Na chwilę zostawiła dziecko z dużym psem. Nie przewidziała, co zastanie po wejściu do pokoju córki

Więź dziecka i domowego zwierzęcia jest często niesamowita i wzruszająca. Często duże psiaki pozwalają maluchom na traktowanie, na jakie nie pozwoliłyby nikomu innemu.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na Gazeta.pl
Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, a jeszcze lepszym - dziecka. Znanych jest wiele historii, kiedy maluch wychowywany w towarzystwie czworonożnego kompana tworzy z nim niezwykłą, godną pozazdroszczenia więź.

Zobacz wideo Jak pozbyć się sierści pupila z kanapy? Wypróbuj jeden z paru sposobów

Pewna mama pokazała na TikToku, jak jej córeczka bawi się z wielkim pitbullem. Widać, jak są sobie bliscy! Dziecko traktuje zwierzę, jak najlepszą przyjaciółkę, a psiak bez wątpienia na to pozwala. Dziewczynka założyła czworonożnemu przyjacielowi na głowę opaskę i... bawiła się w salon piękności. Malowała usta, czesała, suszyła włosy, a na koniec czule przytuliła. Widok naprawdę rozczulający! Niesamowite jest także to, z jaką cierpliwością (a oglądając nagranie, można stwierdzić nawet, że przyjemnością), pies poddaje się wszystkim zabiegom.

Filmik zachwycił wielu internautów, którzy są zachwyceni relacją dziecka i zwierzęcia. I wielu z nich uważa, że to dowód na to, że pitbulle nie są wcale groźne, jeśli się je dobrze wychowa.

To dosłownie dowód na to, że każde dziecko potrzebuje psa

- napisała jedna z internautek. "Najczulsza i najpiękniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek widziałam", "Uwielbiam to, że dziecko jest również łagodne dla psa", "Jak bardzo go kocha", "Małe pocałunki, które daje psu, są urocze" - dodają inni. Są jednak osoby, które uważają, że nie jest to jednak rasa, przeznaczona dla dzieci.

Biedna dziewczynka nie zna ciągłego niebezpieczeństwa

- skomentowała jedna z kobiet. Większość się z nią jednak nie zgadza, uważając, że najważniejsze jest to, jak zwierzę zostanie wychowane.

Zalety wychowywania dziecka w towarzystwie psa

Wychowywanie się dziecka w towarzystwie czteronożnego przyjaciela niesie ze sobą wiele zalet. Maluch od najmłodszych lat uczy się odpowiedzialności, cierpliwości i empatii. Dziecko poznaje też potrzeby zwierzęcia i nawyki. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że kontakt z psem działa na najmłodszych relaksująco i uspokajająco, a do tego bardzo korzystnie wpływa na jego rozwój fizyczny. Jak widać, plusów jest wiele, dlatego warto rozważyć przygarnięcie nowego, czworonożnego członka rodziny.

Więcej o: