Brama w Gorce - idealne miejsce dla dzieci

Najnowsza atrakcja turystyczna na Podhalu, Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Brama w Gorce jest miejscem przeznaczonym dla rodzin z dziećmi w każdym wieku. Będą się tu doskonale bawić, a przy okazji dowiedzą się wszystkiego o gorczańskiej przyrodzie.

Każdy, kto odwiedzi Centrum, będzie miał okazję doświadczyć wyjątkowego kontaktu ze światem roślin i zwierząt, które możecie spotkać w tych wspaniałych górach. Nie zapomnieliśmy również o przyrodzie nieożywionej - podziemny tunel zdradzi tajemnice składu skał i sposobu w jaki woda nadaje im kształt.

Brama w Gorce to szczególne miejsce na mapie atrakcji Podhala.  Łączy w sobie aspekt edukacyjny ze świetną zabawą i tworzy znakomite warunki do aktywnego wypoczynku osób, które je odwiedzają. Na każdym kroku znajdziecie tutaj materiały i instalacje, dzięki którym w przyjemny sposób poznawać będziecie karpackie tajemnice.

Osią Centrum jest łatwo dostępna i bezpieczna ścieżka spacerowa o rekordowej długości - 1300 m. W trakcie przejścia napotkacie tablice edukacyjne, które przybliżą odwiedzającym środowisko naturalne Gorców. Dwie wieże widokowe pozwolą zobaczyć przyrodę z lotu ptaka, a tunel - ukryty fragment ścieżki - daje możliwość zajrzenia pod ziemię i pozwoli zgłębić tematy związane z geologią i życiem w górskich jaskiniach.

Spacer ścieżką jest przyjemny i dostępny dla każdego, również dla rodzin z wózkami. Trasa pnie się wolno w górę, jest mnóstwo miejsc, gdzie można odpocząć i sporo dodatkowych atrakcji dla najmłodszych.

 - Szczególny nacisk położyliśmy na to, aby nasze Centrum było dostępne dla każdego - mówi Marcin Kolasa, prezes spółki Brama w Gorce. - Zarówno ścieżkę, jak i pawilon edukacyjny i punkty gastronomiczne z łatwością odwiedzą seniorzy, czy rodziny z małymi dziećmi. Kolejnym priorytetem było bezpieczeństwo odwiedzających. Śmiało możemy powiedzieć, że Brama w Gorce jest najbezpieczniejszym tego typu obiektem w Europie - dodaje prezes Kolasa.

Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne kieruje swoją ofertę do wszystkich turystów. Dla najmłodszych gości przygotowano plac zabaw, interaktywne prezentacje i figury zwierząt - maskotek Centrum. Dzieci chętnie fotografują się z lisem, rysiem, czy niedźwiedziem.

Miłośnicy mocniejszych wrażeń z pewnością wejdą na jedną z widokowych wież. W ramach ścieżki dostępne są dwie - o wysokości 17 i 35 m. Roztaczają się z nich fantastyczne widoki na okolicę.

Wycieczkę do Bramy w Gorce zakończycie w przyjaznych wnętrzach Pawilonu Edukacyjnego, gdzie poznacie gorczańską przyrodę z bliska. Można tu dotknąć owczej wełny, dowiedzieć się jak robi się oscypki. W tym miejscu poznacie również mieszkańców karpackiej puszczy i posłuchacie jej odgłosów.

W Pawilonie spędzicie doskonały czas korzystając z multimedialnych instalacji, dzięki którym bliższa się Wam stanie zarówno natura, jak i kultura Gorców. Znajdziecie tu odpowiedzi na najciekawsze górskie pytania. Dowiecie się gdzie mieszkają rysie, jak pracuje podhalański owczarek i czym się różnią jelenie od saren. Ukoronowaniem wizyty w Pawilonie jest chwila odpoczynku w gorczańskim kinie. Prezentujemy tam ciekawy film o naszych górach i ich bezpośrednim sąsiedztwie.

Uzupełnieniem znakomicie spędzonego w Centrum czasu, będzie wizyta w jednej z kawiarni ulokowanych na trasie wycieczki. Serwujemy tam doskonałą kawę i wybór ciekawych herbat, a także domowe, smaczne ciasta. Można tu spokojnie odpocząć i zregenerować siły.

Na terenie Centrum znajduje się również przyrodniczy plac zabaw - nie lada gratka dla naszych najmłodszych Gości. Można się tu wdrapać na pięknie wykonane, bezpieczne konstrukcje w kształcie górskich zwierząt. Co krok jest tu okazja do nowej przygody.

Brama w Gorce, to miejsce idealne dla grup zorganizowanych, w tym również szkolnych. Na terenie zlokalizowano, między innymi, miejsce na spotkanie przy grillu.

Centrum jest zlokalizowane w Gorcach, w dolinie potoku Kowaniec Mały, na terenie wsi Waksmund. Można do niego dojechać zarówno od strony drogi krajowej 47 czyli popularnej Zakopianki, jak również od strony szosy łączącej Nowy Targ z Krościenkiem. Takie usytuowanie sprawia, że jest łatwo dostępne dla turystów spędzających czas na Podhalu i w Pieninach. Obiekt dysponuje wygodnymi parkingami i zorganizowaną komunikacją.