Plotkarska łamigłówka na wybiegu

Trochę będziecie musieli pomyśleć, zanim odgadniecie.

Całe wydarzenie miało miejsce podczas wielkiego pokazu mody w Mediolanie - brało w nim udział bardzo wiele modelek z całego świata. Razem z polską modelką Zuzką, przyjechała jej młodsza siostra, Kasia. Kiedy Zuza spacerowała po wybiegu, Kasia odpoczywała w małym pokoiku (poprzedniego wieczora była impreza, więc Kasia była trochę niewyspana).

W pewnym momencie do garderoby obok weszły cztery modelki i zaczęły między sobą rozmawiać - Kasia się obudziła i postanowiła podsłuchać, bo wydawało jej się, że słyszy imię swojej siostry. Po chwili była już pewna, że dziewczyny rozmawiają o Zuzce, ale z wielkimi trudnościami, bo najwyraźniej nie mówiły w żadnym wspólnym języku .

Kasia zorientowała się, że rozmowa toczy się w czterech językach: francuskim, rosyjskim, greckim i angielskim. Dziewczyna o imieniu Sally, nie znająca wcale francuskiego, próbowała być tłumaczką, gdy francuska Amelie chciała coś powiedzieć Marusi. Natomiast Marusia - najwyraźniej pochodząca z Rosji, bo mówiła w tym języku płynnie i z naturalnym akcentem - swobodnie dogadywała się z Juliet, chociaż Juliet nie mówiła ani słowa po rosyjsku. Z zamieszania i chaosu rozmowy dobiegającej z garderoby, Kasia rozumiała, że Sally, Amelie i Juliet nie znają takiego języka, w którym wszystkie trzy mogłyby swobodnie obgadywać i plotkować.

Kasia z coraz większym zainteresowaniem podsłuchiwała, bo znając angielski i trochę rosyjski, zorientowała się, że te modelki nie lubią Zuzy i chyba chcą jej zrobić jakiś przykry dowcip. Po jakimś czasie Kasia była już pewna, że pośród tych dziewczyn nie ma żadnej, która mówiłaby zarówno po angielsku, jak i po rosyjsku.

Kiedy dziewczyny opuściły garderobę i poszły na wybieg, Kasia wstała i pobiegła odnaleźć swoją siostrę. Powiedziała jej o tym co usłyszała, niestety nie była w stanie opisać wyglądu tych dziewczyn, bo przecież cały czas była w drugim pomieszczeniu za drzwiami. Zuza, która była z natury mściwa i nerwowa, chciała koniecznie dowiedzieć się, które to modelki tak wrednie ją obgadywały. Stwierdziła, że skoro zna ich imiona i wie, jakie języki znają, to z pewnością jej rozpozna.

Oto zadanie dla Was: wymień imiona plotkujących modelek i po dwa języki, w których mówiły

Czekamy na odpowiedzi w komentarzach, a po weekendzie podamy Wam prawidłowe rozwiązanie tej zagadki.

P.S. z poniedziałku

Podajemy prawidłową odpowiedź :

Sally - grecki i angielski

Juliet - francuski i grecki

Amelie - francuski i angielski

Marusia - rosyjski i grecki

Pierwszy był 'K', który podał prawidłową odpowiedź w komentarzu z 25.07, 14:27

Więcej łamigłówek

Więcej o: