Kupujemy wyciskarkę do cytrusów - na co zwrócić uwagę?

Smak świeżo wyciśniętego soku o poranku to jedno z najprzyjemniejszych uczuć, które możesz zapewnić sobie stosunkowo niskim kosztem. Jedyne co trzeba zrobić, to kupić odpowiednią wyciskarkę do owoców. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Wyciskarka jednoślimakowa czy dwuślimakowa?

Każda wyciskarka wyposażona jest w tzw. ślimak. Jest to element w kształcie spirali, który wyciska sok z owoców i warzyw, przez miażdżenie ich. W wyciskarkach o jednym ślimaku cały proces odbywa się z udziałem jednej komory, która zajmowana jest przez jednego dużego ślimaka. W wyciskarce dwuślimakowej istnieją dwie spirale.

Zaletą tego drugiego rozwiązania jest to, że jest ono dużo  bardziej wydajne. Dodatkowo, powstający w ten sposób sok jest pełnowartościowy. Warto jednak mieć na uwadze, że wyciskarki dwuślimakowe zajmują znacznie więcej miejsca.

Wyciskarki jednoślimakowe i dwuślimakowe znajdziesz w sklepie internetowym morele.net.

Wyciskarka czy sokowirówka?

Oba pojęcia są ze sobą często mylone. Jednak wyciskarka do cytrusów i sokowirówka to nie to samo. Jakie są między nimi różnice?

Przede wszystkim takie, że sokowirówki najlepiej sprawdzają się do przygotowywania soków z twardszych warzyw i owoców, jak na przykład jabłko czy seler. Co ważne, sok powstający w sokowirówce nie ma miąższu i jest bardzo rzadki. Ma on również znacznie mniej witamin i wartości odżywczych.

Z kolei wyciskarki do soków umożliwiają wytworzenie soku z niemal każdej rośliny, każdego warzywa i owocu. Taki sok można również znacznie dłużej przechowywać, czego nie można robić w przypadku soku z sokowirówki.

Akcesoria

Sama wyciskarka to nie wszystko. Przed zakupem sprawdź, jakie dodatkowe akcesoria znajdują się w zestawie. Takim standardem są prasy do cytrusów oraz akcesoria do czyszczenia. Zdarza się jednak, że również inne dodatki otrzymują klienci.

Cena

To element, na który warto zwrócić uwagę zawsze - niezależnie od tego, co w danym momencie kupujesz. Podobnie jest w przypadku zakupu wyciskarki do soków.

Na rynku jest wielu producentów tych urządzeń, którzy proponują ogromną liczbę modeli. Różnią się one wielkością, funkcjami i wyglądem. Różnią się oczywiście również ceną. Zanim więc wydasz pieniądze, porównaj ze sobą kilka opcji.

Podsumowanie

Zakup dobrej wyciskarki do cytrusów nie jest prostym zadaniem. Zanim rozpoczniesz porównywanie poszczególnych opcji, dokładnie określ swoje potrzeby i preferencje. Skróci to czas, który musisz przeznaczyć na poszukiwanie sprzętu.