Dzień Dziecka z Gazeta.pl: Wyjątkowe rozmowy z dziećmi w miniciti

Z okazji Dnia Dziecka, nasza dziennikarka Agnieszka Matracka postanowiła oddać głos najmłodszym. Aga odwiedziła miniciti, pierwsze w Polsce miasteczko zawodowe dla dzieci, aby porozmawiać z mini przedstawicielami redakcji Gazeta.pl. Wśród kolorowych uliczek i tętniących życiem budynków, dzieci miały okazję podzielić się swoimi przemyśleniami na temat pracy i przyszłych zawodów, które planują wykonywać.

Miniciti to innowacyjne mini-miasto, w którym młodzi wcielają się w różne role zawodowe, poznają tajniki wielu profesji, zarabiają (miniasy) i zdobywają bezcenną praktyczną wiedzę. 

Dzieci mogą tu spróbować swoich sił w aż 13 różnych zawodach, takich jak bankier, artysta, inżynier, trener fitness, pracownik fabryki ciepła, projektant wnętrz, policjant, radiowiec, dziennikarz, mechanik, strażak, prezenter telewizyjny oraz lekarz. 

To miejsce bliskie również nam - w miniciti znajduje się redakcja portalu internetowego Gazeta.pl, gdzie młodzi adepci dziennikarstwa odkrywają tajniki pracy w tym zawodzie. 

Podczas wywiadów w miniciti, Aga Matracka pytała dzieci o ich marzenia i plany na przyszłość. Rozmawiała z nimi na temat tego, co to jest wypłata, co chcą robić, gdy dorosną, czego nie można robić w pracy i jak wygląda praca dziennikarza.  

Odpowiedzi młodych bohaterów były nie tylko zaskakujące, ale i inspirujące. 

Zobaczcie sami, co do powiedzenia mają: Zuzia, Stasiek, Janek, Julia, Zosia, Kazik, Rysio, Leon, Hania i Jaś. 

Zobacz wideo Dzień Dziecka z Gazeta.pl
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.