Jakie pampersy dla noworodka będą najlepsze?

Pieluchy to jedne z najbardziej podstawowych artykułów higienicznych dla noworodków, niemowląt i kilkulatków. Aby jednak zapewnić maluchowi jak największy komfort, należy dobrać odpowiedni rodzaj, a przede wszystkim rozmiar pampersów. Radzimy więc, jakie pampersy będą idealne dla maluchów o różnej wadze. Sprawdź.

Rozmiar pieluszek – jak dopasować?

Pieluszka powinna przede wszystkim dobrze przylegać do ciała, jednak nie może być zbyt obcisła – otwory na nogi nie mogą powodować otarć i nadmiernie uciskać ciała maluszka. Przy brzuszku, a więc tuż pod pępkiem również należy zobaczyć, czy pampers nie jest zbyt obcisły. Można to bardzo łatwo sprawdzić – wystarczy włożyć dwa palce za jego krawędź. Jeżeli pozostaje jeszcze dużo miejsca, to zdecydowanie jest to znak, że trzeba sięgnąć po mniejszy rozmiar i odwrotnie – jeśli umieścisz tylko jeden palec, to znak, że dziecko ma za ciasno. Dodatkowym dowodem na to, że pieluszka jest za duża lub za mała, jest jej powtarzające się przeciekanie. Zwróć również uwagę na to, czy rzepy są zapięte w odpowiedni sposób i nie krępują ruchów maluszka. Poniżej prezentujemy rozmiary pieluch, które zostały określone na podstawie wagi dziecka.

0 – tak zwane zerówki są przeznaczone dla noworodków, które urodziły się naprawdę małe, a ich waga nie przekracza 2,5 kg.

1 – są już większe i najczęściej zakłada się je dzieciom, których waga mieści się w granicach od 2-3 do 5 kg.

2 – dwójki są przeznaczone dla malców, którzy ważą 3-6 kg,

3 – kupuje się je niemowlętom, których waga może nawet sięgać 9 kg (od 4 do 9 kg),

4 – zostały zaprojektowane z myślą o starszakach o wadze od 7 do 14 kg.

W sklepach można również znaleźć większe rozmiary, które będą odpowiednie dla kilkulatków, ponieważ jak wiadomo, bardzo trudno jest określić wiek, w którym dziecko potrafi komunikować swoje potrzeby i nie będzie już potrzebowało pieluszek.

Pampersy dla niemowlaka – no co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na to, czy materiał, z jakiego wykonano pieluchę, przepuszcza powietrze. Skóra pod pampersem musi oddychać – w końcu niemowlęta noszą pieluchy niemal cały czas, dlatego jakość tego typu materiałów higienicznych powinna być naprawdę wysoka. Najlepiej, aby wiązały wilgoć w taki sposób, by nie przylegała do skóry, co może zmniejszyć ryzyko odparzeń. Warto również sprawdzić, czy są antyalergiczne, a tym samym – nie wywołują podrażnień. Może o tym świadczyć atest Państwowego Zakładu Higieny, certyfikat Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego lub pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka. Przed zakupem można również sprawdzić na opakowaniu, czy pampersy dla dziecka są wyposażone w elastyczne ściągacze. Poszukując pieluszek dla noworodka, można również rozważyć zakup pampersów z wycięciem na pępek. Takie rozwiązanie zapobiegnie podrażnianiu rany pozostałej po odcięciu pępowiny.

Jeżeli szukasz pieluch dla swojej pociechy, zajrzyj na: https://www.emag.pl/pieluchy-i-pieluchomajtki/c i zapoznaj się z bogatym asortymentem. Znajdziesz tam różnorodne pieluszki w atrakcyjnych cenach, przeznaczone zarówno dla noworodków, jak i kilkulatków.