Prezent na Mikołajki dla dzieci do 20 zł. Oto sprawdzone hity, które spodobają się i dziewczynkom, i chłopcom

Prezent na Mikołajki dla dzieci do 20 zł nie musi być wcale nudny, oklepany i tandetny. Kubek, skarpety, czy zestaw słodyczy to prezenty mało oryginalne. Lepiej postawić na coś, co faktycznie wywoła uśmiech na twarzy dziecka i co najważniejsze, w żaden sposób nie nadszarpie domowego budżetu. Oto sprawdzone hity, które sprawdzą się w przypadku chłopców, jak i dziewcząt.

Prezent na Mikołajki dla dzieci do 20 zł to nie lada wyzwanie, bo patrząc na sklepowe ceny niektórych rzeczy za paczkę dobrych pierników, czy tabliczkę czekolady możemy zapłacić więcej, aniżeli wynosi ustalona kwota. Zatem co kupić dziecku, aby wywołać jego uśmiech i nie przepłacić? Oto kilka naszych propozycji, które będą idealną opcją prezentu zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Monika Horna-Cieślak nową Rzeczniczką Praw Dziecka. Wybrał ją Sejm

Prezent na Mikołajki dla dzieci do 20 zł - co kupić?

Prezent na Mikołajki dla dzieci do kwoty 20 zł - wcale nie musi być tandetny, nudny i oklepany. Upominki w tak małym budżecie również mogą być wyjątkowe. Taki symboliczny upominek dla dzieci często cieszy nawet bardziej, niż drogi i wyszukany prezent, bo tutaj trzeba włożyć nieco więcej wysiłku i wspiąć się na wyżyny kreatywności, aby stworzyć coś niezwykłego.

Przy tej opcji prezentu do 20 zł sprawdzą się przede wszystkim rzeczy do DIY (czyli zrób to sam), więc dobrym wyborem mogą okazać się małe zestawy plastyczne, kolorowanki, czy zestawy do robienia własnych dekoracji (np. biżuterii). To nie tylko ucieszy dziecko, ale również rozwinie jego zdolności manualne i pobudzi wyobraźnię.

Inną opcją w budżecie do 20 zł mogą być gry planszowe oraz puzzle. Nie musimy wydawać fortuny, aby znaleźć taki zestaw, wiele sieciówek ma je w swojej ofercie za kwotę mniejszą niż 20 zł. Polecam tu układankę ze świątecznym pociągiem, którą możemy dostać już za 17,99 zł. Gry karciane będą lepszą opcją aniżeli czekolada i kolejna para świątecznych skarpet. Będą one idealne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, jednak sprawdzą się również w przypadku dzieci nieco starszych.

Fajnym prezentem na Mikołajki dla dzieci do 20 zł będą również książki - w tym okresie szczególnie polecane są te o tematyce świątecznej. Przeszukując sklepowe półki - na wyprzedażach, ale i nie tylko - możemy natrafić na bardzo ciekawe pozycje za mniej niż 20 zł. Ze swojej strony polecam np. "Opowieść wigilijną" Dickensa, którą sama zamówiłam dla swojego dziecka. Koszt? Niecałe 10 zł.

Prezent na Mikołajki dla dzieci do 20 zł - podaruj wspomnienia

Bardzo fajną opcją prezentu na Mikołajki dla dzieci do 20 zł są wspomnienia, czyli możliwość wspólnego wyjścia z dzieckiem i spędzenia tego czasu razem. Bez względu, czy dotyczy to dzieci w szkole, czy maluchów i ich rodziców. Wizyta w wiosce Mikołaja, warsztaty z wypieku piernika, czy chociażby bilet wstępu na lodowisko – ucieszy każde dziecko, chłopca i dziewczynkę, bez względu na to, w jakim są wieku. Czasem taki wspólnie spędzony czas będzie lepszą opcją, aniżeli kolejny kubek z reniferem, czy tabliczka breloczek do kluczy. Sama swego czasu zrobiłam taki podarunek mojemu dziecku. Przyznam szczerze, że cieszyło się bardziej niż z wymyślnego domku dla lalek za kilkaset złotych.

Więcej o:
Copyright © Agora SA