Niektóre słowa usłyszane od dzieci pozostaną na długo w pamięci. Co nas najbardziej wzrusza?

Wspólne chwile z dzieckiem są piękne, ale też wymagające. Każda mama wie, że kiedy dziecko znajduje się w okolicy, trzeba mieć oczy dookoła głowy. Niespożyte pokłady energii maleństwa, dziecięca logika i potrzeba ciągłej uwagi to wyzwanie, któremu trzeba sprostać. Jest jednak rzecz, w której wszystkie mamy są zgodne: są chwile i słowa, które wynagradzają cały ten trud.

Najpierw z niecierpliwością czekamy, aż dziecko powie "mamo", później z utęsknieniem wspominamy chwile ciszy. "Mamo, gdzie jest to", "Mamo, jestem głodna", "Mamo, chce mi się pić". Komunikaty, którymi dzieci bombardują nas w ciągu dnia, jednym uchem wlatują, a drugim wylatują. Są jednak słowa, które zostają z rodzicami na lata.  

Jakie słowa wypowiadane przez dziecko najbardziej nas wzruszają? 

Każdy dorosły posiada w swojej głowie to mgliste wspomnienie, kiedy mama siedzi z przyjaciółką przy kuchennym stole, a pomiędzy kolejnymi łykami kawy opowiada jej z uśmiechem historię w stylu: "Byłam już tak wykończona, że nie wiedziałam, w co włożyć ręce, ale wtedy moja córeczka przyszła do mnie i zupełnie mnie rozbroiła. Wyobraź sobie, że powiedziała mi, że jestem jej ulubioną mamą". Tą samą historię opowie jeszcze 20 lat później, kiedy ukochane dziecko przyprowadzi na obiad swoją drugą połówkę, a później będzie ją powtarzać przy przeglądaniu zdjęć z wnukami.  

Nic dziwnego - to słowa, które sprawiają, że każda mama się rozpływa. Dzieci często pokazują dorosłym, jak dzielić się swoimi emocjami. Chociaż nie wszystkim rodzicom z łatwością przychodzi werbalne okazywanie czułości, najmłodsi nie mają z tym problemu. 

"Jak wyjęli mnie z twojego brzuszka, to zobaczyłem, że jesteś taka jak chciałem" - usłyszała od swojej pociechy Magda.  

6-letnia córka Natalka po obejrzeniu jednej z bajek przyszła do mamy, przytuliła ją i powiedziała, że będzie mieszkać z rodzicami do końca życia. "Będziecie starzy i trzeba będzie się wami zająć" - dodała dziewczynka.  Z kolei syn Mai i Adriana, kiedy po raz pierwszy zobaczył swojego braciszka, stwierdził: 

"Mamo, wiesz za co ci najbardziej dziękuję? Za to, że dałaś mi takiego wspaniałego brata, marzyłem o takim!" - Maja przyznaje, że tymi słowami "rozwalił ją na łopatki".

Najmłodszym dzieciom szczerość i zachwycanie się prostymi rzeczami przychodzi z łatwością. Każda mama zgodzi się z tym, że w takich chwilach nieprzespane noce i inne trudy macierzyństwa odchodzą w zapomnienie.  

Dzieci widzą świat inaczej niż dorośli, komentują go zgodnie ze swoją uroczą dziecięcą logiką używając przy tym używając przy tym wielkich pokładów wyobraźni, często tworząc nowe słowa, sformułowania lub niecodzienne opisy rzeczywistości… A ty jakie wzruszające słowa usłyszałaś od swojej pociechy?  

Kinder zorganizował wyjątkowy konkurs dla wszystkich rodziców, którzy chcą podzielić się swoimi historiami. Wystarczy kupić opakowanie Kinder Chocolate, zarejestrować się na stronie internetowej i podzielić się ciekawym powiedzonkiem swojego dziecka. Codziennie można wygrać plakat ze zdjęciem i hasłem wypowiedzianym przez dziecko, a także nagrody rzeczowe, pobudzające wyobraźnie maleństwa. Dodatkowo spośród wszystkich uczestników zostanie wybrane 12 zgłoszeń, które trafią na opakowania Kinder Chocolate.