Jeszcze więcej zabawy z nowymi zestawami LEGO VIDIYO!

LEGO VIDIYO to efekt niezwykłej współpracy marki LEGO i Universal Music Group, dzięki której powstał zupełnie nowy rodzaj zabawy łączący w sobie elementy LEGO, muzykę i rozszerzoną rzeczywistość.

Grupa LEGO i Universal Music Group (UMG) zaprezentowały nowe produkty z serii LEGO® VIDIYO™. Fani będą mogli odkryć dwa BeatBoxy, dwanaście Bandmatesów oraz pięć wyjątkowych scen muzycznych. LEGO VIDIYO to innowacyjna propozycja dla wszystkich młodych fanów muzyki, która pozwoli uwolnić kreatywność. Jest to zupełnie nowy rodzaj zabawy, który wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość i pozwala dzieciom na spełnienie ich marzenia o reżyserowaniu własnych teledysków do utworów najlepszych artystów UMG z całego świata. 

LEGO VIDIYOLEGO VIDIYO LEGO VIDIYO

Scena z klocków 

Najmłodsi będą mogli odkryć aż pięć nowych scen muzycznych: cukierkowy zamek, samochód Robo HipHop, koncert K-Pawp, statek Punk Pirate oraz Boombox, który idealnie sprawdzi się do występów i zabawy w podróży. Każda scena to nie tylko wyjątkowe tło z super głośnikami, ale także możliwość uruchomienia ich cyfrowych wersji, które w teledyskach można skonfigurować wedle życzenia.  

Według Rossa Christophera Haynesa, LEGO Design Managera, zbudowane z klocków sceny są doskonałym przykładem harmonii pomiędzy fizyczną zabawą klockami LEGO a zabawą cyfrową. – Cieszymy się, że możemy zaprezentować nowe fantastyczne sceny muzyczne w ramach serii LEGO VIDIYO. Sprawdzą się one nie tylko do budowania i zabawy z minifigurkami, ale służą też jako idealne tła, które dodadzą blasku dziecięcym filmikom! – dodaje.  

LEGO VIDIYOLEGO VIDIYO LEGO VIDIYO

Ekscytujące BeatBoxy 

Niebawem pojawią się też dwa nowe BeatBoxy – Metal Dragon i Folk Fairy. Każdy z nich zawiera minifigurkę, scenę i 16 BitBitów, z czego 2 specjalne. Dzieci będą mogły nie tylko tworzyć ekscytujące teledyski z nowymi efektami specjalnymi, ale także dodawać postacie do swoich istniejących już zespołów lub tworzyć zupełnie nowe. Mogą dowolnie łączyć postaci ze wszystkich dostępnych BeatBoxów i tym samym tworzyć niesamowite grupy, np. gitarzysty Pirate Punk i wokalistek Fairy Folk. Wystarczy odrobina wyobraźni, a nowe BeatBoxy otworzą jeszcze większe możliwości tworzenia z nowymi strojami i stylizacjami, okładkami albumów, efektami audiowizualnymi i ruchami tanecznymi. 

Nowi członkowie zespołu 

Do linii dołącza również dwanaście wyjątkowych Bandmatesów, z których każdy posiada 3 BitBity, w tym jeden unikalny. Każdy BitBit to nowy sposób na dostosowanie teledysków do własnych pomysłów, dzięki którym dzieci będą mogły dodać zaskakujące i unikalne elementy, takie jak kosmiczne rośliny, dźwięki gitary akustycznej czy tańczące flamingi. Możliwości są nieograniczone, a każdy film będzie jedyny w swoim rodzaju!  

LEGO VIDIYO 

Seria LEGO VIDIYO łączy w sobie fizyczne elementy LEGO®, utwory muzyczne i rozszerzoną rzeczywistość, tak aby rozwijać kreatywność dzieci poprzez zabawę i muzykę. Wszystkie produkty działają z darmową aplikacją VIDIYO, w której dzieci mają do dyspozycji narzędzia do reżyserowania, produkowania i występowania w swoich własnych teledyskach. Najnowsze produkty wprowadzają jeszcze więcej możliwości, które pozwolą dzieciom na rozwijanie swojej kreatywności.  

Fani muzyki ucieszą się również z nowych utworów artystów UMG, które są stale dodawane do aplikacji VIDIYO. Każdy utwór został zaprogramowany tak, że współgra ze wszystkimi BitBitami, zapewniając efekty muzyczne, które pasują do rytmu utworu, a dzieci mogą kreatywnie personalizować piosenki. 

LEGO VIDIYOLEGO VIDIYO LEGO VIDIYO

W lutym wytwórnia Astralwerks należąca do Universal Music Group i LEGO Group połączyły siły, aby przedstawić światu DJ L.L.A.M.A. (akronim od słów Love, Laughter And Music Always). Jest on pierwszym artystą, który wydał piosenkę za pośrednictwem VIDIYO. Wpadający w ucho utwór „Shake", powstał we współpracy z trzykrotnym zdobywcą nagrody GRAMMY® NE-YO i wschodzącą gwiazdą Carmen DeLeon. 

Początek wiosny był dla DJ L.L.A.M.A. naprawdę pracowity. Pojawił się w programie Spotify „New Music Friday" w 20 krajach oraz "New Music Daily" od Apple w 41 krajach, a także w takich magazynach jak Rolling Stone, Paper Mag i People. DJ zadebiutował również w telewizji w programie The Voice w Wielkiej Brytanii i Nickelodeon's Teen Choice Awards w USA. Miesiąc zakończył tańcząc na schodach Opery w Sydney z INXS i Baker Boy, kręcąc teledysk do „New Sensation”, światowego hitu zespołu. 

Nowo wprowadzone BeatBoxy i sceny będą dostępne w sprzedaży od 1 czerwca, a nowe Bandmates od 1 października.  

Więcej o: