Mój własny profil Netflix - idealny prezent na Dzień Dziecka. Zobacz, co obejrzeć wraz z rodziną!

1 czerwca to dla wszystkich dzieci wyjątkowy dzień, ale także zagwozdka dla opiekunów. Jaką niespodziankę sprawić pociechom w tym roku? Czym je zaskoczyć? Naprawdę trudno jest wpaść na nowy pomysł. Warto jednak pamiętać, że najcenniejsze prezenty to nie te, które kupujemy, a te, których doświadczamy, chwile spędzane razem.

Dzień Dziecka to świetna okazja, by skupić się na bliskich. Zaczynając od własnoręcznie przygotowanych gofrów na śniadanie, przez wspólną wycieczkę na plac zabaw (tym razem bez limitu czasowego!), po wspólny seans z ulubionymi bajkami na Netflix.

A wybór jest tu całkiem imponujący. W końcu Netflix to nie tylko serwis dla dorosłych widzów, najmłodsi także mają bogatą bibliotekę do dyspozycji. Można w niej znaleźć piękne i pouczające seriale animowane łączące pokolenia, takie jak Kajko i Kokosz, nowy sezon Parku Jurajskiego: Obóz Kredowy albo filmy komediowe dla całej rodziny takie jak Mitchellowie kontra maszyny czy W Rytmie Dżungli: Film. Są też programy edukacyjne dla najmłodszych na przykład Gofcia i Mochi. Znajdzie się też coś na wspólny seans z bliskimi, jak choćby filmy familijne w stylu Dzień na Tak lub Wyprawa na księżyc. Wybór produkcji dla rodzin i dzieci jest spory, a oferta filmów, seriali i animacji Netflix jest stale wzbogacana i poszerzana. Jakie tytuły będzie można zobaczyć wkrótce na Netflix?

Program oryginalny Dzieciaki straszaki - potworne bajki

Dzieciaki straszaki to muzyczno-magiczne wersje klasycznych bajek, pełne zarówno uroczych wiedźm jak i wyrozumiałych misiów. Premiera już w Dzień Dziecka! (1 czerwca).

Serial oryginalny Łasuch

Uroczy chłopiec, który jest w połowie człowiekiem, a w połowie jeleniem, rusza w niebezpieczną podróż przez postapokaliptyczny świat. Towarzyszy mu szorstki opiekun. Serial pojawi się na Netflix już 4 czerwca.

Film oryginalny Smok życzeń

Nastoletni Din tęskni za koleżanką z dzieciństwa. Pewnego dnia spotyka spełniającego życzenia smoka, który pokazuje mu możliwości, jakie daje magia. Serial zadebiutuje 11 czerwca.

Serial oryginalny Miasto rymowanek Sezon 2

Para uwielbiających zabawę przyjaciół Daisy i Cole wykorzystuje muzykę i wyobraźnię do rozwiązywania problemów w mieście pełnym postaci z dziecięcych rymowanek. Już od 15 czerwca na Netflix!

Serial oryginalny Super gwiazdka Sezon 4

Gdy złoczyńcy przechodzą do ataku, ośmioletnia Zoey używa mocy, by przemienić się w Super Gwiazdkę, dziecięcą superbohaterkę, która codziennie ratuje miasto! Coś w sam raz na wakacje - można oglądać od 29 czerwca!

Ochrona przede wszystkim

Netflix to zabawa dla całej rodziny. Dlatego świetnym prezentem na Dzień Dziecka może być krok ku samodzielności: dostęp do serwisu i własny profil. Młody domownik na pewno ucieszy się z samodzielnie wybranego awatara i osobistej biblioteki ulubionych bajek. Tym bardziej, że rodzic z łatwością może ten profil dostosować do wieku i preferencji młodego widza. Z pomocą przychodzą specjalne funkcje Ochrony Rodzicielskiej:

Mój własny profil na Netflix! - Profil "Dziecko" to specjalny kącik zabaw na Netflix dla dzieci z wyselekcjonowaną biblioteką treści do lat 12 i opcjami, dzięki którym młody odbiorca nie będzie miał dostępu na przykład do ustawień. Rodzic czuwa! Aby go stworzyć, wystarczy wejść na stronę "Zarządzaj profilami" i kliknąć "Dodaj profil", zaznaczając okienko "Dziecko".

Tato, mam już tyle lat - Ograniczenia wiekowe to funkcja, która pomaga odsiać niektóre treści za pomocą filtrów (7+, 13+, 16+, 18+). Dzięki temu pociechy nie będą miały dostępu do tytułów nieodpowiednich dla ich wieku. Aby skorzystać z filtrów, należy wejść w "Zarządzaj profilami", następnie w "Ustawienia grup wiekowych" i przesunąć suwak, wybierając przedział wiekowy właściwy dla dziecka.

Byle nie data urodzin! - Ustawienie Kodu PIN pozwala chronić nie tylko profil dziecka przed "intruzami", ale także konta rodziców przed rozrabiakami, które potajemnie zakradają się na rejony dorosłych. By zabezpieczyć dostęp, należy wejść w "Profile i kontrola rodzicielska", a następnie "Blokada profilu". Po wpisaniu hasła do konta można ustawić kod PIN.

Mamo, ale już się zaczęło... - Aby pomóc rodzicom czuwać nad długością seansu swoich pociech, Netflix umożliwia wyłączenie Automatycznego odtwarzania kolejnych odcinków. Można to zrobić, wchodząc w zakładkę "Zarządzaj profilami".

Filmy i seriale widmo - Usuwanie konkretnych tytułów umożliwia usunięcie dowolnego filmu czy serialu z biblioteki na danym profilu. Jeżeli rodzic nie chce, aby jego dzieci oglądały, na przykład filmy o duchach lub bajki z wampirami, w prosty sposób może zablokować wybrane tytuły. Wystarczy wejść w "Zarządzaj profilami", a następnie wcisnąć "Edytuj". Po uzupełnieniu hasła do konta, pojawi się dedykowane pole, w którym wpisując "zakazany" tytuł, można go usunąć z profilu dziecka.

Co najbardziej lubisz oglądać? - Historia oglądania na profilu dzieci pozwala szybko podejrzeć, co w ostatnim czasie zainteresowało najmłodszych domowników. Aby precyzyjniej dowiedzieć się, jakie tytuły najczęściej wybierają nasze dzieci, wystarczy sprawdzić w sekcji "Profile i kontrola rodzicielska" na danym profilu zakładkę "Moja aktywność".

Więcej o: