Mikołajki w szkole. Cztery pomysły na niezapomnianą klasową uroczystość

Mikołajki w szkole to dla wielu uczniów - tych małych i tych dużych - jedno z ważniejszych świąt w roku. Tego dnia organizowane są zwykle loterie, dzieci wymieniają się przygotowanymi wcześniej prezentami i spędzają miło czas ze swoim wychowawcą. Jednak, aby nie było nudy, podpowiadamy jak nieco uatrakcyjnić ten czas.

Mikołajki w szkole to wyjątkowe święto, na które czeka wielu uczniów. Pozostało już tylko kilka dni, zatem warto pomyśleć, jak uatrakcyjnić klasowe spotkania tak, aby zaangażować maluchy i te nieco starsze dzieci do wspólnych aktywności. Mikołajki to nie tylko prezenty i nieco luźniejszy dzień w szkole. To wyjątkowy czas, który warto kreatywnie wykorzystać. Podpowiadamy, jak to zrobić. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Wspólne święta. Jak zrobić śnieżynki ze słomy? – Як зробити солом'яні сніжинки?

Mikołajki w szkole. Oto nasze pomysły na spędzenie tego dnia

Mikołajki w szkole to nie tylko odwiedziny Mikołaja z worem prezentów i oglądanie świątecznych bajek lub filmów. To wyjątkowy czas, który warto kreatywnie spędzić z uczniami, aby nieco wprowadzić ich w ten świąteczny czas i poczuć zbliżającą się magię świąt Bożego Narodzenia. Takie momenty to doskonała okazja do klasowej integracji, dzięki którym na chwilę wszyscy zapomną o problemach i kłopotach, spędzając ten czas na dzieleniu się uśmiechem, radością i szczęściem.

Oto nasze cztery pomysły na spędzeniu mikołajek w szkole:

1. Mikołajkowa Fotobudka - nic tak nie integruje zespołu, jak wspólna praca. Angażując dzieci do przygotowania mikołajkowej sesji fotograficznej, dajemy im szansę na współpracę, której owocem będzie ścianka fotograficzna do zdjęć. 6 grudnia każdy może zrobić sam dla siebie potrzebne gadżety (np. mikołajkową maskę). To fajna zabawa rozwijająca kreatywność i manualne umiejętności. Jak mówi nam matka jednej z uczennic, w której klasie zamiast klasowej wigilii zorganizowano kreatywne Mikołajki, to był strzał w dziesiątkę. "Klasowa fotobudka była hitem. Nie dość, że dzieciaki teraz uwielbiają pozować i robić zdjęcia, to jeszcze podczas przygotowywania fotobudki, świetnie i twórczo się razem bawili. To dało nam rodzicom nastolatków do myślenia. To jeszcze nie są dorośli. Potrzebują twórczego ujścia dla swojej energii. Od tego momentu chętniej inwestujemy czas i pieniądze w twórcze, a nie odtwórcze klasowe rozrywki. W przyszłym roku na pewno nie wydamy dodatkowych pieniędzy na wypożyczaną fotobudkę. Nie warto, lepiej kazać dzieciom robić samemu. Więcej zabawy i taniej".

2. Wspólne ozdabianie pierników - nie ma nic bardziej świątecznego niż świąteczny piernik, którego zapach roznosi się w powietrzu. Poproś uczniów, aby w domu przygotowali kilka pierników, które 6 grudnia zabiorą ze sobą do szkoły, aby wspólnie je ozdobić. Zorganizujcie konkurs na najpiękniej przystrojonego piernika.

3. Świąteczne dekoracje - ten czas możemy także poświęcić na wspólne robienie dekoracji świątecznych z uczniami. Nie potrzebujemy tu wiele. Wystarczy kilka kolorowych kartek, bibuła, mazaki, farby, kleje, sznurki itp. rzeczy, aby powstały unikatowe bombki, gwiazdki, które mogą zawisnąć na szkolnej, albo zorganizować konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy.  

4. Wspólne wyjście. Mikołajki w szkole wcale nie muszą być spędzone w murach szkoły. Może zorganizujcie wspólne wyjście, aby nieco bardziej poczuć zbliżającą się magię świąt i spędzić wspólnie miło czas? Kino? Teatr? A może wspólne warsztaty z wypieku piernika? Takich aktywności jest bardzo wiele. Warto rozważyć i taką aktywność.

Więcej o:
Copyright © Agora SA