Niezwykły przypadek chłopca z Chin: urodził się z 31 palcami. Jego rodzice zbierają pieniądze na operacje [WIDEO]

Hong cierpi na polidaktylię, wrodzoną wadę, w wyniku której dzieci rodzą się z dodatkowymi palcami u rąk i stóp.

Chłopiec przyszedł na świat 9 miesięcy temu w Pingjangu w prowincji Huan. Lekarze zdiagnozowali u chłopca polidaktylię, w wyniku której Hong ma 31 palców: 15 palców u rąk i 16 palców u stóp, a jego rączki są bez kciuków.

Hong ma 31 palcówHong ma 31 palców Fot. screen youtube.com/watch?v=in_JZ81HPhY

Żeby chłopiec mógł normalnie żyć lekarze muszą mu usunąć dodatkowe palce i zrekonstruować kciuki. Chłopiec jest jeszcze zbyt mały żeby móc poddać się tak skomplikowanej operacji. Jego rodzice już zbierają pieniądze i robią wszystko co mogą, żeby w przyszłości operacja doszła do skutku.

 

Hong odziedziczył chorobę po swojej mamie, która również cierpi na polidaktylię. Mama chłopca ma 6 palców u stóp i nóg. Kiedy kobieta była w ciąży bardzo obawiała się tego, że jej dziecko może odziedziczyć po niej chorobę.

Polidaktylia

Polidaktylia to powszechnie występująca wada wrodzona. Charakteryzuje się występowaniem dodatkowego palca u rąk lub stóp. Jak często zdarzają się przypadki polidaktylii? Według statystyk Centrum Zdrowia Dziecka w Atlancie statystycznie na 1000 żywych urodzeń przypada jedno dziecko chore na polidaktylię. Choroba jest częsta nie tylko u ludzi, ale także u psów i kotów.

Zobacz też

Już nic nie będzie takie jak przedtem. To poruszające pożegnanie matki z córką obiegło cały świat [ZDJĘCIA]

Ostatni uścisk dłoni... Tak zawodnik MMA żegnał swojego małego synka

Po tym filmie już nigdy nie zdenerwujesz się, kiedy dziecko znowu nabrudzi

Więcej o: