Twoje dziecko to żywe srebro? Ubezpiecz je od następstwa nieszczęśliwych wypadków i urazów

Czy zastanawialiście się już nad wyborem ubezpieczenia dla dziecka oraz nad tym, jakie istotne potrzeby można zabezpieczyć? To nie tylko odszkodowanie za doznane w wypadkach urazy. Warto się przyjrzeć, co jeszcze oferuje ubezpieczenie, biorąc pod uwagę np. aktywność waszego dziecka.

Każde dziecko ma inny charakter. Nie na próżno niektóre z nich nazywamy „żywym srebrem”! Takie dziecko wymaga od nas wielu starań, by zapewnić mu należne bezpieczeństwo. I tak mimo naszej najwyższej troski może mu się zdarzyć jakiś uraz, a czasami poważniejszy wypadek. W łagodzeniu jego skutków pomóc może skrojone na miarę potrzeb ubezpieczenie, obejmujące szereg dodatkowych świadczeń.

Co oprócz odszkodowania może obejmować ubezpieczenie dziecka, również tego bardzo aktywnego?

Obecnie ubezpieczenia dziecka obejmują bardzo często szereg dodatkowych świadczeń, które pozwalają na wsparcie szybszego powrotu naszej pociechy do zdrowia. Konsultacje specjalistów – tj. okulistów, chirurgów lub ortopedów czy też wizyty pielęgniarek – to tylko podstawowe z dodatkowych świadczeń, na które można liczyć przy podpisaniu umowy ubezpieczeniowej. Powrót do normalności po ciężkich wypadkach zapewni ponadto pomoc psychologa oraz zabiegi rehabilitacyjne. Takie świadczenia oferowane są zwykle za dodatkową opłatą w ramach pakietu. Można je uzyskać u większości ubezpieczycieli.

Kiedy warto wykupić pełne ubezpieczenie dziecka, z wszystkimi dodatkowymi pakietami?

Zakup ubezpieczenia z wszystkimi dodatkowymi świadczeniami zalecany jest przede wszystkim wtedy, gdy twoje dzieci uprawiają różnego rodzaju sporty, ćwiczą taniec lub uczęszczają na inne zajęcia pozaszkolne, wymagające aktywności fizycznej. Takie ubezpieczenie sprawdzi się także wtedy, gdy dziecko pasjonuje się podróżami i często jeździ na wycieczki. Wypadki mogą się zdarzyć także spokojnemu dziecku, które jest raczej domatorem, dlatego warto rozważyć wykupienie polisy z dodatkowymi świadczeniami, bez względu na charakter dziecka. Ubezpieczenie działa również wówczas, gdy nie mamy dziecka pod swoim nadzorem, np. gdy przebywa ono w szkole, jest na wycieczce lub spotyka się ze swoimi kolegami i koleżankami na świeżym powietrzu.

Co jeszcze warto wiedzieć o ubezpieczeniu dla dziecka?

Przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej, zapewniającej ochronę przed skutkami wypadków i urazami dziecka, warto zwrócić uwagę na jej kilka podstawowych aspektów. Po pierwsze, takie ubezpieczenie jest zwykle przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku do 18 lat, a więc jest odpowiednie nie tylko wtedy, gdy mamy nastolatka lub dziecko w wieku szkolnym, lecz także ciekawego świata niemowlaka, na którego czyhają różne zagrożenia. Mamy możliwość zakupu ubezpieczenia dziecka nawet tuż po jego narodzeniu i w razie nieszczęśliwego zdarzenia uzyskamy środki, które możemy przeznaczyć na pokrycie leczenia urazu czy dodatkową opiekę medyczną. Ponadto najczęściej jest to ubezpieczenie zawierane na okres roku, które można następnie przedłużyć na kolejny rok. Warto mieć na uwadze także kwestie wyłączeń ochrony ubezpieczeniowej w niektórych przypadkach. Świadczenie wynikające z ubezpieczenia nie zostanie bowiem zrealizowane, jeśli urazy dziecka będą związane z uprawianiem sportów ekstremalnych lub powstaną na skutek przemocy fizycznej.

Dobrze dobrane ubezpieczenie dziecka – wybawienie dla rodziców i opiekunów

Biorąc pod uwagę zakres ochrony, ubezpieczenie dziecka może stanowić prawdziwe wybawienie dla każdego rodzica i opiekuna. Nawet gdy naszemu niesfornemu szkrabowi zdarzy się wypadek, będzie on mógł szybciej wrócić do zdrowia dzięki  odszkodowaniu i różnorodnym świadczeniom dodatkowym. Ciekawie skonfigurowane ubezpieczenie dziecka oferuje Nationale-Nederladen TU S.A. Dwa dodatkowe pakiety – opieki po wypadku oraz opieki medycznej, ochrona dziecka w każdym wieku (do 18 lat) i wypłata świadczenia niemal natychmiast po zdarzeniu – to główne cechy tego ubezpieczenia, które wyróżniają je na tle innych ubezpieczeń dziecka dostępnych na rynku.

Wymieniona umowa ubezpieczenia dostępna jest Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Szczegółowe informacje na temat wymienionej umowy znajdują się w: Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Dziecka Bez przerwy. Wszystkie powyższe dokumenty dostępne są na https://www.nn.pl/dla-ciebie/ubezpieczenie-dziecka.html Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; tel. +48 22 522 71 24, fax +48 22 522 11 11, www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000647311, NIP: 525-26-85-595; Kapitał zakładowy – 28 500 000 zł, wpłacony w całości. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.