Ból głowy, przemęczenie, "woda" z nosa. Czy ciąża może się zaczynać jak zwykłe przeziębienie?

Tydzień po weselu Caitlyn źle się poczuła. Ból głowy, katar, łzawiące oczy i przemęczenie nie dawały jej spokoju. I chociaż wszystko wskazywało na przeziębienie, intuicja Caitlyn podpowiadała jej coś innego.

Caitlyn Kreklewich z Kanady tydzień po swoim weselu poczuła, że dzieje się z nią coś dziwnego. Kobieta z dnia na dzień zaczęła podupadać na zdrowiu, chociaż zupełnie nic tego nie zapowiadało. Jednego dnia męczył ją ból głowy, łzawiły jej oczy, a z nosa leciała "woda". Na drugi dzień wszystko wróciło do normy, ale Caitlyn czuła się wykończona, a stan niemocy trwał kilka dni.

Na początku Caitlyn myślała, że dziwne wahania jej organizmu to zwyczajne przeziębienie, ale kobieca intuicja podpowiadała jej coś innego. Caitlyn miała  przeczucie, co może być powodem jej gorszego samopoczucia. - Może to ciąża? - pomyślała i zdecydowała się zrobić test ciążowy.

 

Jak pomyślała, tak zrobiła. Wynikiem testu podzieliła się z tysiącami widzów na swoim kanale na Youtubie, gdzie zamieściła filmik nagrany w łazience w czasie wykonywania testu.

Miałam rację. Jestem w ciąży. Mój boże! Będę mamą! Zostanę mamą, boże!

Kiedy Caitlyn poznała wyniki, emocje wzięły górę. Kanadyjka rozpłakała się ze szczęścia przed kamerą. Trudno się dziwić, w końcu to jeden z najważniejszych momentów w życiu kobiety, który zostanie zapamiętany do końca życia.

Pierwsze objawy ciąży: senność i zmęczenie

Burza hormonalna jaka dokonuje się w pierwszym miesiącu ciąży sprawia, że przyszła mama może czuć się tak jakby przechodziła infekcję. Dokucza poczucie osłabienia, zmęczenia, senność. Wiele mam skarży się, że w pierwszych tygodniach ciąży zasypia na stojąco. Nadmierna senność może być pierwszym objawem ciąży gdyż jest wynikiem gwałtownego wzrostu progesteronu w organizmie. Zmęczenie wynika z tego, że narządy wewnętrzne są bardziej obciążone. Muszą teraz zaspokajać potrzeby nie tylko kobiety, ale także rozwijającego się płodu. W pierwszych trzech miesiącach ciąży ten rozwój jest najbardziej intensywny, bo tworzą się wszystkie narządy wewnętrzne małego człowieka. Sporo energii zabiera też organizmowi wykształcenie łożyska. Często zdarza się jednak tak, że kobiety nie mają żadnych objawów ciąży podczas pierwszego miesiąca jej trwania i pierwszym sygnałem, że rodzi się nowe życie jest dopiero spóźniony okres.

Jakie są pierwsze objawy ciąży?

Więcej o innych typowych objawach ciąży takich jak zmiana nastroju, bolesność piersi, czy mdłości przeczytasz tutaj >>> Pierwsze objawy ciąży: warto się nimi sugerować?

Sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż z nami quiz  o ciąży:

Co wiesz o ciąży i zapłodnieniu [TRUDNY QUIZ]

Mamo, tato! Przeczytaj też:

Pierwsze objawy ciąży: warto się nimi sugerować?

Twoje dziecko, już nigdy nie zapomni umyć rąk, kiedy pokażesz mu eksperyment ze spleśniałym chlebem

Więcej o: