Do małego dziecka podszedł wielki pies. Reakcja niemowlaka zaskakuje

Wiele osób obawia się dużych zwierząt przy małych dzieciach, ponieważ te mogą się wystraszyć. Niektórzy boją się, że czworonożni pupile mogą zrobić maleństwu krzywdę. Okazuje się, że niepotrzebnie!

Zdaniem ekspertów posiadanie psa niesie wiele korzyści dla dzieci. Towarzyszący im pupil daje im ogrom wsparcia i akceptacji. Jest nie tylko doskonałym towarzyszem różnego rodzaju zabaw, ale też często opiekuje się dzieckiem i chroni je przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami.

Zobacz wideo Jak pozbyć się sierści pupila z kanapy? Wypróbuj jeden z paru sposobów

Dziecko wychowywane w towarzystwie psa uczy się też odpowiedzialności za niego. Nie bez powodu czworonogi są tak często wykorzystywane w terapii dzieci z zespołem Downa, ADHD, czy chorobliwą nieśmiałością.

Pewna mama pokazała na Tik Toku, jaką niezwykłą więź jest w stanie stworzyć dziecko i pies już od pierwszych, wspólnie spędzonych razem chwil. Na nagraniu widzimy niemowlę, które leży na łóżku obok wielkiego psa. W pewnym momencie dziecko zaczyna (po swojemu) nawoływać pupila. Pies doskonale rozumie swojego małego towarzysza i zaczyna się z nim bawić zaczepiając go pyskiem oraz liżąc.

Niesamowite jest to, jak dziecko wówczas reaguje. Śmieje się głośno i widać, że bardzo mu się ta zabawa podoba. Po chwili pies ponownie układa się spokojnie przy dziecku, jakby je pilnował.

Dziecko i piesDziecko i pies TikTok, screen, @the_oakie_dokie

Pod nagraniem pojawiło się mnóstwo komentarzy:

Przyjaźń dziecka i psa! Nigdy nie widziałam niczego słodszego i bardziej wzruszającego!

- napisała jedna z kobiet. "Interakcja jak ze snu, oboje rozumieją się nawzajem i widać, że zwierzęta są bardziej empatyczne i kochające niż ludzie", "Za dużo miłości w jednym filmie", "Dzieci i zwierzęta, co może być lepszego w życiu?!", "Jakie to piękne" - pisali internauci.

Tylko niektórzy stwierdzili, że pies nie powinien lizać dziecka, ponieważ jest to niehigieniczne. Kilka osób stwierdziło także, że nie ufałoby tak bardzo zwierzęciu, które mogłoby jednak wyrządzić dziecku, nawet niespecjalnie, jakąś krzywdę. Jak widać, rodzice są jednak pewni, co do zachowania swojego pupila i nie izolują go od dziecka.

Więcej o: