Zapowiedzi gier

Quidditch, drużynowa gra sportowa młodocianych adeptów magii, znana z książek o Harrym Potterze, wkrótce stanie się i naszą rozrywką. Przynajmniej wirtualnie. Electronic Arts zapowiada, że "Harry Potter: Quidditch World Cup" pozwoli rozgrywać mecze na miotłach, w których mierzyć się będą ze sobą, tak jak w powieściach, siedmioosobowe drużyny. Obowiązywać będą zasady i system punktacji znane z książek. Walczyć będziemy w turnieju o puchar Hogwartu.

Premierę zaplanowano na koniec roku.

Just Play zapowiada grę strategiczną "Starships Unlimited: Divided Galaxies", w której, zanim zdobędziemy gwiazdy, będziemy musieli wykonać ciężką pracę u podstaw. Zaczniemy o zaprojektowania statku kosmicznego. Potem go zbudujemy. Gdy już skolonizujemy jakiś układ planetarny, zapewne natkniemy się na konkurencję, z którą trzeba będzie rywalizować. Pomogą nam w tym badania nad nowymi technologiami. Znany schemat. Czy Just Play tchnie weń nowe życie?

Electronic Arts zapowiada, że pod koniec roku, równolegle z premierą filmu "Władca Pierścieni: Powrót Króla", okaże się także gra z tego cyklu. "The Lord of the Rings: The Return of the King" pozwoli graczowi przejmować kontrolę nad najważniejszymi postaciami: Gandalfem, Aragornem, Legolasem, Gimlim, Samem i Frodem. Obserwować będziemy je z perspektywy trzeciej osoby. Producent obiecuje także tryb gry sieciowej.

Mitologia nordycka to jeden z żelaznych tematów gier komputerowych, ale nigdy dotąd nie próbowano zaprezentować świata Midgardu w masowej grze sieciowej. Microsoft Games Studios postanowił to zmienić. "Mythica" pozwoli graczom uzyskiwać iście boskie moce, dzieki którym będą mogli stawić czoło najgorszym z bestii opisanych w północnych mitach. Gra zostanie zaprezentowana po raz pierwszy podczas E3 w Los Angeles.

Konami Computer Entertainment Tokyo potwierdził oficjalnie wolę wydania konsolowej gry "Silent Hill 3" także w wersji na komputery osobiste. Poprzednie gry z tego cyklu były mroczne i przerażające, kontynuacja ma jeszcze bardziej pogłębić ten klimat. Producer Akira Yamaoka zapowiada, że wersja "SH3" na pecety ma być bardziej dopieszczona pod względem graficznym, oferując m.in. możliwość gry w wyższych rozdzielczościach. Premiera najprawdopodobniej w listopadzie.

Electronic Arts zapowiada kolejną grę z cyklu "Need for Speed", pozwalającego ścigać się samochodami po drogach, niekoniecznie przy aprobacie policji. "Need for Speed: Underground"

pozwoli konstruować własne samochody i modyfikować już istniejące. Niestety, dopiero na początku przyszłego roku.

Ten imponujący statek kosmiczny to Twoja jednostka flagowa w grze strategiczno-symulacyjnej "Galactic Battlestar". Niewiele o niej wiadomo oprócz tego, że narzędziem dyplomacji będą tu raczej działa energetyczne, a nie noty i petycje. Więcej o grze dowiemy się po targach E3, gdzie będzie miała premierę.