Prezent dla dziewczynki! Poznaj świąteczne trendy tego roku!

Święta Bożego Narodzenia to czas pełen magii, wyjątkowej atmosfery, spotkań z bliskimi. Szczególnie mocno przeżywają go dzieci, które z niecierpliwością oczekują na prezent od świętego Mikołaja. Przy dzisiejszym zatrzęsieniu różnorodnych produktów i wielu rynkowych opcjach trudno jednak wybrać coś, co będzie trafione idealnie. Dodatkowo dochodzi jeszcze aspekt edukacyjno-wychowawczy. Przecież przez obdarowywanie również możemy uczyć i wychowywać. Co jednak warto wybrać na prezent dla dziewczynki?

Prezent dla dziewczynki - jak wybrać?

Współczesne dzieci mają na ogół znacznie więcej zabawek niż w dawniejszych czasach. I nie trzeba wcale sięgać do epoki naszych dziadków. Wędrując pokolenie, czy dwa wstecz, najmłodsi nie dysponowali jeszcze taką różnorodnością. Nie ma w tym nic dziwnego, choć z całą pewnością od owej mnogości wariantów może zakręcić się w głowie. Taka sytuacja nie ułatwia sprawy i rodzi szereg pytań. Co kupić dziewczynce, by była zadowolona, a jednocześnie by prezent stanowił wartość edukacyjną? By jednocześnie był ładny, bardziej spersonalizowany lub na tyle uniwersalny, by dziecko w rodzinie, z którym nie mamy na co dzień kontaktu, zwyczajnie szczerze się z takiego podarunku ucieszyło. Warto wziąć pod uwagę takie aspekty, jak:

  • Zainteresowania

Dzieci już od najmłodszych lat wyraźnie komunikują nam określone preferencje, zainteresowania. Początkowo dokonują jedynie prostych wyborów między kolorami, kształtami, motywami i formą zabawy. Z czasem ich upodobania nabierają wyraźniejszych kształtów i kierunków. Częstokroć mają na przykład konkretne preferencje względem bajek, które lubią oglądać, ale też dokładnie wiedzą, za którymi nie przepadają. Warto to wszystko uwzględnić podczas kupowania świątecznego prezentu.

  • Dla dziewczynki czy dla chłopca ?

Już od dawna wyraźny i klasyczny podział na prezenty wyłącznie dla dziewczynek bądź wyłącznie dla chłopców nie obowiązuje. Jeśli dziewczynka przejawia zainteresowanie samochodami lub pociągami- kupmy jej coś, co będzie odpowiadać tej fascynacji. I na odwrót, jeśli chłopiec komunikuje, że chętnie pobawiłby się w kucharza, sprawmy mu odpowiednie zabawki, dzięki którym będzie mógł wcielić się w role przygotowującego potrawy.

  • Na co należy zwrócić uwagę?

Z pewnością na to, dla jakiego wieku jest przeznaczona zabawka. Ale także na jakość jej wykonania. Zwróćmy uwagę również na wszelkie atesty, chodzi bowiem o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Nie bez powodu też nie każda zabawka jest dostępna na naszym europejskim rynku.

  • Budżet

Zabawki, ubrania i akcesoria dla dzieci bywają bardzo drogie, jednak bez problemu znajdziemy takie, które będą spełniały doskonałą relację jakości i ceny. Dlatego właśnie przyjrzymy się propozycjom prezentowym sklepu internetowego Lidl, które można nabyć drogą internetową. Więcej inspiracji prezentów świątecznych dla całej rodziny znajdziemy również w Poradniku Lidla.

Drewniane zabawki - największy hit!

Już od dobrej dekady można zaobserwować wielki powrót zabawek wykonanych z drewna. Trend ten jest bardzo zdrowy i jednocześnie bardzo logicznie uzasadniony. W dobie totalnego przesytu elektroniką, drewniane zabawki wyraźnie odznaczają czymś wyjątkowym w swojej prostocie. Nie ma nic złego we współczesnych, elektronicznych zabawkach, pod warunkiem, że są używane z umiarem. A jak wiemy, ów umiar bardzo trudno zachować. Jakie jeszcze mają zalety? Rozwijają nie tylko wyobraźnię, ale również zdolności manualne, myślenie przestrzenne i abstrakcyjne. Zarówno specjaliści, jak i rodzice dzieci, zwracają uwagę na takie ich zalety jak między innymi:

  • prostota

Dzięki temu, że są wykonane dużo mniej wymyślnie, znacznie prościej niż zabawki z innych materiałów, znacznie bardziej pobudzają wyobraźnię dzieci. Innymi słowy młoda osoba sama musi sobie dopowiedzieć całą „historię” dookoła przedmiotu. Dodatkowo od początku kształtuje sobie gust na szlachetnych materiałach.

  • materiał

A jeśli o materiałach mowa, drewno jest nie tylko surowcem szlachetnym i gustownym, ale również ekologicznym, znacznie zdrowszym od plastiku, a oprócz tego trwałym i wytrzymałym. Dziecko od najmłodszych lat uczy się obcowania z porządnymi rzeczami, które nie psują się po sezonie.

  • bezpieczeństwo

Zabawki takie są solidnie oszlifowane, ścięte, posiadają łagodne kanty. Poza tym składają się ze sporych elementów, które sprawią mniej trudności młodszym dzieciom.

  • brak dodatkowych bodźców

Sami doskonale wiemy, jak mocno nawet w dorosłym życiu, jesteśmy ze wszystkich stron bombardowani elektroniką, gadżetami, dzwonkami, sygnałami, powiadomieniami. Jest to bardzo trudne nawet dla ukształtowanego umysłu. A w jaki sposób rozwija się dziecko, które od urodzenia żyje w tak mocno scyfryzowanym świecie? Wszak często napotykamy zabawki, które grają melodyjki, wykrzykują zdanie ulubionego bohatera bajki, wydają z siebie mnóstwo dźwięków, mogących rozpraszać młodą osobę i sprawiać, że bodźców dookoła będzie zdecydowanie za dużo.

W nowoczesnych przedszkolach coraz częściej używa się drewnianych zabawek. Założenie to wynika z filozofii, która wynika z idei bliskości natury, wyciszenia się, rozwijania zmysłów, wyobraźni, wspierania wszechstronności dziecka. Z całą pewnością tworzymy tym samym środowisko przyjazne prawdziwemu rozwojowi.

Co kupić dziewczynce? Prezenty do 100 zł

- drewniany zestaw jedzenia

Dzięki tej zabawce dziewczynka może odgrywać różne role, ale też „przygotować pizzę” lub „sałatkę owocową”. W kompaktowym zestawie znajdziemy urocze elementy, imitujące poszczególne składniki i przyrządy kuchenne. Z całą pewnością taka koncepcja rozwija wyobraźnię, wykształca motorykę dziecka.

- drewniany zestaw do zabawy w kuchnię

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych. Mogą więc, w ramach zabawy, upiec nam drewniany tost w drewnianym tosterze, wcielić się w rolę kogoś, kto przygotuje nam pyszne śniadanie. Aby urozmaicić prezent, możemy zdecydować się na zakup nawet dwóch czy trzech zestawów.

- drewniana kasa sklepowa

Drewniana kasa lub inne zestawy, które pomogą w zabawie w sklep, rozwijają umiejętność odgrywania ról przez więcej niż jedno dziecko (sprzedawczyni, kupujący). W zestawie znajduje się nawet mały skaner do kodów kreskowych, zabawkowe banknoty i karta płatnicza przypominająca tą prawdziwą! Dziecko zatem od najmłodszych lat może poczuć czym jest rynek i jakimi prawami się rządzi. Oczywiście w maleńkiej, kameralnej i symbolicznej skali.

- drewniana kolejka

Składająca się z 60 elementów kolejka to doskonały pomysł dla dziewczynki, która po prostu bardzo lubi zabawę samochodami, pociągami. Samo układanie torów, a później zabawa na złożonym zestawie są bardzo rozwijające. W późniejszym czasie będzie można opcjonalnie doposażyć ją w mniejsze zestawy PlayTive, które są ze sobą kompatybilne.

- drewniany domek dla lalek

Bezpieczny, uroczy, drewniany domek dla lalek, który składa się z kilku pomieszczeń. Znajdziemy tu takie akcesoria jak między innymi kuchenka, wanna, kołyskę, szafę, stół z obrusem oraz trzy lalki- dwoje dorosłych i lalkę-noworodka. Dodatkowo można doposażyć dom, dokupując z czasem drewniany zestaw mebelków lub lalek.

- zestaw drewnianych klocków

Uniwersalny, bezpieczny prezent, doskonały dla młodszych dzieci. Rozwija umiejętności ruchowe, ale także wyobraźnię, pozwala na skonstruowanie nieskończonej liczby różnorodnych budowli. Możemy od razu, jeśli dysponujemy odpowiednim budżetem, kupić dwa lub trzy zestawy, co stworzy dziecku jeszcze więcej możliwości.

- drewniany rower lub koń na biegunach

Fantastyczny pomysł na prezent dla młodszej dziewczynki. Takie przedmioty rozwijają zdolności ruchowe, uczą utrzymywania równowagi, ale też dostarczają sporo frajdy. Poza tym kto z nas w dzieciństwie nie marzył o posiadaniu konia na biegunach?

- pluszowy kombinezon dziecięcy lub młodzieżowy

Pluszowy, ciepły, przyjemny kombinezon może zarówno stanowić prezent sam w sobie, ale może być również miłym dodatkiem do innego prezentu.

Prezenty powyżej 100 zł dla dziewczynki

- drewniana kuchnia do zabawy

Bardzo duża, bogata w akcesoria kuchnia wykonana z drewna to gwarancja jakości i długich godzin spędzonych na wspaniałej zabawie. Dziewczynka, która lubi towarzyszyć rodzicom w tej prawdziwej kuchni oraz przyglądać się temu, co robią, może odgrywać role, naśladować mamę lub tatę, przygotowując w swoim własnym kulinarnym świecie potrawy, którymi poczęstuje innych. Oczywiście wszystko dzieje się głównie w sferze wyobraźni. Warto zwrócić uwagę na fakt, że oprócz garnków, patelni i innych podstawowych przyrządów kuchennych, kuchnia PlayTive zawiera między innymi kuchenkę mikrofalową ze światłem i dźwiękiem, lodówkę z kostkarką do lotu, piekarnik z oświetleniem, a nawet fartuch i rękawicę kuchenną.

- drewniany domek dla lalek XXL

To większa wersja domku dla lalek, nieco inaczej wyposażonego, większego niż ten, który pojawił się wcześniej w propozycjach. Trzy kondygnacje, taras, 28 elementów. Wszystko jest tu przejrzyste i bardzo wyraźne. Do każdego punktu w domku dziecko ma łatwy dostęp. Dwie lalki mają do dyspozycji 25 mebli do salonu, sypialni, łazienki czy kuchni, windę, balkon i klatkę schodową z balustradą.

- drewniany dworzec kolejowy lub centrum logistyczne

Duży, dobrze wyposażony obiekt. Wbrew pozorom nie jest to zabawka tylko dla chłopców. Dziewczynki także bardzo lubią urozmaicenia w tym stylu. A dziecięca wyobraźnia może ów technologiczny obiekt zamienić w niemal wszystko, nawet dom mody lub studio kosmetyczne. Wszak jedynie wyobraźnia może stanowić tu jakąkolwiek barierę.