NANCARE MAMA LACTO+ - wsparcie dla mam karmiących piersią

Dzieci karmione naturalnie rzadziej chorują i lżej przechodzą infekcje. Mają również mniejsze ryzyko nadwagi i otyłości w przyszłości, dlatego mleko Mamy to najlepszy pokarm dla niemowlęcia. Eksperci zalecają wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka. W Polsce, tylko 3-4 % Maluszków jest karmionych przez zalecany czas[1]. Polskie mamy wskazują, że najczęstszym powodem, przez który zaprzestają karmić wyłącznie piersią, jest brak wystarczającej ilości pokarmu[2].

Mleko mamy to najlepsze pożywienie dla niemowlęcia

Mleko mamy zawiera cenne składniki odżywcze, przeciwciała i substancje, które wspomagają odporność, chronią przed alergiami oraz wspierają rozwój fizyczny i rozwój funkcji poznawczych dziecka. Według przeprowadzonych badań, dzieci które były karmione piersią, w późniejszych latach rzadziej chorowały na otyłość i cukrzycę.

Karmienie piersią przynosi także wiele korzyści mamie: wspiera regenerację po porodzie, chroni przed nowotworami jajników i piersi, zmniejsza ryzyko cukrzycy typu 2.

Jednak nie wszystkie mamy mogą sobie na nie pozwolić ze względu na trudności z laktacją.

Dlaczego u mam występują problemy z laktacją?

Laktacja to naturalny, fizjologiczny proces produkowania i wydzielania pokarmu przez kobiecy organizm, który rozpoczyna się już w trakcie ciąży. Proces ten regulowany jest przez hormony - prolaktynę oraz oksytocynę.

Prolaktyna powstaje pod wpływem ssania niemowlęcia. Im częściej karmimy maluszka, tym hormon ten jest intensywniej wydzielany przez przysadkę. W ten sposób organizm mamy odpowiada na potrzeby pokarmowe noworodka.

Oksytocyna odpowiedzialna jest za wypływ pokarmu z piersi. Jej produkcja wiąże się z samopoczuciem i nastawieniem mamy. Jeśli czuje się dobrze, nawet sam płacz dziecka wywoła u niej proces wytwarzania tego hormonu. Oksytocyna również pozytywnie wpływa na system nerwowy świeżo upieczonej mamy.

Do najczęstszych przyczyn problemów z laktacją należą:

 • stres,
 • zmęczenie,
 • zdenerwowanie,
 • niepewność,
 • lęk,
 • ból,
 • frustracja,
 • niewłaściwe przykładanie niemowlęcia do piersi,
 • nieodpowiednie ściąganie pokarmu
 • zaburzony odruch ssania u niemowlęcia,
 • zbyt rzadkie lub krótkie karmienie,
 • nieprawidłowo założony biustonosz,
 • nieprawidłowa technika karmienia.

Trudne emocje, stres i brak wiary w możliwość wykarmienia swojego dziecka powodują zahamowanie produkcji oksytocyny i blokują wypływ pokarmu. Dlatego w procesie laktacji tak ważną rolę odgrywa samopoczucie karmiącej matki.

Poznaj suplement diety NANCARE® MAMA LACTO+™

Suplement diety NANCARE MAMA LACTO+ powstał z myślą o mamach, które doświadczają problemów z laktacją. Składnikiem aktywnym suplementu jest kozieradka, jedna kapsułka zawiera aż 500 mg tej cennej rośliny.

Kozieradka pospolita to zioło znane i powszechnie stosowane już w starożytnym Egipcie. Obecnie nadal używa się je w medycynie naturalnej, w tym w tradycyjnej medycynie chińskiej.

NANCARE MAMA LACTO+ to produkt, którego nie należy stosować w ciąży, za to można go stosować już od pierwszego dnia po porodzie. Kozieradka, zawarta w suplemencie, pozytywnie wpływa na laktację, dzięki czemu mama może karmić piersią tak długo jak chce.

Suplement ma postać wygodnych kapsułek, dzięki temu nie trzeba go rozpuszczać np. w jogurcie lub zaparzać jako herbatki. Dodatkowo nie zawiera cukru, żelatyny, glutenu.

W jaki sposób go spożywać? Produkt należy stosować dwa razy dziennie po dwie kapsułki, popijając wodą.

Ważna Informacja:  Nie stosować w czasie ciąży. Przechowywać w sposób nie dostępny dla małych dzieci. Suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Przed użyciem należy zasięgnąć porady lekarza lub położnej. Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia bez konsultacji z lekarzem lub położną. W rzadkich przypadkach osoby uczulone na orzeszki ziemne, soję lub inne rośliny strączkowe mogą odczuwać objawy alergii.

Źródła:

[1] Karcz i wsp.: International Breastfeeding Journal (2021) 16:58,

https://doi.org/10.1186/s13006-021-00406-z

[2] Kułaga Z. i in.: Raport końcowy za lata 2017-2020 z projektu badawczego pt. „Przeprowadzenie kompleksowych badań epidemiologicznych dotyczących sposobu żywienia i stanu odżywienia (…)", Instytut Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka, Warszawa 2021.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.