Z czystej miłości do dziecka. Jak przygotować organizm do ciąży?

Miłość mamy do dziecka rodzi się już w momencie planowania macierzyństwa. Wiadomości o ciąży towarzyszy prawdziwa euforia, radość i czułość w czystej postaci. Od pierwszych chwil pragniemy otoczyć nasze dziecko troskliwą opieką i podarować mu to, co najlepsze. Miłość do dziecka to miłość w najczystszej formie.

Do decyzji o założeniu rodziny podchodzimy coraz bardziej świadomie i z dużą odpowiedzialnością. Przyszli rodzice często już na etapie planowania ciąży odwiedzają lekarza, by dowiedzieć się, jak dobrze się do tego przygotować. Chcą mieć absolutną pewność, że zrobili wszystko, by proces ten przebiegał bezpiecznie i zdrowo.

Pojawienie się dwóch kresek na teście ciążowym to przełom w życiu każdej pary… Uczucie, gdy pierwszy raz patrzymy na zdjęcie USG lub pierwszy raz słyszymy bicie małego serduszka, na zawsze zapisuje się w pamięci rodziców. Zanim poczujemy pierwsze ruchy dziecka, czujemy z nim niesamowitą więź i robimy wszystko, by otoczyć je najlepszą opieką.

W trosce o zdrowy rozwój

Ciąża to czas, w którym dziecko przechodzi przez różne fazy rozwojowe. Pierwszy trymestr to czas najbardziej intensywnego rozwoju płodu. Od około 22. dnia zaczyna pracować serce, pomiędzy 22. a 28. dniem od zapłodnienia dochodzi do zamknięcia cewy nerwowej, która w kolejnych tygodniach ciąży przekształca się w mózg i rdzeń kręgowy. Dziecko do prawidłowego rozwoju mózgu oraz rdzenia kręgowego potrzebuje kwasu foliowego. A większość kobiet o ciąży dowiaduje się dopiero między czwartym a szóstym tygodniem – kiedy mózg i rdzeń kręgowy dziecka są już ukształtowane. Eksperci Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników zalecają suplementację kwasem foliowym nawet przez 3 miesiące przed zajściem w ciążę*.

Czysta miłość, czysty skład

W tym wyjątkowym czasie troska o dziecko oznacza także troskę o siebie. Dlatego warto wybierać suplementy, które będą charakteryzować się czystym składem. Pueria Uno to suplement diety opracowany specjalnie dla kobiet planujących ciążę oraz będących w ciąży do końca 12. tygodnia. To pierwszy preparat na polskim rynku zawierający składniki rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników: kwas foliowy, witaminę D, jod, DHA* w połączeniu z choliną, witaminą B6 i B12 – BEZ substancji wypełniających, barwników oraz konserwantów.

Co ważne, Pueria Uno nie zawiera żelaza – według najnowszych wytycznych PTGiP2, suplementacja żelaza zalecana jest jedynie w konkretnych przypadkach, ponieważ jego nadmiar może mieć niekorzystny wpływ na przebieg ciąży. Każdorazowo decyzję o potrzebie suplementacji żelaza u kobiety w ciąży powinien podjąć lekarz, po ocenie wyników badań krwi.

Suplement diety Pueria Uno to:

ü Czysty skład – bez substancji wypełniających, barwników oraz konserwantów.

ü Składniki w aktywnej formie: kwas foliowy: L-metylofolian wapnia, witamina B6: pirydoksalo-5-fosforan oraz witamina B12: metylokobalamina.

ü Wysoka jakość i biodostępność DHA w postaci trójglicerydów.

Skład Pueria Uno powstał w wyniku połączenia wiedzy ekspertów oraz wytycznych Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, według których rekomenduje się suplementację: kwasu foliowego, witaminy D, DHA i jodu u wszystkich kobiet w ciąży*.

Pueria Uno zawiera dwa źródła folianów: kwas foliowy oraz jego aktywną formę: L-metylofolian wapnia, która nie musi ulegać tak wieloetapowej przemianie w organizmie do formy aktywnej, jak nieaktywny kwas foliowy. O możliwości wykorzystania kwasu foliowego przez organizm decyduje gen MTHFR, którego mutacja występuje nawet u 50 proc. populacji2. U osób tych skuteczność przekształcania kwasu foliowego do aktywnej postaci może zmniejszyć się nawet aż o 70 proc.! Badania naukowe potwierdzają, że wiele osób nie w pełni metabolizuje kwas foliowy, co skutkuje zbyt niskim poziomem jego aktywnej postaci we krwi3. Uzupełniające spożycie kwasu foliowego zwiększa poziom folianów u matki. Niski poziom folianów u matki jest czynnikiem ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej u rozwijającego się płodu4.

Ponadto, skład Pueria Uno został wzbogacony o witaminę B6, witaminę B12 oraz cholinę, które przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu homocysteiny. Prawidłowy poziom homocysteiny ma wpływ na prawidłowy przebieg ciąży.

DHA zawarty w Pueria Uno ma postać trójglicerydów, czyli taką, jaka naturalnie występuje w organizmie, dzięki temu może być lepiej przyswajany*. Źródłem DHA w suplemencie Pueria Uno jest wysokogatunkowy olej rybi otrzymywany opatentowaną technologią Golden Omega®, która zapewnia jego wyjątkową czystość i jakość. Technologia ta ogranicza także niekorzystny proces utleniania oleju, przez co minimalizuje rybi smak i zapach. Według zaleceń Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników bezpiecznym źródłem DHA dla kobiet w ciąży są małe ryby6. DHA w Pueria Uno pozyskiwany jest z małych ryb sardeli o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3.

Właściwości składników Pueria Uno:

FOLIANY biorą udział w procesie podziału komórek, przyczyniają się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży oraz pomagają w prawidłowej produkcji krwi.

JOD pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz tarczycy, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

WITAMINA D bierze udział w procesie podziału komórek, pomaga w prawidłowym wchłanianiu i wykorzystywaniu wapnia i fosforu oraz w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Jest potrzebna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci.

WITAMINA B6 przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny.

WITAMINA B12 pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny.

CHOLINA pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu wątroby, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu tłuszczów oraz homocysteiny.

DHA – wielonienasycony kwas tłuszczowy z rodziny omega-3 przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia i funkcjonowania mózgu, spożywany w czasie ciąży wspomaga prawidłowy rozwój mózgu i oczu u płodu i niemowląt karmionych piersią.

Opakowanie Pueria Uno zawiera 60 kapsułek na 30 dni stosowania.

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia: 2 kapsułki dziennie: 1 kapsułka z witaminami i minerałami + 1 kapsułka z DHA.

PUERIA – CZYSTY SKŁAD CZYSTA RADOŚĆ! Więcej informacji na: pueria.pl oraz IG: @pueria_czysty_sklad.

*Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Suplementacja folianów w okresie przedkoncepcyjnym, w ciąży i połogu. Ginekologia i Perinatologia Praktyczna 2017,2, 5, 210-241

* Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników dotyczące suplementacji u kobiet ciężarnych. Wytyczne PTGiP 07/2020. https://www.ptgin.pl/rekomendacje-

*Seremak-Mrozikiewicz A. i wsp. The frequency of 677C>T polymorphism of MTHFR gene in the Polish population. Archives of Perinatal Medicine 2013, 19, 12-18. 

*Oświadczenie zdrowotne: Produkt przeznaczony jest dla kobiet w wieku rozrodczym, a korzystny efekt na cewę nerwową występuje w przypadku codziennego uzupełniającego spożycia dawki wynoszącej 400 µg kwasu foliowego przez co najmniej jeden miesiąc przed poczęciem i maksymalnie trzy miesiące po poczęciu, aż do zakończenia procesu organogenezy. Istnieje wiele czynników ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej i zmiana jednego z nich może wywierać korzystny wpływ lub nie.

*Dyerberg J. i wsp.: Bioavailability of marine n-3 fatty acid formulations, Prostaglandins, Leukotrienes and Essential Fatty Acids 83., 2010.

*Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zakresie stosowania witamin i mikroelementów u kobiet planujących ciążę, ciężarnych i karmiących. Ginekologia Polska 2014, 85, 395-399.

*Stanowisko Zespołu Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników dotyczące suplementów diety: PUERIA UNO, PUERIA DUO. Ginekologia i Perinatologia Praktyczna 2021, 6, 2, 109-112

*Oświadczenie zdrowotne: Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 250 mg DHA dziennie

*Oświadczenie zdrowotne: Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 200 mg DHA dziennie ponad zalecane dzienne spożycie 250 mg kwasów tłuszczowych omega-3 dla dorosłych.

Więcej o: