Prezenty, które bawią, uczą, pomagają odkrywać świat i rozwijają wyobraźnię. Zobacz listę propozycji dla dzieci w różnym wieku.

Przedświąteczna gonitwa trwa. Szperamy w Internecie, buszujemy wśród sklepowych półek i zastanawiamy się, jaki prezent sprawi największą przyjemność najmłodszym. To trudne zadanie, bo dzieci są wymagającymi obdarowywanymi - dla nich liczy się przede wszystkim dobra zabawa. A gdyby tak upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i podrzucić pod choinkę prezenty, które nie tylko bawią, ale też uczą, pomagają odkrywać świat i rozwijają wyobraźnię?

Przychodząc z pomocą, prezentujemy pokaźną listę wyjątkowych produktów wydawnictwa AMEET dla dzieci w różnym wieku. Są na niej pięknie ilustrowane książeczki, wzbogacone o ciekawe zadania do rozwiązywania, są zestawy zawierające nie tylko książki, ale też różne akcesoria do zabawy – klocki LEGO®, rozkładane plansze. Działają one na dzieci jak magnes, a dorośli z kolei mają w czym wybierać i na pewno znajdą coś odpowiedniego do wieku i gustu swoich pociech.

Na pierwszy ogień idą propozycje dla maluszków – dwu i trzylatków. Idealnym pomysłem na prezenty, które posłużą przez lata, są wydane w twardej oprawie elementarze wraz z ich uzupełnieniem – książkami z ćwiczeniami. Wspierają one najmłodsze dzieci w poznawaniu otaczającego je świata. Każda plansza to nowy temat do rozmowy i nowe wyzwanie dla maluszka. Podczas zabawy dziecko z łatwością przyswaja nieznane pojęcia, rozwija słownictwo, ćwiczy spostrzegawczość i logiczne myślenie. Bliskie dziecku tematy (zwierzęta, pory roku, liczby) oraz urocze ilustracje z bohaterami Disneya sprawiają, że lektura elementarzy może się stać ulubionym codziennym rytuałem.

Materiał reklamowy AmeetMateriał reklamowy Ameet Materiał reklamowy Ameet

Kolejną propozycją dla najmłodszych jest seria książek Małe Wielkie Sprawy. W ostatnim czasie do sprzedaży trafiły dwie nowe pozycje: Bambi odkrywa śnieg i Simba. Magiczne słowa. Natomiast teraz polecamy przede wszystkim gwiazdkowy tytuł – Wesołych Świąt! Te krótkie historie o różnych bohaterach Disneya można czytać dziecku przed snem. Idealnie sprawdzą się także jako rozrywka podczas podróży. Dzięki kompaktowej wielkości i twardej oprawie można je zabrać naprawdę wszędzie!

A teraz coś dla starszych dzieci – poniżej prezentujemy niesamowite zestawy książek z klockami LEGO®. Jesteśmy pewni, że będą idealnym pomysłem na zabawę dla całej rodziny!

TU ZNAJDZIE SIĘ REKLAMA

Na początek zestawy do kreatywnej zabawy z serii Buduj i baw się, którym przyznano miano „Zabawki Roku 2020". W jury oceniającym zasiadają dzieci, a więc nie trzeba tu szukać lepszej rekomendacji. Każdy z zestawów zawiera dwie książki i ponad 50 klocków LEGO®.  Dziecko, budując różne konstrukcje, uczy się samodzielnego myślenia i rozwiązywania problemów. Żartobliwe zadania i pomysły na zabawy zawarte w książce inspirują do przebudowywania i przeprojektowywania, pomagając wyjść poza oczywiste schematy myślenia i działania. Zestawy dostępne są w trzech wersjach: Boże Narodzenie, Pojazdy i Stworki.

Materiał reklamowy AmeetMateriał reklamowy Ameet Materiał reklamowy Ameet

Kolejne w naszym zestawieniu są wspaniałe zestawy z rozkładaną planszą 3D, dwiema minifigurkami do samodzielnego złożenia oraz dwiema książkami. Zawartość tych znakomitych pudełek pozwala na niekończącą się zabawę, która zależy tylko od wyobraźni dziecka. Rozkładaną scenkę 3D można wykorzystywać na przykład z akcesoriami spoza zestawów, by tworzyć różne scenariusze. W zestawach można znaleźć między innymi: z serii LEGO® Ninjago® – Garmadon kontra Lloyd, z serii LEGO® City – Policjant kontra rabuś oraz z LEGO® Harry Potter ™ – Potter kontra Malfoy.

Materiał reklamowy AmeetMateriał reklamowy Ameet Materiał reklamowy Ameet

Na naszej liście nie może zabraknąć fanowskich puszek! Zestawy książek z klockami LEGO® to gratka dla fanów krainy Ninjago®, Harry'ego Pottera czy pasjonatów dinozaurów i świata Jurassic World™. Każdy z nich zawiera cztery książki z zadaniami, pełnymi akcji komiksami i ciekawostkami, cztery arkusze naklejek oraz minifigurki z akcesoriami. Obok tych puszek nie można przejść obojętnie! Ich zawartość zachwyci nawet najbardziej wymagającego fana LEGO®. Puszki można wykorzystywać wielokrotnie i przechowywać w nich na przykład dziecięce skarby. A skoro o skarbach mowa, to nie możemy w tym momencie nie przejść do kolejnego punktu naszej listy…'

Materiał reklamowy AmeetMateriał reklamowy Ameet Materiał reklamowy Ameet

Mowa tu oczywiście o Skrzyni przygód Perły Przeznaczenia z serii LEGO® Ninjago®. To zestaw, który zapewnia wiele pomysłów na zabawę! Książka oraz klocki LEGO® zamknięte w skrzyni skarbów są prawdziwą gratką dla wszystkich fanów bohaterskich ninja. Liczne przygody Perły Przeznaczenia można śledzić na dołączonej dwustronnej mapie. W zestawie znajdują się także 52 klocki, które pobudzą wyobraźnię małego fana. Można z nich zbudować jeden z trzech projektów okrętu. W skrzyni znajduje się również minifigurka Mistrza Wu. Dzięki książce w formie dziennika pokładowego mali czytelnicy odkryją nieznane dotąd tajemnice ze świata Ninjago®.

Materiał reklamowy AmeetMateriał reklamowy Ameet Materiał reklamowy Ameet

Naszą listę zamyka zestaw z serii LEGO® DOTS – Projektuj i baw się! Jest w nim wszystko, czego potrzeba do projektowania, składania i kreatywnej zabawy. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia, bo elementy, które można znaleźć w książce – szablony, naklejki i klocki DOTS – dają morze możliwości. Można z nich tworzyć niezwykłe ramki na obrazki i zdjęcia, dekoracje, a nawet gry do zabawy z przyjaciółmi. To pozycja obowiązkowa na liście prezentów w tym sezonie!

I tak dotarliśmy do końca naszej listy. Mamy nadzieję, że pomoże wam ona znaleźć najlepsze świąteczne prezenty, a pod choinką znajdą się same spełnione marzenia! I oczywiście życzymy dużo radości – nie tylko z faktu bycia darczyńcą, ale przede wszystkim tej ujrzanej na twarzach dzieci. Wesołych Świąt!