Ona chce kolejnego dziecka. I to po 40. roku życia. "Rozwiedzie się ze mną, jeśli powiem nie"

Coraz więcej kobiet decyduje się na późne macierzyństwo, co z pewnością ma swoje plusy i minusy. Niestety przykład pewnej rodziny idealnie pokazuje różnicę w partnerstwie i zupełnie inne podejście do tego tematu. "Moja żona zdecydowała, że chce kolejnego dziecka i jest gotowa się z tego powodu rozwieść, jeśli odmówię" - zwierza się na forum kidspot.com.au jeden z ojców.

Coraz późniejsze zakładanie rodziny nie jest w dzisiejszych czasach niczym nadzwyczajnym. Wiele osób chce się wcześniej zrealizować zawodowo, zwiedzić świat czy też odpowiednio się przygotować finansowo. Niestety historia tej pary pokazuje prawdziwy trud i sytuację ciężką do rozwiązania. A we wszystkim chodzi o kolejne dziecko po 40 roku życia. 

Zobacz wideo Mamy czas - odc. 4

Kolejne dziecko albo rozwód? 40-latka postawiła męża przed trudnym wyborem 

Mężczyzna zwrócił się na forum internetowe z prośbą o poradę po tym, jak jego żona zagroziła rozwodem. Partnerka postawiło go przed trudnym wyborem - albo kolejne dziecko po 40 roku życia, albo rozwód. Jak wyjaśnił mężczyzna, para ma już dwójkę potomstwa w wieku licealnym, a nowy członek rodziny byłby nie koniecznie słodkim powrotem do raczej trudnych początków rodzicielstwa. 

Dzieci są zdrowe, szczęśliwe i uczęszczają do szkoły średniej. Moja żona zdecydowała, że ??chce kolejnego dziecka i jest gotowa się z tego powodu rozwieść, jeśli odmówię

- komentuje na forum kidspot.com.au zrozpaczony ojciec

Jak wyjawił, para od kilku lat uczęszcza do poradni małżeńskiej. Niestety godzinna sesja, która powtarza się co dwa tygodnie, niewiele wskóra, a problemy zdają się jedynie nawarstwiać. 

Kiedy moje najmłodsze dziecko za cztery lata skończy szkołę średnią, będziemy mogli przejść na emeryturę i żyć bardzo wygodnie bez dzieci. Pracowaliśmy nad tym planem od 15 lat, ale teraz moja żona uważa, że ??stać nas na kolejne dziecko i powinniśmy je mieć.

- czytamy na kidspot.com.au

Zrozumienie kluczem w rozwiązaniu problemu? Internauci ruszyli z pomocą

Wpis mężczyzny, który postanowił podzielić się w sieci trudnym problemem rodzinnym, spotkał się ze skrajnymi zdaniami. Jedni ruszyli do wsparcia mamy, pragnącej kolejnego dziecka, inni zaś większe zrozumienie skierowali do ojca

Dowiedz się, jakie dokładnie są jej potrzeby. Poczuj razem z nią jej ból. Nie musisz się ze wszystkim zgadzać. Nie próbuj jeszcze szukać innych rozwiązań. Być może będzie musiała opłakiwać koniec macierzyństwa. To jej podróż, ale musisz ją uspokoić i wspierać jej decyzje

- skomentował jeden z użytkowników.

Z kolei inna mama, która przeszła przez podobną sytuację, podzieliła się swoimi doświadczeniami. "W zeszłym roku również bardzo chciałam mieć z mężem kolejne dziecko. On niestety przeszedł wazektomię i ma około 40 lat. Nie był zainteresowany posiadaniem kolejnego dziecka. w ogóle i na początku się z tego śmiał. Dzięki późniejszej rozmowie otrzymałam zrozumienie i mogłam odpuścić". 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.