Kot usłyszał głośny płacz dziecka. To, co stało się potem zaskakuje

Koty, które spełniają się w opiece nad malutkimi dziećmi? Okazuje się, że to się czasem zdarza. Jednych zachwyca, a u innych wywołuje pewne obawy.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Koty w kąpieli i ani jednego 'miau'? To możliwe

Koty, tak samo jak psy, mogą być najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Zwierzęta różnie jednak reagują, gdy w domu pojawia się ludzkie dziecko. Część pupili je ignoruje, są też takie, które próbują "usunąć konkurencję" i drapią, gryzą, czy odpychają maluchy. Na szczęście część z nich reaguje całkowicie inaczej i są zakochane w nowych członkach rodziny do szaleństwa!

Na TikToku osoba o profilu @wisebabble pokazała kociaki, które czule opiekują się malutkimi dziećmi. Na jednym z ujęć widać, jak futrzak przybiega do łóżeczka płaczącego dziecka, wskakuje tam i próbuje je czule objąć łapką. Na innych przytula dziecko do spania, albo razem układa się do snu. Są też kociaki, które starają się naśladować maluszki i np. wchodzą do jeździków, czy bujaczków. Takie obrazki są naprawdę urocze.

Korzyści z posiadania kota podczas wychowywania dziecka

- podpisano nagranie.Wiele osób było nim zachwyconych i postanowiło podzielić się swoimi kocimi historiami: "Mój kot zrobił to samo, gdy dziecko płakało. Mówiłem, że kot jest nianią ??", "Mój kot przychodzi i sprawdza mojego malucha, kiedy też płacze, to najsłodsza rzecz", "Mój kociak ma obsesję na punkcie swojego nienarodzonego brata, już kładzie łapę na moim brzuchu, kiedy śpi"

Niektórzy zwrócili jednak uwagę, że kot może być niebezpieczny, szczególnie dla malutkich dzieci:

Kot w łóżku mnie przeraża, ale wszystko inne jest takie słodkie. Boję się uduszenia..... ??

- napisała jedna z internautek. "To urocze, ale nadal musisz mieć na nie oko. Koty są bardzo tajemnicze i spontaniczne", "Zapomniałeś o ryzyku uduszenia" - dodali inni.

Część komentujących przyznała, że ich zwierzaki nie były zainteresowane dziećmi, a nawet ignorowały je, lub udawały, że ich nie widzą. "Moje koty nie przejmowały się tym, że nasze dziecko istnieje", "Mój kot omija moje dziecko i wszystko, co do niego ?? należy",

Więcej o:
Copyright © Agora SA