Home office? Zorganizuj w tym czasie wspaniały seans dla dziecka

Jeśli należysz do rodziców, którzy muszą aktualnie łączyć pracę zawodową z opieką nad dziećmi, Nowe Horyzonty i Kino Dzieci spieszą z pomocą. W czasie ważnego spotkania online lub innych obowiązków wymagających koncentracji i ciszy zorganizuj pociechom wartościowy seans.

Ciągłe siedzenie w domu bywa trudne… ale ten problem można zamieć na fajną przygodę. Sposobem na nudę są z pewnością wartościowe filmy, które możecie obejrzeć całą rodziną albo zorganizować seans filmowy tylko dla młodego widza. Wystarczy trochę przekąsek, laptop i domowe kino gotowe! Zerknij na nasze top 5 filmów, które mogą obejrzeć Twoje dzieciaki, kiedy ty masz nawał roboty lub po prostu chcesz odpocząć. 

„Filonek Bezogonek” (4+) reż. Christian Ryltenius, Szwecja 2020 

Kiedy w domu Birgitty pojawia się kotek – Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości. Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje całą zgraję kolorowych postaci. Może znajdzie się ktoś, kto wskaże mu drogę do domu? Jednak zanim to nastąpi Filonek stanie się gwiazdą estrady, pomoże kociakom w tarapatach, zaprzyjaźni się z pewną siebie Mają i stanie oko w oko z gangiem psów.  

„Kacper i Emma szukają skarbu” (4+), reż. Aurora Gossé, Norwegia 2018 

Najlepsi przyjaciele Kacper i Emma jadą na wakacje z dziadkiem Emmy nad morze. Korzystają tam z kąpieli, zbierają muszle, budują zamki z piasku, puszczają latawce, a nawet łowią ryby. Wakacje jak każde do czasu, aż na plaży znajdują tajemniczą skrzynię. To kapsuła czasu z pamiątkami przeszłości i mapą. Dla Kacpra i Emmy rozpoczyna się ekscytująca przygoda.  

Filmowa seria Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” (6+) 

Przygody Mai i Lassego - samozwańczych detektywów – są kultową już serią książek dla dzieci w Skandynawii, a w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Filmowe przygody oddają klimat pierwowzoru literackiego i trzymają w napięciu nie tylko najmłodszych widzów. 

Online można obejrzeć aż 4 filmy o bystrych detektywach: „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von”, „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Cienie nad Valleby”, „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra” i „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”. Ta seria filmów to wyjątkowa okazja, żeby przeżyć niezwykłe przygody i obejrzeć w domowym zaciszu perypetie młodych tropicieli. 

Kino Dzieci - Nowe Horyzonty VODKino Dzieci - Nowe Horyzonty VOD Kino dzieci NH/VOD

“Kacperiada” zestaw 1 i 2 (7+) reż. Jakub Tarkowski, Michał Śledziński, Wojciech Wawszczyk, Tomasz Leśniak, Kamil Polak, Polska 2016 

?“Kacperiada” to współczesna, pełna absurdalnego humoru, komedia familijna. Każdy odcinek w ciepły i zabawny sposób porusza ważne tematy, pozostawiając widza z pozytywnym przekazem. Głównymi bohaterami są Kacper i Ada, którzy wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyjaźni, szczerości, lojalności; uczą się jak radzić sobie z emocjami, np. z zazdrością, rozczarowaniem oraz próbują zrozumieć bardzo dziwny, a zarazem fascynujący świat dorosłych. 

Kino Dzieci - Nowe Horyzonty VODKino Dzieci - Nowe Horyzonty VOD Kino dzieci NH/VOD

“Mecz życia” (9+) reż. Katarina Launing, Norwegia 2014 

?Anja uwielbia piłkę nożną, chociaż jej kolega z klasy Jonas uważa, że ten sport nie jest dla dziewczyn. Anja z humorem reaguje na zaczepki Jonasa, nie wiedząc, że tak naprawdę chłopak jest w niej zakochany. Nagle na dziewczynę spada straszny cios – rozpoznano u niej białaczkę. Mimo to pozostaje pełna optymizmu i energii i chce zagrać w szkolnym turnieju piłki nożnej. Kiedy się okazuje, że choroba może uniemożliwić jej udział w meczu, Jonas układa wyjątkowy plan. 

Wszystkie te filmy (i wiele innych) znajdziecie na platformie Nowe Horyzonty VOD 

Więcej o: