Czego nie wypada włożyć do koszyczka? Rodzice myślą, że to urocze, a ksiądz może uznać to za nietakt

W Wielką Sobotę, która wypada w tym roku 30 marca, rodzice wraz z. pociechami ruszą do kościołów, by poświęcić wielkanocne produkty. Niestety w koszyczkach nagminnie pojawiają się dość nietaktowne atrybuty. Czego zatem lepiej nie wkładać do święconki? Na liście nie tylko plastikowe zabawki, ale i czekoladowe specjały.

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, a co za tym idzie, trwają wielkie przygotowania w tym np. szykowanie święconki i całego koszyczka. Przed Wielką Sobotą warto jednak wiedzieć, co nie powinno się znaleźć wśród pisanek, chrzanu i domowej babki. Szczególe gafy popełniają rodzice, których potrafi ponieść fantazja, która znacznie wkracza poza polską tradycję. 

Zobacz wideo Wielkanocny koszyk w trzech odsłonach. Który wybierasz?

Czego lepiej nie wkładać do święconki? Rodzice często popełniają ten błąd 

Wielka Sobota to dzień ważny dla wszystkich chrześcijan. Wówczas wierzący udają się do kościołów, by poświęcić pokarmy, które następnego dnia będą gościć na uroczystym śniadaniu. Jak wskazuje tradycja, święconka powinna zawierać m.in. chleb, jajka i pisanki, baranka, sól, chrzan, babkę czy mięsne specjały. Niestety nagminnym błędem popełniamy przez rodziców, jest pozwalanie pociechom na wkładanie najrozmaitszych gadżetów, zabawek czy słodyczy do koszyczka co nie tylko mija się z całą uroczystością, ale i dalekie jest od kultywowania tradycji. 

Święcenie pokarmów to dzień szczególny dla najmłodszych. W wielu domach dzieci przygotowują z rodzicami czy dziadkami odświętny koszyczek, co nie tylko jest piękną nauką o tradycji, ale i sporą frajdą dla najmłodszych. Nie wszyscy wiedzą jednak czego nie wolno wkładać do koszyczka wielkanocnego, tymczasem lista takich produktów jest naprawdę długa.

Zapomnij o kolorowych zabawkach, trunkach i tonie słodyczy w koszyczku 

Za koszyczek najmłodszych odpowiedzialni są dorośli. Dlatego tak ważny jest przykład brany z domu już od najmłodszych lat oraz rozmowa na temat tradycji i omówienie znaczenia każdego produktu - nic co jest w święconce, nie jest bowiem przypadkowym produktem. Rodzice powinni zatem raczej stronić od tony czekoladowych kurczaków, jajek i kolorowych zajączków, chociaż jeden taki dodatek z pewnością nikomu nie zaszkodzi. 

Okazuje się, że są produkty, których nie powinno umieszczać się w koszyczku wielkanocnym to także wszelakie zabawki, pistolety i sikawki na wodę, telefony, pieniądze i leki, które niektórzy i tam postanowili włożyć. Każdy powinien raczej dwukrotnie się zastanowić przed łożeniem do święconki alkoholu, napojów, biżuterii, a także plastikowych elementów i zbędnych dekoracji. Im prościej, tym lepiej, a z tradycyjnych produktów można zrobić niemałe arcydzieło w koszyczku - będzie się więc bez zbędnego kombinowania. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.