Kradną zdjęcia małych dzieci i zmieniają je w Photoshopie. Dla "lajków" zrobią wszystko

W sieci pojawił się nowy trend na podkradanie zdjęć dzieci i ich "upiększanie" w Photoshopie. Cel? Zdobycie popularności w mediach społecznościowych.

NetMums.com ostrzega przed dziwacznym "trendem" jaki pojawił się na Instagramie. O co chodzi? Zdjęcia dzieci są bezprawnie kradzione z prywatnych profili, przerabiane w Photoshopie, umieszczane na innym profilu i oceniane przez obcych użytkowników Instagrama.

Hot or not?

O tym, jak działają złodzieje dziecięcych zdjęć, przekonała się mama 19-miesięcznej Mai. Mama dziewczynki założyła swojej córeczce profil na Instagramie, na którym publikuje zdjęcia malucha. Pewnego dnia, kobieta przeżyła szok, kiedy znalazła zdjęcia swojego dziecka na innym profilu przerobione w Photoshopie.

Do oryginalnego zdjęcia jej córeczki dodano piegi i zmieniono kolor jej oczu z brązowego na niebieski. Dzięki temu "sztuczna" uroda małej Mai mogła przysporzyć więcej polubień profilowi, który udostępnił zdjęcie.

 

W rozmowie z Buzzfeed mama Mai mówi:

Bardzo mi się to nie podobało, kiedy ktoś obcy zadał pytanie pod zdjęciem mojego dziecka: "która wersja jest ładniejsza?".

Zdjęcie Mai zostało udostępnione na m.in. na profilu Chrysusbitch, gdzie przerobione zdjęcie dziewczynki polubiło ponad 18 tys. osób. Jednak pod zdjęciem pojawiło się wiele negatywnych komentarzy.

To chore pytać ludzi, czy dziecko ładniej wygląda z piegami na twarzy, czy z innym kolorem oczu. Leczcie się!
Ten trend z przerabianiem zdjęć dzieci jest popaprany!

Oryginalne zdjęcie dziewczynki wygląda tak:

 

Nie tylko mała Maya padła ofiarą złodziei w sieci. Na zdjęciu poniżej jest mała Jayden, której naturalne brązowe oczy zostały przerobione na niebieskie. Zdjęcie przed i po przeróbkach został opatrzone komentarzem:

Nie dobrze mi, kiedy widzę jak ludzie przerabiają zdjęcia maluchów i pytają, która wersja jest "słodsza". Ta dziewczynka jest piękna z jej brązowymi oczami!
 

Podrasowane zdjęcia mają przyciągnąć uwagę użytkowników Instagrama i zwiększyć popularność profilu, który udostępnia tego typu treści.

Jak chronić swoje zdjęcia w sieci?

Najprostszym sposobem jest edytowanie ustawień konta, w którym udostępniamy nasze zdjęcia, na prywatny profil, do którego dostęp będą miały tylko wybrane osoby. Pamiętaj, że wykorzystanie i rozpowszechnianie wizerunku twojego dziecka, zgodnie z art. 81 ust. 1 Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych jest bezprawne. Zgodę na udostępnienie zdjęcia dziecka może wydać tylko i wyłącznie rodzic bądź prawny opiekun.

To cię zainteresuje:

Napisaliśmy o sytuacji ciężarnych i zawrzało."W ósmym miesiącu stałam całą drogę w pociągu na korytarzu"

Lidlaki czy Świeżaki? Zabawki są bardzo podobne. My jednak widzimy różnice [PORÓWNANIE]

Trzy miesiące niepłacenia alimentów skończą się u prokuratora. Nowe przepisy weszły w życie

Więcej o: