Wyjątkowe kalendarze adwentowe w sklepach Lidl Polska

Adwent to dla osób wierzących szczególny okres, zwłaszcza dla dzieci. Odliczanie dni do Bożego Narodzenia ułatwią im dostępne w sklepach Lidl Polska i na stronie lidl.pl kalendarze adwentowe, cechujące się zróżnicowaną formą oraz zawartością.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Od czwartku 10 listopada w sklepach Lidl Polska oraz na stronie internetowej lidl.pl klienci mogą kupić kalendarz adwentowy Livarno (29,99 zł/ 1 zestaw), który jednocześnie jest wyjątkową ozdobą wnętrz - składa się z 24 filcowych, ponumerowanych torebek. Do każdej z nich można włożyć słodycze, upominki lub kartki z zadaniami. To doskonały sposób na urozmaicenie świątecznego odliczania. Co więcej, kalendarz jest dostępny w 4 różnych wariantach; każdy z nich odznacza się funkcjonalnością i stanowi niepowtarzalną dekorację.

W świątecznej ofercie Lidl Polska klienci znajdą też kalendarze o bardziej standardowej formie. Małym czytelnikom spodoba się kalendarz adwentowy wydawnictwa Wilga (99 zł/ 1 szt.), w którym pod okienkami kryją się 24 miniaturowe książeczki z klasycznymi baśniami, m.in. o Kopciuszku. Fanom samochodzików dużo radości sprawi kalendarz Hot Wheels (99 zł/ 1 szt.), wypełniony miniaturowymi pojazdami i akcesoriami do nich.

Kalendarz adwentowy przygotowała także firma Mattel, producent lalek Barbie (119 zł/1 szt.) - dziecko znajdzie w nim lalkę oraz dodatki (np. ubranka dla niej). W sklepach Lidl Polska i na stronie lidl.pl można także kupić kalendarz adwentowy Jollypaw, przeznaczony dla zwierząt. Występuje w dwóch wariantach: dla psów oraz kotów. Oba kosztują 34,99 zł i zawierają różne smakołyki. Pełna oferta kalendarzy adwentowych jest dostępna w sklepie internetowym lidl.pl.

Zobacz wideo Jakich życzeń nie składać w święta?

Odliczaj i pomagaj

Lidl Polska od lat współpracuje z Caritas Polska oraz Caritas w Diecezjach, podejmując działania na rzecz niemarnowania żywności, a także pomagając osobom potrzebującym: samotnym, znajdującym się w kryzysie bezdomności, wielodzietnym rodzinom itp. W ciągu minionych dwóch lat centra dystrybucyjne sieci przekazały Caritas ponad 218 ton towarów.

Co więcej, dwa razy do roku w sklepach Lidl Polska odbywają się zbiórki żywności na rzecz podopiecznych Caritas, podczas których każdorazowo zbieranych jest kilkadziesiąt ton artykułów spożywczych.

Jednym z aspektów wspomnianej współpracy jest również pomaganie ludziom dotkniętym kryzysem uchodźczym. Aby ich wesprzeć, Lidl Polska wprowadził do swojej oferty kalendarz adwentowy „Boski Adwent", przygotowany dla Caritas i dostępny w cenie 14 zł. Dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc obcokrajowcom, którzy musieli opuścić swoje domy. Wewnątrz każdego egzemplarza są 24 czekoladki, a "pod okienkami" znajdują się zadania skierowane do dzieci i ich rodzin, związane z okresem adwentu. Ponadto w kalendarzu umieszczono 6 kodów QR. Każdy z nich zawiera odnośnik do filmu poświęconego zagadnieniom różnic kulturowych w przeżywaniu Świąt Bożego Narodzenia.

W poszczególnych materiałach wypowiadają się misjonarki oraz misjonarze, jak i osoby świeckie, pomagające potrzebującym w różnych rejonach świata. Szata graficzna kalendarza również nawiązuje do wielokulturowości. Ma on wymiar nie tylko humanitarny, lecz także edukacyjny: uczy wrażliwości, przybliża najmłodszym problemy trapiące nasz świat. A jednocześnie - przez cały okres adwentu - daje coś na osłodę.

Wyjątkowe kalendarze adwentowe w sklepach Lidl PolskaWyjątkowe kalendarze adwentowe w sklepach Lidl Polska materiały reklamowe

Wyjątkowe kalendarze adwentowe w sklepach Lidl PolskaWyjątkowe kalendarze adwentowe w sklepach Lidl Polska materiały reklamowe

Wyjątkowe kalendarze adwentowe w sklepach Lidl PolskaWyjątkowe kalendarze adwentowe w sklepach Lidl Polska materiały reklamowe

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.