Krótkie imię dla dziewczynki spadło o dwie pozycje w rankingu. Jest antyczne i oznacza księżyc

Imię Lena w ostatnim czasie traci na popularności. W rankingu imion spadło aż o dwie pozycje w dół. Aktualnie Lena znajduje się na dziewiątym miejscu - została wyprzedzona m.in. przez Maję. Na podium znajdziemy niezmiennie Zuzannę, Zofię i Hannę.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Niektóre imiona od lat zajmują pierwsze miejsca na liście najpopularniejszych i najchętniej nadawanych w Polsce. Ta ważna decyzja jest dla wielu rodziców bardzo stresująca. Często zastanawiają się nad nim przed narodzinami malca i biorą pod uwagę różne czynniki. Inni z kolei wybierają imiona bardziej popularne i modne. 

Imiona dla dziewczynekKrótkie imiona żeńskie, które wyszły z mody. Do niedawna były prawdziwym hitem

Krótkie imię dla dziewczynki spadło o dwie pozycje w rankingu

Ranking imion jest niezwykle popularny wśród przyszłych rodziców i okazuję się bardzo pomocny w wyborze imienia dla pociechy. Na liście z żeńskimi imionami od lat na szczycie króluje Zuzanna, Zofia i Julia. Jeszcze całkiem niedawno bardzo popularna była Lena, jednak w ostatnim czasie spadła aż o dwa miejsca w rankingu. Dlaczego rodzice rzadziej nadają to imię? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, jednak wpływ ma z pewnością popularność i moda na inne dziewczęce imiona. Wyżej niż Lenę na liście znajdziemy Maję i Hannę. Pozostałe najpopularniejsze to: Alicja, Oliwia czy Laura. Poniżej przedstawiamy listę imion, które są w tym roku najczęściej nadawane dziewczynkom: 

  • Zuzanna - 6562,
  • Zofia - 6325,
  • Hanna - 6065,
  • Julia - 5954,
  • Maja - 5585,
  • Laura - 5569,
  • Oliwia - 4770,
  • Alicja - 4767,
  • Lena - 4599,
  • Pola - 4483.
Zobacz wideo Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów

Imię Lena - co oznacza i skąd się wywodzi? 

Lena - imię żeńskie, popularne w krajach słowiańskich i skandynawskich. To usamodzielnione zdrobnienie od greckiej Heleny lub Magdaleny. W Polsce forma o brzmieniu Lena jest notowana od 1418 rok. Kobiety o tym imieniu uchodzą za silne i niezależne. Mają świetne pióro, dobre oko i kreatywną duszę. Bywają także ciekawskie i gadatliwe. Najprawdopodobniej posiada greckie pochodzenie i wywodzi się od słowa selene, oznaczającego "księżyc" albo helane - "pochodnia". 

***

Edziecko.pl jest dla Was i dla Was piszemy o dzieciach i dla dzieci. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: