Jak spędzać czas w domu z rodziną? Pięć trafionych pomysłów na zimę

Za oknem zimno i śnieżnie, a twoje dzieci potrzebują nieustannych wrażeń? W czasie, kiedy warunki pogodowe nie sprzyjają wycieczkom i spacerom, a większość zajęć została przeniesiona do wnętrza domu, również tam można się dobrze i aktywnie bawić. Oto pięć propozycji na rozrywkę dla całej rodziny w domowym zaciszu.

Po ciężkim dniu albo tygodniu w szkole lub w pracy każdy domownik potrzebuje i rozrywki, i relaksu. Niezależnie od wieku rodziców oraz dzieci, wszystkim potrzebny jest odpoczynek. Ponadto dla dzieci niezwykle ważne jest budowanie więzi i spędzanie czasu z rodzicami. Podpowiadamy, co można razem robić jesienią, żeby cieszyć się rodzinną atmosferą. 

Kulinarny plac zabaw 

Nic tak nie łączy ludzi, jak wspólne gotowanie i jedzenie. Niech każdy z domowników ubierze się w swój fartuszek i spotkajcie się przy kuchennym stole, żeby razem przygotować kolację. Możecie ten rodzinny rytuał połączyć z uczeniem dzieci tradycji kulinarnych z różnych stron świata. Przykładowo przygotujcie razem posiłek w stylu włoskim. Pizza to zawsze dobry pomysł. Tata niech ugniecie ciasto, mama ugotuje sos i pokroi składniki, a dzieci niech zajmą się dekorowaniem placka przed włożeniem do pieca. Dzielcie się obowiązkami i ćwiczcie zdolności manualne. To doskonała okazja, aby edukować dzieci na temat zdrowych nawyków żywieniowych i odstresować się po ciężkim tygodniu. Pamiętajcie jednak, żeby w tym czasie przyjąć zasadę: bałagan to żaden problem.  

Powrót do przeszłości w familijnych programach telewizyjnych 

Telewizja to nie tylko nowości. Na popularnych kanałach i platformach wideo znajdziemy także filmy i seriale, które znamy i lubimy od pokoleń. Poszukajcie na platformach VOD lub w telewizji i wybierzcie pozycje, które zabiorą was w podróż sentymentalną. W czasie rodzinnego weekendu z popcornem w ręku pokażcie dzieciom, co rozbudzało waszą wyobraźnię w dzieciństwie. Wyświetlanie starych filmów w nowej, kinowej jakości może przynieść moc wrażeń dla całej rodziny. Na pewno przekonają się o tym posiadacze telewizora LG OLED serii A1 lub B1. Obie serie posiadają funkcję Filmmaker. Dzięki niej filmy wyświetlane są w wersji kinowej, bez wygładzania obrazu w ruchu, czyli tak jak wyobraził to sobie reżyser. Dodatkowym plusem jest też to, że nie trzeba martwić się o to, czy częste maratony filmowe będą miały wpływ na wzrok naszych dzieci. Modele LG OLED pozwalają na komfortowe oglądanie telewizji przez dłuższy czas bez uszczerbku dla wzroku. Dzięki potwierdzonej certyfikatami funkcji redukującej ilość niebieskiego światła wytwarzanego przez odbiorniki oraz ze względu na brak migotania i odblasków, dbają o nasze oczy.  Ponadto nowy system webOS w LG OLED umożliwia wygodny dostęp m.in. do serwisów VOD z bardzo szeroką ofertą, w tym na przykład: Netflix, Prime Video, Rakuten TV, Player, Polsat Box (dawniej IPLA), HBO Go, Chili.  

materiały promocyjnemateriały promocyjne LG Oled

Ucz i baw się z kanałami dostępnymi w internecie 

Dzieci wiedzą, że dużą frajdą może być też wspólne oglądanie kanałów w internecie. Wybór programów dla najmłodszych, które edukują, bawią i relaksują jest naprawdę bogaty. Przykładowo możecie posłuchać piosenek dla dzieci, z których dowiedzą się, w jaki sposób działa prąd, poznają alfabet i zagadnienia z dziedziny nauki. Fani przyrody zdecydowanie powinni poświęcić czas na zapoznanie się z Encyklopedią zwierząt dla dzieci. Ten program zabiera najmłodszych w podróż do odległych zakątków świata, gdzie mogą poznać florę i faunę, która nie występuje w Polsce. Kameleony, lwy i delfiny to tylko niektóre z egzotycznych zwierząt, jakie ekran komputera lub telewizora przeniesie do waszego domu. Im lepsza jakość obrazu i większy ekran, tym pełniejsze doznania. Szeroki zakres barw, głęboka czerń i nieskończony kontrast telewizorów LG OLED sprawiają, że podczas seansu możemy na chwilę zapomnieć o otaczającym świecie. Ponadto niezależnie od tego, czy dzieci siedzą na kanapie czy w fotelu, który stoi w przeciwległej części pokoju, będą wdziały równie dobrze. Dlaczego? Ekrany telewizorów LG OLED serii A1 i B1 zachowują doskonałą jakość obrazu podczas spoglądania na ekran pod większym kątem. 

materiały promocyjnemateriały promocyjne LG Oled

Pięciominutowe odcinki będą odpowiednie zarówno dla starszych pociech, jak i młodszych. Programy przyrodnicze mogą być dobrym punktem wyjścia do dyskusji na temat ekologii, a ekologia to także świadome zakupy. Produkty LG są bardziej przyjazne dla planety. W 18 modelach LG OLED z oferty na rok 2021 zastosowano mniej komponentów niż w konwencjonalnych telewizorach LCD, przez co zmniejsza się wykorzystywanie tworzyw sztucznych. Podczas produkcji ekranów OLED nie są używane szkodliwe substancje i firma sięga po więcej materiałów pochodzących z recyklingu i nadających się do ponownego przetworzenia. Urządzenia są doskonałą opcją dla świadomych ekologicznie klientów, jak i rodziców, dla których ważne jest zdrowie dzieci. Ekrany te bowiem uzyskały certyfikat poświadczający brak zawartości fosforku indu i nie zawierają kadmu. 

LG OLED są przystosowane do odbioru nowego standardu odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2, w którym nadawanie rozpocznie się w 2022 roku. I to rozwiązanie sprawi, że użytkownicy telewizji naziemnej będą mieli więcej lepszej jakości kanałów do dyspozycji. 

Zagrajcie razem na konsoli  

Rozgrywki na konsoli to frajda nie tylko dla dzieci. Przekonacie się o tym, kiedy wasza pociecha zacznie krzyczeć: "Tata oddaj już wreszcie pada. Teraz moja kolej", a was wciągnie wir rywalizacji. Zaplanujcie wspólną rozgrywkę. Emocje potęgowane będą przez niesamowite kolory i nieskończony kontrast, który charakterystyczny jest dla samoświecących pikseli, zastosowanych w ekranach telewizorów LG OLED. Gry osiągną tutaj pełny wymiar dzięki funkcjom wspierającym komfort gracza. Jakim? W LG OLED gracze doceniają tryb niskich opóźnień, które wynoszą tylko 1 ms. Nie bez znaczenia jest też to, że posiadają złącze HDMI 2.1, którego parametry są idealne dla najlepszych konsol np. najnowszej Xbox, laptopów i komputerów stacjonarnych. Fakt, że telewizory LG OLED są rekomendowane do konsol Xbox Series X powinien postawić kropkę nad i w argumentach za wyborem tego rodzaju rozrywki nie tylko ze względu na jesienne, mokre i zimne wieczory. 

materiały promocyjnemateriały promocyjne LG Oled

Wieczór z planszówkami edukacyjnymi 

A jeśli jesteśmy już przy rywalizacji, to dobrą alternatywą do gier na konsoli są planszówki. Wybierzcie takie, w które może zagrać większa liczba graczy i całą rodziną weźcie udział w pasjonującej rozgrywce. Zwróćcie uwagę na to, żeby zaproponowana przez was gra nie tylko bawiła, ale także uczyła. Na rynku dostępne są tytuły, dzięki którym dzieci będą mogły poznać mapę świata, narodowości i lokalne obyczaje. Pasjonaci natury mogą wybrać planszówkę, która zapozna graczy z gatunkami zwierząt. Kultowa jest oczywiście pozycja, dzięki której najmłodsi odkrywają wartość pieniądza i uczą się inwestować. Przy tego typu rozgrywkach nie można się nudzić.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.