Grecka inkwizycja

Jeśli jedziesz do Grecji, upewnij się, że w twoim telefonie komórkowym nie ma gier. Jeśli w notebooku zainstalowałeś Windows z pasjansem lub saperem, też zostaw go w domu. Lepiej dobrze ukryj przed władzami swe bezeceństwa. Za korzystanie z gier elektronicznych możesz teraz w Grecji trafić do więzienia, ty wstrętny złoczyńco...

To nie żart. Grecja zdelegalizowała gry elektroniczne. Bez względu na to, z jakiej platformy sprzętowej korzystamy, oddając się lubieżnie i bezwstydnie rozkoszom elektronicznej rozrywki, musimy ponieść srogą karę. Strzeż się więc, niemoralny turysto, zepsuty graniem na przykład w komputerowe szachy, że o "Przygodach z Reksiem" nie wspomnę. Za łamanie prawa grozi ci wysoka grzywna (od 5 tys. do 75 tys. euro), a jeśli podpadniesz bardziej - nakłanianie do gry nieletnich? udział w nielegalnym, podziemnym turnieju "Warcrafta"? - nawet do 12 miesięcy więzienia. I nie ma zmiłuj się dla przestępców. Kafejki internetowe, w których ktoś dopuści się łamania prawa, czyli, powiedzmy, utnie sobie meczyk w "Counter-Strike'a", będą zamykane.

Myślę, że nie od rzeczy byłoby także kamienowanie właściciela kafejki i publiczne deptanie procesorów przez przepełniony słusznym gniewem lud, ale poczekajmy trochę, poczekajmy... I do tego pewnie z czasem dojdą światli ustawodawcy, zbawcy narodów, niestrudzenie stojący na straży moralności nas, maluczkich, wiedzionych na pokuszenie przez elektroniczną iluzję raju.

Celem odpowiedzialnej za ten horror ustawy numer 3037 było ukrócenie nielegalnego hazardu. Ustawodawcy nie uznali jednak za stosowne rozgraniczenia gier hazardowych od innych form elektronicznej rozrywki, tak więc zgodnie z literą prawa przestępcą jest także ktoś, kto w domowym zaciszu zagra na swej komórce w "Wężyka". Nie jest to, niestety, jeden z tych chybionych, martwych przepisów, których w imię zdrowego rozsądku nikt nie egzekwuje. Pierwszą ofiarą ustawy były krajowe eliminacje do międzynarodowego turnieju e-sportowego Cyberathlete Professional League. Jeśli chcesz podpisać petycję przeciw tej ustawie i dowiedzieć się więcej, zajrzyj na http://www.gameland.gr .

Copyright © Agora SA