Biedronka ogłasza start jubileuszowej edycji Piórka dla wszystkich debiutantów.

Konkurs "Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci" obchodzi właśnie dziesiąte urodziny. Biedronka od 2015 roku wspiera debiutujących pisarzy, autorów opowiadań dla dzieci i zaprasza już do udziału w kolejnej edycji konkursu. Jest o co walczyć, ponieważ na autora lub autorkę zwycięskiego tekstu czeka aż 100 000 złotych i wydanie książki dostępnej we wszystkich sklepach sieci Biedronka.

Co trzeba zrobić by wziąć udział? Niewiele – wystarczy pomysł w głowie na opowiadanie dla dzieci w wieku między 4 a 10 rokiem życia i rejestracja na stronie konkursu https://piorko.biedronka.pl/. W pierwszym etapie Biedronka wraz z Jury czekają na nadesłane teksty do 21.03 br.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie sieć Biedronka zaprasza do udziału osoby, które lubią pisać z myślą o dzieciach. W konkursie może wziąć udział każdy pełnoletni obywatel Polski, który nie ma na swoim koncie profesjonalnej publikacji książkowej z nadanym numerem ISBN. Zadaniem uczestnika jest przygotowanie tekstu o objętości od 20 do 60 tysięcy znaków (włącznie ze spacjami) na dowolny temat, zgodnie z możliwościami poznawczymi dzieci w wieku od 4 do 10 lat (dokładny wiek odbiorcy w tym zakresie obiera piszący). Uczestnicy mogą przesłać maksymalnie 3 teksty w ramach jednej edycji.

Wyniki pierwszego etapu zostaną ogłoszone 17 maja 2024 roku podczas Targów Książki i Mediów Vivelo 2024 w Warszawie, na PGE Narodowy.

Czas płynie szybko i nieubłaganie, kto ma dzieci, ten najlepiej to widzi. Naszym dzieckiem jest konkurs „Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci". Wraz z zespołem organizacyjnym i znakomitą kapitułą cieszymy się, że nasz konkurs to prawdziwy znak jakości dla młodych twórców. Co roku konkurencja jest ogromna, do tej pory otrzymaliśmy łącznie ponad 31 000 zgłoszeń w obu kategoriach, co najlepiej pokazuje jak istotny jest to projekt. W ten sposób wspieramy czytelnictwo wśród najmłodszych i umożliwiamy dobry start kariery debiutującym twórcom – Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. komunikacji w sieci Biedronka i jeden z jurorów konkursu Piórko.

Drugi etap konkursu rozpocznie się również 17 maja 2024 roku i potrwa do 1 lipca 2024 roku (do godz. 23:59). W tym etapie zaproszeni zostaną debiutujący ilustratorzy, którzy będą mieli za zadanie stworzyć ilustracje do zwycięskiego tekstu z pierwszego etapu. Najlepsze prace graficzne zostaną wybrane przez jury i połączone z tekstem w jedną, niepowtarzalną książkę. Wyniki drugiego etapu zostaną ogłoszone 23 września 2024 roku. Książka zwycięzców trafi do sprzedaży w sieci sklepów Biedronka 14 listopada 2024 roku.

Konkurs Piórko jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów literackich w Polsce. Od 2015 roku zgłoszono do niego ponad 30 tysięcy prac w obu kategoriach. Dotychczas wydano dziewięć książek, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem czytelników. Laureaci otrzymali łącznie nagrody o wartości 1,8 mln zł od organizatora i fundatora – sieci Biedronka.

materiał promocyjny

Doświadczenie pokazuje, że nie warto czekać, a „Piórko" jest jednym z najlepszych sposobów by pokazać światu swój talent. Szczegółowe informacje na temat zasad konkursu i ważne terminy dostępne są na stronie https://piorko.biedronka.pl/.

Patronami medialnymi konkursu „Piórko 2023. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci" są: Gazeta.pl, e-Dziecko, Książki. Magazyn do czytania, wysokieobcasy.pl oraz Radio TOK FM oraz Targi Książki i Mediów VIVELO 2024. Od pierwszej edycji honorowy patronat nad Piórkiem sprawuje Rzecznik Praw Dziecka. Do tej pory książki wydane w ramach serii Piórko trafiły do ponad 560 000 polskich dzieci.

Najważniejsze daty:

  • I etap Konkursu trwa od dnia 15 lutego 2024 r. do dnia 17 maja 2024 r. o Zgłoszenia przyjmowane są przez stronę piorko.biedronka.pl od dnia 15.02, godz. 12:00 – do dnia 21.03 godz. 23:59.
  • Ogłoszenie zwycięzcy I etapu – 17.05 podczas Targów Książki i Mediów Vivelo 2024 w Warszawie, na PGE Narodowy.
  • II etap Konkursu trwa od dnia 17 maja 2024 r. do dnia 23 września 2024 r.
  • o Zgłoszenia przyjmujemy przez stronę piorko.biedronka.pl od dnia 17.05 do dnia 1.07 (godz. 23.59)
  • Ogłoszenie zwycięzcy II etapu – 23.09 podczas inauguracji Tygodnia Głośnego Czytania w Biedronce, prezentacja okładki.
  • 14.11 Początek sprzedaży we wszystkich sklepach sieci Biedronka książki, która powstała jako efekt konkursu „Piórko 2024. Nagroda Biedronki za Książkę dla Dzieci".

Materiał PR marki Biedronka

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.