List do świętego Mikołaja - o co najczęściej proszą dzieci?

Spis dziecięcych życzeń zawarty w liście do świętego Mikołaja może być oczywiście nieskończenie długi, ale zwykle najmłodsi - pokierowani co prawda nieco przez dorosłych - wpisują na niego tylko największe marzenia. Choć wyobraźnia nie zna granic, w listach do Świętego Mikołaja powtarzają się określone prezenty. W artykule przyglądamy się temu, o co najczęściej proszą dzieci. Ich najczęstsze prośby zebraliśmy, by podpowiedzieć dorosłym, jak mogą wspomóc elfy w przygotowaniu, wymarzonych przez najmłodszych członków rodziny, podarunków.

Święta dobrze ułożone

Nieważne czy w liście do świętego Mikołaja padła konkretna nazwa zestawu najsłynniejszych na świecie plastikowych klocków, puzzle z obrazkiem, model do składania czy jeszcze inna forma układanki – ten prezent na pewno okaże się strzałem w dziesiątkę. To z resztą podarunek, który sprawdzi się nie tylko w przypadku przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym – kilkumiesięczne maluchy też mogą otrzymać od świętego Mikołaja w prezencie układanki dostosowane do ich wieku. Układanki dla najmłodszych są oczywiście prostsze, dostosowane do ich wieku i polegają zwykle na dopasowywaniu do siebie kształtów, ale tak samo jak te dla „starszaków” potrafią sprawić wiele radości. Ważnym argumentem za wyborem tego właśnie prezentu jest to, że do zabawy w układanie można zaangażować całą rodzinę, dzięki czemu podarunek z listu do świętego Mikołaja stwarza okazję do wspólnej zabawy.

Pluszowy przyjaciel

Pluszaki towarzyszą maluchom już od pierwszych miesięcy życia, co sprawia, że mogą być wspaniałym podarunkiem dla najmłodszego członka rodziny, który nie umie jeszcze ani napisać, ani podyktować dorosłym swojego listu do świętego Mikołaja.

Większym dzieciom pluszowe zabawki towarzyszą nie tylko w nocy, jako przytulanki do spania, ale także, jako pełnoprawni uczestnicy zabaw w dom, przedszkole, sklep… Możliwości, tak samo jak rodzajów pluszowych zabawek, jest wiele. Wyręczając Mikołaja w zakupach warto mieć na uwadze to, by zabawka wspierała rozwój dziecka.

Niewątpliwie takim prezentem będzie Miś Endo, który urzeka swoim uroczym wyglądem od pierwszego spojrzenia dużych i małych miłośników pluszaków. Tu: https://endo.pl/mis-endo można także dokupić zaprojektowany specjalnie dla niego domek, meble, akcesoria i stroje na różne okazje, co sprawia, że będzie on nie tylko towarzyszem, ale i bohaterem niejednej zabawy.

W księgarni Świętego Mikołaja

Fani komiksów w swoich listach do świętego Mikołaja proszą o rysunkowe historie z super bohaterami, małe księżniczki – o bajki ze szczęśliwym zakończeniem, fani dinozaurów o inspirowane prehistorią albumy… Można by jeszcze długo wymieniać książki, książeczki, albumy, zeszyty z naklejkami czy z zadaniami, które elfy pakują na świąteczne prezenty dla „starszaków”. To świetny pomysł na podarunek także dla maluchów. Najprostsze są książeczki lub plansze kontrastowe, które wspierają rozwój wzroku dziecka. Dla kilku- i kilkunastomiesięcznych dzieci wspaniałym podarunkiem będą książeczki sensoryczne, czyli kolorowe, wykonane z miękkich materiałów, które na każdej stronie mają elementy dostosowane do wieku małych odkrywców. W zależności od etapu rozwoju, dziecko będzie odkrywało ich kolejne strony, rozwijając się poprzez zabawę.

List od świętego Mikołaja dla dziecka (i dla dorosłego!)

Wszystkie przedstawione w artykule życzenia padną z pewnością w niejednym liście do Świętego Mikołaja, warto jednak przygotowując prezent świąteczny wyjść poza zakupowy schemat. Świetnym sposobem na dodanie podarunkowi świątecznego charakteru, szczególnie w przypadku, gdy jego adresatem jest kilkulatek, jest dołączenie do prezentu listu od świętego Mikołaja do dziecka. Może on zostać napisany na świątecznej papeterii lub – na potwierdzenie dostarczenia poprzedniej wiadomości – na odwrocie listu do świętego Mikołaja, który wysłało dziecko. W takim liście ogromne wrażenie na adresacie zrobią informacje o tym, że nadawca dobrze zna i obserwuje obdarowanego, że życzy mu Wesołych Świąt i ma nadzieję, że prezent przypadnie mu do gustu. Nie ma także przeciwskazań, by wyjątkowy list od świętego Mikołaja podczas wigilijnej kolacji dostali także dorośli – w końcu każdy z nas ma w sobie coś z kilkulatka wypatrującego z utęsknieniem pierwszej gwiazdki…