Fundacja ONE DAY zaprasza na ósmą edycję akcji ONE DAY Gwiazdka!

Nie dla wszystkich Święta są magicznym czasem. Dla podopiecznych domów dziecka i pieczy zastępczej to zazwyczaj najtrudniejsze dni w roku. Z całych sił pragną wtedy poczuć, że jest ktoś, kto o nich pamięta i że komuś na nich zależy. To dlatego Fundacja ONE DAY od ośmiu lat funduje im niezapomniany czas poprzez organizację akcji świątecznej.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Gwiazdka ONE DAY jest ogólnopolską inicjatywą na rzecz podopiecznych. To często jedyny moment w roku, jedyny taki dzień, żeby poznać kogoś nowego, zdobyć nowe doświadczenie, nawiązać nowe relacje, a czasem przyjaźnie na całe życie. Dzięki temu podopieczni mają szansę na odrobinę zwykłej radości, której najbardziej brakuje w Święta bez bliskich.

Zobacz wideo Jak zachęcić dzieci do aktywności fizycznej? Ewa Chodakowska: Przykład idzie z góry

Fundacja ONE DAY zaprasza na ósmą edycję akcji ONE DAY Gwiazdka!

Nawet jeśli biologiczni rodzice nie mogą być blisko, Fundacja ONE DAY pokazuje, że są osoby, dla których dzieci i młodzież z domów dziecka są ważne. A Święta to ten czas, w którym tak naprawdę stajemy się jedną wielką rodziną. W tym roku blisko 800 wychowanków pieczy zastępczej z 62 placówek z całej Polski w ramach świątecznego prezentu spędzi wyjątkowy czas w parku rozrywki Energylandia, która jest współorganizatorem wydarzenia, fundującym bilety i wyżywienie na terenie parku.

Spotkanie świąteczne, które poprowadzi Karolina Pisarek, zaplanowano na 18 grudnia o godzinie 10.30. Część placówek zdecydowała, że prezent chce odebrać 21 kwietnia i wówczas zorganizowana zostanie druga odsłona wydarzenia. Fundacja, tradycyjnie już, utworzyła Tabelkę Marzeń, w której można wybrać podopiecznego, któremu zasponsorujemy magiczną wycieczkę jako prezent na gwiazdkę. Zbierane środki przeznaczone zostaną na transport i wszelkie przygotowania oraz wyżywienie w drodze. W organizacji ONE DAY Gwiazdka można pomóc Fundacji do 24 grudnia, dokładając własną cegiełkę na: https://www.oneday.com.pl/tabelka-marzen.

1859633947Wzruszający sposób na wyjaśnienie dziecku, że św. Mikołaj nie istnieje. Po jednej rzeczy rozpoznasz, że jest gotowe

- Bardzo chcemy, żeby dzieci uwierzyły, że każdy dzień jest w stanie zmienić wszystko. Chcemy pokazać świat, który na co dzień nie jest dla nich dostępny i udowodnić, że wszystko jest możliwe. Dla mnie rodzina to nie tylko więzy krwi. Dla mnie, osoby, która była w domu dziecka, rodzina to przede wszystkim zaangażowanie w drugiego człowieka. Ja to dostałam! Teraz jedynie oddaje to dalej, bo wiem, jak bardzo było to dla mnie ważne. Tradycyjnie opublikowaliśmy Tabelkę Marzeń, w której można wybrać podopiecznego, któremu zasponsorujemy magiczną gwiazdkę. Tym razem zbieramy, przede wszystkim, na transport dzieci do Energylandii, gdzie czekać będzie moc atrakcji i liczne niespodzianki - mówi Monika Krzyżanowska, założycielka Fundacji ONE DAY.

Chcemy pokazać dzieciom z domów dziecka, że o nich pamiętamy, ja co roku pomagam, a pomóc może każdy – wystarczy wejść na Tabelkę Marzeń i dołożyć swoją cegiełkę. Dzięki wsparciu, wspólny czas z pewnością będzie niezapomniany dla setek dzieciaków, w tym dla podopiecznych z mojej rodzinnej miejscowości - Szczecinka

- mówi Karolina Pisarek, jedna z ambasadorek akcji.

Fundacja ONE DAY kompleksowo zajmuje się procesem usamodzielnienia i wspiera młodzież pieczy zastępczej w tym trudnym procesie. Regularnie organizuje m.in. warsztaty, kursy zawodowe oraz grupy terapeutyczne i pomoc psychologiczną.

www.oneday.com.pl

Dziecko, które zgubiło się w sklepie (zdjęcie ilustracyjne)Jak się zachować w sytuacji, gdy dziecko zniknie z oczu?

Więcej o: