Boom na to imię dla dziewczynki przyniosła telenowela "Zbuntowany Anioł". Teraz niewiele osób je wybiera

Nadanie imienia dziecku to ciężkie i odpowiedzialne zadanie. Rodzice często inspirują się krewnymi, celebrytami lub rankingami popularności. Boom na imię Natalia był mocno odczuwalny po tym, jak telewizja emitowała telenowelę Zbuntowany Anioł. Teraz niewielu rodziców się na nie decyduje.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wybór imienia dla dziecka nie jest najprostszą rzeczą. Niektórzy przeglądają listy z najpopularniejszymi pozycjami, inni inspirują się postaciami historycznymi. Czym jeszcze można się przy tym kierować? Jak się okazuje, inspiracją są także popularne osoby oraz bohaterowie filmów i seriali. 

imie dla dzieckaPechowe imiona na które warto uważać - mogą przynieść nieszczęście

Imię dla dziewczynki - inspiracja ze Zbuntowanego Anioła

Rodzice przed nadejściem na świat pociechy szukają inspiracji i pomysłów na oryginalne i ładne imię. Odpowiednia decyzja jest bardzo istotna - wiele osób twierdzi, że każde imię ma przypisane pewne cechy charakteru i temperament. Ważne jest także to, by dziecko w przyszłości czuło się z nim pewnie i dobrze. Pomocne mogą okazać się także rankingi imion, ważne jest jednak zachowanie równowagi między czymś oklepanym a niszowym.

Natalia, w 2018 było bardzo popularnym imieniem wśród dziewczynek i zajmowała 10. miejsce. Wpływ na decyzję rodziców często miała kultowa już telenowela "Zbuntowany Anioł" gdzie główną rolę grała Natalia Oreiro. Uwielbiana przez widzów postać stała się także inspiracją dla wielu rodziców. Niegdyś uwielbiane i często słyszane imię żeńskie jest coraz rzadziej nadawane, a w rankingu spadło na 26. miejsce. 

Zobacz wideo Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów

Imię Natalia - znaczenie i pochodzenie

Natalia jest imieniem pochodzenia łacińskiego, oznaczającym osobę, urodzoną w dzień Bożego Narodzenia. W Polsce pojawiło się w XIV w. Od kilku lat imię to jest bardzo popularne. W 2000 r. było najczęściej nadawanym imieniem żeńskim (nadano je 11 468 dziewczynkom). Dziś nosi je 219 791 Polek. 

Według astrologów Natalie charakteryzują rozległe zainteresowania i wnikliwy umysł. Jako dzieci często są poważne i nad wiek rozwinięte. Zwykle wybierają towarzystwo starszych przyjaciół. Imię to najlepiej służy osobom urodzonym pod znakiem Wodnika.

Więcej o: