Dzieci są niezwykle szczere. Ich słowa potrafią rozbawić i wzruszyć

Najmłodsi widzą świat inaczej. Kierują się dziecięcą logiką. Są wyjątkowo szczerzy, a ich słowa łatwo zapamiętać. To, co mówią dzieci, potrafi nie tylko rozbawić, lecz także wywołać u rodziców łzy wzruszenia, a czasem nawet lekkie przerażenie. Jeśli jakieś "złote myśli" twojej pociechy utkwiły ci w pamięci, możesz wziąć udział w konkursie i zdobyć szansę na nagrody.

Na podstawie dziecięcej logiki można by było napisać wiele książek, baśni czy bajek. Najmłodsi często sobie coś dopowiadają, czerpią inspiracje z opowieści rówieśników, filmów, książek, co może nas czasem bawić, a czasem stresować. Z pewnością większość rodziców wsłuchiwała się w domu w nadzwyczajne opowieści z przedszkola i zastanawiała się, czy aby na pewno nie zdarzyło się coś podobnego.

Taki urok twórczego myślenia najmłodszych i ich dziecięcej logiki. Dzięki rozwijaniu fantazji pociechy mogą w przyszłości lepiej radzić sobie z różnymi wyzwaniami i rozwiązywaniem problemów. Staną się także bardziej kreatywne. Warto zatem słuchać i zapamiętywać słowa naszych pociech. Szczególnie, że niektóre z nich potrafią "chwycić" za serca. Każdy rodzic jest szczęśliwy, gdy słyszy od dziecka: kocham cię. Potem wraz z rozwojem mowy słyszymy coraz bardziej złożone wypowiedzi, podziękowania, czy prośby.

Dzieci nie wstydzą się prawdy. Mówią co czują i myślą 

Oczami dziecka świat i codzienność wyglądają inaczej. Radość, zdziwienie, zdumienie i inne emocje są u najmłodszych szczere i spotęgowane. Dzieci nie wstydzą się mówić, co czują i myślą. 

Są w stanie powiedzieć wszystko wprost. O czarnowłosej kobiecie mogą powiedzieć: a czemu ta pani wygląda jak czarownica? Z ich ust może paść wiele niewygodnych zdań, które sprawiają, że dorosłym robi się niezręcznie. Najmłodsi potrafią także "pouczać". Nie znają stereotypów i nie kryją emocji. Mówią o tęsknocie. Mówią o tym, kogo lubią i co sprawia im radość, a co nie. Cieszą je drobne rzeczy, których my nie dostrzegamy. Pociecha może przyznać, kim jesteśmy w jej oczach. Wielką dumą jest, gdy syn mówi: jak dorosnę, będę jak mój tata. Takie słowa dodają pewności siebie i motywują. 

Weź udział w konkursie i zdobądź szansę na wyjątkowe nagrody 

Jeśli ciebie zaskoczyły, zmotywowały, wzruszyły lub rozbawiły słowa twojej pociechy, kierującej się dziecięcą logiką, zachęcamy do udziału w konkursie w konkursie Kinder Chocolate – proszę nie pisać o Ferrero.  Zgłoś swoje dziecko i jego złote myśli. Wystarczy kupić opakowanie Kinder Chocolate, zarejestrować się na stronie internetowej i podzielić się ciekawym powiedzeniem swojego dziecka. Do wygrania plakat ze zdjęciem i powiedzeniem swojego dziecka oraz nagrody rzeczowe pobudzające wyobraźnie. Dodatkowo spośród wszystkich uczestników zostanie wybranych 12 zgłoszeń, które trafią na opakowania Kinder Chocolate i pojawią się w sklepach w przyszłym roku.

Spróbujcie - warto pielęgnować wspomnienia.  

Więcej o: