Buty dla cukrzyków - przyniosą ulgę, ochronią przed odciskami

Chorujesz na cukrzycę? Borykasz się z odciskami, bolącymi modzelami? Na pewno wiesz, że wybór odpowiedniego obuwia stanowi nie lada wyzwanie. Na szczęście mamy dla Was buty, które przyniosą ulgę obciążonym stopom!

Większość osób chorujących na cukrzycę nie ma pojęcia, jak mogłoby zadbać o swoje stopy, które wymagają szczególnej pielęgnacji. Niewłaściwa pielęgnacja i nieodpowiednio dobrane buty mogą przyspieszyć powstawanie owrzodzeń, szczególnie w przedstopiu i na opuszkach palców. Nie zapominajmy, że cukrzycy mają większą sztywność stawową, co powoduje podczas chodzenia większy nacisk na przód stopy, a w efekcie powstawanie odcisków, nazywanych modzelami, które są dla pacjenta bardzo uciążliwe. Odpowiednie wkładki i buty są w stanie ochronić przed tą dolegliwością.

Buty dla cukrzykówButy dla cukrzyków Fot. befado, materiały partnera

Jakie buty powinni wybierać cukrzycy?

Buty dla cukrzyka absolutnie  nie mogą ugniatać ani ocierać stopy. Buty są nieco tęższe od standardowego obuwia, co zagwarantuje osobom o spuchniętych stopach wygodę i komfort. Są też wykonane z innego materiału, najczęściej tekstylnego, jeśli jest to skóra, powinna być ona naprawdę bardzo miękka. Buty osoby chorującej na cukrzycę muszą być elastyczne, oddychające, miękkie i zapewniać odpowiednie przetaczanie z pięty na palce. Pamiętajmy, że nosek obuwia powinien być wyższy i szerszy, dzięki czemu swobodnie zmieszczą się palce razem z wkładką. Sprężysta podeszwa obuwia minimalizuje ryzyko reakcji na uderzenia i zabezpiecza przed urazami.

Dr. Orto SystemDr. Orto System Fot. materiały partnera

Wzory właściwego obuwia dla osób chorych na cukrzycę opracował Instytut Przemysłu Skórzanego (IPS). Na Polski rynek dostarczają je np. firmy Befado. Wybrane przez nas buty przyniosą ulgę cukrzykom! Są wykonane z materiałów wysokiej jakości, sklejane w nowoczesnym systemie proszkowym posiadają wkładki o właściwościach higienicznych. Są wygodne i komfortowe dla stopy. Szczególnie polecamy sandały, półbuty oraz wsuwane kapcie. Elastyczna tkanina ułatwia zakładanie, nawet osobom starszym.

Więcej o: