"Co wolisz?" i "Czy to puszcza bąki?" - książki dla dzieci z wyobraźnią

"Co wolisz?" i "Czy to puszcza bąki? Dziecięcy przewodnik po sekretnym (gazowym) życiu zwierząt" to kolejne pozycje obowiązkowe w domowej biblioteczce każdego dziecka. Obie pozycje już niebawem pojawią się w księgarniach za sprawą Wydawnictwa Insignis.

Świetna zabawa dla całej rodziny – zapytaj: „Co wolisz?” i skończ z nudą!

Kto choć raz spędził długie, deszczowe popołudnie w domu z dziećmi? Komu zdarzyło się desperacko szukać pomysłu na rozrywkę dla najmłodszych podczas zjazdu rodzinnego? Któż z nas nie chciał przełamać monotonii długiej podróży z marudzącymi, nudzącymi się dziećmi?

Łap fantastyczną książkę! „Co wolisz?” to zbiór dwustu pobudzających wyobraźnię pytań, szalonych wyborów i przekomicznych sytuacji, przeznaczony dla dzieci w wieku 4–12 lat (przekonacie się jednak szybko, że górna granica tego przedziału wiekowego to 99+). Baw się z rodziną albo zaproś przyjaciół. „Co wolisz?” świetnie sprawdzi się również jako zabawa na przełamanie lodów podczas spotkań ze świeżo poznanymi osobami, na przykład w nowej klasie.

Co wolisz?

Co wolisz: zbudować swój dom na wielkim placu zabaw czy zamieszkać w zoo pełnym zwierząt? Chciałbyś mieć sympatycznego smoka, który zieje ogniem, czy może zrzędliwego jednorożca o tęczowej grzywie? Sam zobaczysz, że każde z 200 pytań w tej książce da początek ekscytującym rozmowom (nawet jeśli czasem na początku wykrzykniesz: „O fuuuuj!”). Daj się ponieść wyobraźni i stań przed wyborami, z którymi nigdy nie będziesz miał do czynienia w prawdziwym życiu. Znakomity przekład Dominiki Rychel i przepiękne ilustracje Anny Aldüz – przygotowane wraz z okładką specjalnie dla polskiego wydania książki – dodają atrakcyjności całej zabawie.

„Co wolisz?” to zapowiedź świetnej rozrywki, która przy okazji rozwija cenne umiejętności (na przykład krytycznego myślenia!), pozwala budować pewność siebie, rozumieć i doceniać różne punkty widzenia, a także wzbogaca słownictwo. Szykuj się na nieopanowane ataki śmiechu! „Co wolisz?” już 19 maja w księgarniach. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Insignis.

„Czy to puszcza bąki? Dziecięcy przewodnik po sekretnym (gazowym) życiu zwierząt” już niebawem w księgarniach!

Pamiętacie bestseller „Czy to pierdzi”? Tę zaskakującą, rzetelną, a przy tym lekką książkę o tym, co piszczy we wnętrznościach zwierząt? Otóż – prr, tutut! – teraz przygotowaliśmy wersję dla dzieci: przewodnik po sekretnym gazowym życiu ich ulubionych (oraz tych mniej znanych) zwierzaków. Wiemy przecież, że koty i psy puszczają bąki, oj tak, ale co z pająkami czy… jednorożcami? Czy potrafimy odpowiedzieć maluchowi, gdy o to zapyta? My, dorośli, czasem zapominamy, jak ciekawe jest to, co dzieje się w naszych wnętrzach (dosłownie). Natomiast dzieci nie mają problemu, by spontanicznie pytać o wszystko, szczególnie o to, co je śmieszy – a do takich zagadnień należy z pewnością tematyka puszczania bąków.

Dzięki tej książce pełnej dowcipnych wyjaśnień i zabawnych ilustracji młodzi czytelnicy dowiedzą się, które zwierzęta potrafią nieźle przygazować, dlaczego w ogóle tak się dzieje i czemu pierdzioszki bywają niepomiernie smrodliwe. Wspólnie z dziećmi będziecie zrywać boki – gwarantujemy! Ale to nie wszystko: bawiąc się przednie, znajdziecie mimochodem odpowiedzi na wiele intrygujących pytań związanych z trawieniem i jego konsekwencjami. Dzięki temu krąg podejrzanych o wygenerowanie nieprzyjemnego zapachu zbawiennie się powiększy – to taki wymierny zysk z lektury (to nie ja, to… to papuga!). Wśród znajomych będziecie mogli zaś rzucać ciekawostkami jak z rękawa, a to jest z pewnością o wiele milej widziane niż rozsiewanie wiatrów!

„Czy to puszcza bąki?” to pouczająca książka o faktach i bąkach! Po wspólnym czytaniu można pobawić się w bąka, yyym, to znaczy berka.

Więcej o: