Fotoksiążka na roczek dla dziecka - zobacz, dlaczego to najlepsza pamiątka

Bywa tak, że ciąża dłuży się w nieskończoność, a młodzi rodzice nie mogą się doczekać przyjścia malucha na świat. Kiedy jednak nowy członek rodziny wreszcie się pojawi, czas zaczyna pędzić w tempie, za którym trudno jest nadążyć. Każdy dzień przynosi zmiany! Znasz to dobrze i dokumentujesz na zdjęciach? Skoro tak - na roczek dziecka przygotuj fotoksiążkę uwieczniającą te ważne momenty. To prezent idealny! Sprawdź, dlaczego i jak ją stworzyć.

Fotoksiążka – więcej niż zdjęcia

W pierwszym roku życia dziecka robi mu się setki, jeśli nie tysiące zdjęć. W końcu każda chwila jest ważna, a maluch rośnie jak na drożdżach. Codziennie pojawiają się nowe niespodzianki!

Sęk w tym, że później kończysz z tymi tysiącami zdjęć w pamięci smartfona i… trudno Ci między nimi znaleźć te, które są naprawdę ważne. Poza tym zastanów się: czy zapisane na dysku smartfona zdjęcia na pewno przetrwają przez kolejne pięć, dziesięć czy dwadzieścia lat? Jak łatwo będzie Ci je odnaleźć, kiedy zechcesz pokazać chwile uchwycone w kadrze swojemu dorosłemu już dziecku?

Właśnie dlatego, fotoksiążka na roczek jest doskonałym pomysłem. To wyjątkowa forma prezentacji zdjęć, która jest czymś więcej niż zwykłym albumem. Zdjęcia wydrukowane na kartach książki mogą zostać wzbogacone o zabawne podpisy. Dzięki temu możesz na kolejnych stronach zawrzeć piękną historię z pierwszych 12 miesięcy życia Twojego malucha. Taka pamiątka przetrwa długie lata, a poza tym… może się też zamienić w upominek dla dziadków czy rodziców chrzestnych.

Jak przygotować fotoksiążkę na roczek?

Przygotowując fotoksiążkę na roczek dziecka, zacznij od… koncepcji. Zastanów się, jakie zdjęcia pojawią się w tej niezwykłej publikacji oraz jaką historię pragniesz opowiedzieć?

Może to być np.:

  • pierwszy rok dziecka okiem mamy – taka fotoksiążka może się zacząć np. zdjęciem z USG, które jest pierwszym ujęciem zrobionym maluchowi, a potem pokazywać okres ciąży i kolejne etapy wzrostu pociechy,

  • księga zabawnych minek – do której trafią najzabawniejsze ujęcia dziecka, od pierwszych dni aż do ukończenia roczku,

  • księga rodzinna – zawierająca fotografie dziecka z poszczególnymi członkami rodziny,

  • księga podróżna – pełna ujęć z rodzinnych spacerów i wyjazdów

… to oczywiście tylko kilka propozycji. Ostatecznie to Ty jesteś autorem fotoksiążki na roczek, więc… popuść wodze fantazji!

Już wiesz, co chcesz zamieścić w tej wyjątkowej książce? Świetnie! Teraz czas na wybranie zdjęć! Pamiętaj: do zaprojektowania fotoksiążki w Empik Foto możesz wykorzystać zdjęcia z dysku komputera, pamięci smartfona, a także bezpośrednio ze swoich mediów społecznościowych. Ich wgranie do aplikacji zajmie Ci kilka chwil, a potem możesz przystąpić do dzieła, czyli do projektowania.

Jak zaprojektować fotoksiążkę?

Udało Ci się przygotować zdjęcia? Teraz zostało tylko zaprojektowanie fotoksiążki. Spokojnie! Poradzisz sobie z tym bez najmniejszych problemów – i to zarówno na komputerze, jak i na smartfonie. Jak?

  • Zacznij od wybrania formatu fotoksiążki oraz liczby stron i typu papieru, na którym zostaną wydrukowane wspomnienia. Pamiętaj: papier fotograficzny daje żywsze, bardziej nasycone barwy, a kredowy – bardziej stonowany efekt. Nie musisz się też przejmować, że wybierzesz zbyt małą liczbę stron – na późniejszych etapach edycji możesz dodać kolejne.

  • Zastanów się, czy wykorzystasz któryś z gotowych szablonów fotoksiążek niemowlęcych przygotowanych przez Empik Foto, czy zaprojektujesz design fotoksiążki samodzielnie.

  • Dodawaj wybrane wcześniej zdjęcia, a także cliparty i podpisy, aż uzyskasz rezultat, jaki chcesz.

  • Zadecyduj, ile egzemplarzy fotoksiążki potrzebujesz: jedną, a może kilka – dla najbliższej rodziny?

Przygotowanie fotoksiążki zajmie Ci niewiele czasu, a pamiątka, którą stworzysz, stanie się jednym z rodzinnych skarbów. Będziesz do niej wracać po latach, gdy Twoje dziś roczne dziecko będzie już dorosłe. Dodatkowo, do 14. czerwca możesz skorzystać z wyjątkowo atrakcyjnej promocji w Empik Foto i zamówić swoją fotoksiążkę za jedyne 25 złotych. Spróbuj i przekonaj się!