Dziewczynka bawiła się w ogrodzie. Nagle mama zobaczyła, co trzyma w rączkach. "Moja fobia dostała fobii"

Dzieci kochają wszystkie istoty żywe, jakie znajdują na podwórkach. Ich rodzice - zdecydowanie mniej. Pewna dziewczynka przygarnęła nawet rodzinkę!

Więcej ciekawych treści znajdziesz na Gazeta.pl
Większość rodziców jest przyzwyczajonych, że ich pociechy przynoszą do domu wszystko, co znajdą na podwórku. I nie chodzi tylko o skarby w postaci kamieni, kwiatków, piór, niezliczonej ilości patyczków i innych drobiazgów. Niektóre maluchy przynoszą też pająki, biedronki, żuki, jeże i wszelkiego rodzaju... żaby. I co ciekawe nie mają najmniejszego problemu, by je złapać, co dla dorosłego mogłoby już sprawić nie lada problem.

Zobacz wideo Do jakiego specjalisty się udać, gdy podejrzewamy, że nasze dziecko ma jakieś zaburzenia? "Lepiej pójść do kogokolwiek, niż do nikogo"

Dziewczynka przyniosła rodzinę żab

Płazy ściskane w dziecięcych rączkach to znany widok. Pewna mama pokazała na TikToku, jak jej córeczka przyniosła nie jedną, a aż dwie żaby. Jedna była duża, więc stwierdziła, że to mama, a druga mała, czyli dziecko. Żaby starały się jej wyrwać, jednak dziewczynka sprytnie łapała je, ponownie nie dając im uciec. Nawet zaczęła się bawić "żabią rodzinką" i duża głaskała małą, witając się z nią.
Nagranie obejrzano ponad 330 tys. razy. Pojawiło się pod nim prawie 2 tys. komentarzy. Wiele osób przyznaje, że też bawiło się w ten sposób:

Łapałem żaby jako dzieciak, ale ropuchy nigdy się nie odważyłem

- przyznał jeden z internautów. "To ja z kuzynek, jak byłam mała", "Też tak robiłam!" - pisali inni. Wiele osób podziwia odwagę dziewczynki: "Nie rozumiem, jak ona się nie boi", "Tak bym uciekła, gdyby przyszła i pokazała mi rodzinę, którą znalazła", "Moja fobia dostała fobii".

Nie wszystkim podoba się zabawa z żabami

Część internautów jest przeciwna takim zabawom. Uważają oni, że jest to męczenie żab i należy uczyć dzieci, by tego nie robiły, gdyż mogą skrzywdzić bezbronne płazy.

Kocham dzieci, ale tez kocham zwierzęta i akurat tutaj nie widzę nic słodkiego. Zwierzęta to nie zabawki a tak to wygląda

- stwierdziła jedna z osób i wiele innych ją poparło: "Mi jest ich szkoda, to nie jest słodkie", "PLEASEEE naucz ją, jak prawidłowo trzymać żaby i ropuchy, aby ich nie skrzywdzić", "Mam nadzieję, że nie skrzywdziła tych biednych zwierząt. Może naucz swoje dziecko szanować dziką przyrodę i nie używać ich jako zabawek i rekwizytów". Pod jednym z komentarzy pojawiła się odpowiedź mamy, która zapewniła, że jej córka jest bardzo delikatna do żab i z pewnością nie zrobi im krzywdy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.