Zadbaj o prawidłową pielęgnację skóry swojego dziecka od pierwszych dni życia. Ten krem i balsam to numer 1 w rekomendacjach dermatologów

La Roche-Posay dzięki wykorzystaniu nowej generacji emolientów, wspiera mikrobiom skóry już od pierwszych dni życia. LIPIKAR Syndet AP+ oraz LIPIKAR Balsam AP+M zostały opracowane z myślą zarówno o dzieciach, również tych najmłodszych, jak i dorosłych borykających się ze skórą bardzo suchą i atopową.

Naskórek dziecka jest cieńszy niż skóra osób dorosłych, dlatego dobór odpowiednich produktów to jeden z najważniejszych kroków w codziennej pielęgnacji, już od pierwszych dni życia. Warto pamiętać o tym, że jest on także wyjątkowo delikatny, a przez to znacznie bardziej narażony na działanie wszystkich czynników zewnętrznych. Do rutyny pielęgnacyjnej warto włączyć produkty z gamy LIPIKAR: Syndet AP+ oraz Balsam AP+M. Ich codzienne stosowanie, skutecznie nawilży skórę, zapobiegjąc jednocześnie podrażnieniom i swędzeniu. Oba dermokosmetyki wspierają równowagę mikrobiomu, dzięki czemu przywracają funkcję bariery ochronnej skóry, zapewniając długotrwałe uczucie komfortu. LIPIKAR Balsam AP+M pomaga łagodzić zaostrzone stany suchości, aż do ich ustąpienia. Jest wskazany w przypadkach wrażliwej, bardzo suchej i podrażnionej skóry z tendencją do swędzenia, które prowadzi do zadrapań i uszkodzeń naskórka. Co ważne, jego formuła została stworzona w trosce o maksymalną skuteczność i bezpieczeństwo, od pierwszych dni życia.

Mikrobiom

La Roche-Posay nieustannie prowadzi badania, by poprawić jakość życia osób ze skórą wrażliwą i z tendencją do atopii, także u najmłodszych. Marka od ponad 10 lat bada mikrobiom, czyli zbiór mikroorganizmów bytujących na powierzchni naszego ciała i związek równowagi mikrobiomu ze zdrowiem skóry. Dzięki swoim odkryciom, La Roche-Posay może pomóc milionom osób z wrażliwą, alergiczną, trądzikową czy atopową skórą. Misją marki jest poprawa jakości życia ludzi z takimi problemami oraz tworzenie produktów w trosce o najwyższą skuteczność i maksymalne bezpieczeństwo.

La Roche PosayLa Roche Posay La Roche Posay

Egzema: koszmar rodziców, który wpływa na zdrowe dzieciństwo

165 mln dzieci na świecie cierpi z powodu egzemy. Ma to znaczący wpływ na jakość ich życia. Rodzice maluchów borykających się z tym problemem wiedzą, że egzema nie tylko powoduje swędzenie i drapanie, ale może także u starszych pociech negatywnie wpływać na ich relacje społeczne oraz wyniki w nauce i prowadzić do zaburzeń snu. Wykazano, że dzieci z egzemą śpią średnio godzinę mniej niż te zdrowe1. Atopowe zapalenie skóry obniża jakość życia, powodując:

 • w 50% silny świąd skóry
 • 4-krotnie wyższy lęk (częściej przejawiające się stany lękowe)
 • w 90% problemy ze snem, który jest średnio o 60 minut krótszy w stosunku do zdrowych dzieci3
 • w 60% trudności w szkole (brak koncentracji, powodowany silnym świądem)

85% rodziców uważa, że atopia, która dotyka dzieci, oddziałuje na ich własny stan emocjonalny. Poczucie bezradności i niemocy wpływa zarówno na życie zawodowe, jak i relacje między dorosłymi, co przekłada się na ich samopoczucie. Dzięki regularnemu stosowaniu produktu LIPIKAR Balsam AP+M zauważono:

 • poprawę nawilżenia skóry o 100%
 • zmniejszone uczucie swędzenia związanego z suchością skóry u 88%
 • mniej widoczne obszary łuszczenia u 80% badanych
 • 75% badanych osób cierpiących na egzemę deklaruje poprawę jakości snu4

Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości, że wprowadzenie produktu LIPIKAR Balsam AP+M do rutyny pielęgnacyjnej sprawia, że rodzice mogą być pewni, iż pomagają swoim dzieciom w walce z atopią oraz suchością skóry. Produkt jest odpowiedni dla całej rodziny: dorosłych, dzieci oraz niemowląt od pierwszych dni życia.

Lipikar Syndet AP+Lipikar Syndet AP+ La Roche-Posay

Opatentowane składniki aktywne - Aqua Posae Filiformis+microrésyl

Laboratoria La Roche-Posay opracowały unikalne składniki aktywne Aqua Posae Filiformis i Microrésyl. Ten wyjątkowy kompleks odbudowuje i wspiera równowagę mikrobiotyczną oraz ogranicza żywotność szkodliwych bakterii, powstrzymując proces tworzenia przez nie biofilmu – czyli struktury ochronnej, która pozwala im się namnażać i rosnąć. Jak wykazały badania – odbudowanie bariery powierzchniowej to za mało, aby zapewnić długotrwałą ulgę skórze atopowej: równowagę musi odzyskać również jej mikrobiom, czyli ogół mikroorganizmów funkcjonujących na jej powierzchni. Bakterie tworzące mikrobiom współdziałają i komunikują się ze sobą oraz z komórkami skóry. Utrzymanie równowagi, czyli odpowiednich proporcji pomiędzy dobrymi, a złymi bakteriami stanowi podstawę dla zachowania zdrowej skóry. Tak długo, jak mikrobiom jest zaburzony, pomimo zregenerowanej bariery skórnej, objawy nadmiernej suchości, swędzenie i podrażnienie będą powracać. W skład Balsamu LIPIKAR AP+M wchodzą:

 • Niacynamid – koi i łagodzi podrażnienia, zaczerwienienie, swędzenie
 • Gliceryna – nawilża skórę
 • Masło Karité – odbudowuje naturalną warstwę ochronną skóry
 • Woda Termalna La Roche-Posay – koi skórę i posiada właściwości wzmacniające naturalną barierę
Więcej o: