LEGO prezentuje wyjątkową instalację. Ma kształt kuli ziemskiej

W ramach kontynuacji kampanii "Rebuild The World" zachęcającej do przebudowywania świata i tworzenia zupełnie nowych konstrukcji, LEGO postanowiło uczcić dziecięcą wyobraźnię. W tym celu powstała specjalna instalacja. Na wielkiej makiecie kuli ziemskiej wkomponowano elementy stworzone przez dzieci z całego świata, w tym z Polski.

W tym roku świat zatrzymał się z powodu pandemii, jednak nie powstrzymało to kreatywności dzieci ani ich chęci tworzenia. Pomysłem, aby docenić nieskończoną wyobraźnię i wyjątkową pomysłowość najmłodszych, było stworzenie przez Grupę LEGO wyjątkowej instalacji – niemal 4-metrowego globusa, na którym znalazły się również dwa projekty z Polski - turbokoparka z laserem oraz robozwiadowca. Ich autorami są 7-letni Gabryś i 9-letni Tymon.

Kolorowy świat najmłodszych

Instalacja, której stworzenie zajęło 2 700 godzin i wymagało ponad 350 000 klocków i elementów LEGO, została wyeksponowana w LEGO House w Billund w Danii. Dzięki konstrukcjom nadesłanym z całego świata, kula ziemska stała się symbolem nadziei i radości. Dzieci wykorzystały swoją niezwykłą wyobraźnię, aby nadać światu sens, a teraz Grupa LEGO daje możliwość spojrzenia na świat ich oczami.

Dziecięce budowle podzielono na pięć kategorii - przyroda, pojazdy, stwory fantastyczne, przedmioty oraz miejsca. Przykłady to między innymi:

· Farma nadziei - ekologiczne gospodarstwo z uprawami, strumieniem oraz wszechobecną tęczą.

· Grządka na kółkach - wegetariańska mobilna grządka zapewnia dzieciom natychmiastową dostawę pełnych witamin marchewek i kukurydzy.

· Magiczny "Soworożec" - tajemnicze niebieskie rogate stworzenie... kto wie, jakie czarodziejskie moce posiada?

· Szpital na drzewie - przynoszący radość dzieciom szpital na drzewie, znajduje się w nim nawet bar z pączkami.

Nie jest jeszcze za późno, by stać się częścią tego projektu. Rodziny na całym świecie mogą tworzyć własne kreacje LEGO w cyfrowej wersji globu, przesyłając je za pośrednictwem strony lego.com/rebuild-the-world. Można tam również odkrywać historie kryjące się za niektórymi budowlami, w tym zabawne spostrzeżenia dotyczące procesu twórczego dzieci.

Nieoceniona moc wspólnej zabawy

Nowe badania grupy LEGO (LEGO Play Global Study 2020) pokazują, że 95 proc. dzieci, które wzięły udział w badaniu, chce więcej rodzinnych zabaw, a 91 proc. rodziców dostrzega w zabawie kluczową rolę w utrzymaniu dobrej atmosfery podczas pandemii. 94 proc. rodziców, którzy wypowiedzieli się w badaniu uważa też, że zabawa pomaga w rozwijaniu umiejętności twórczych. Elastyczności jest postrzegana przez 40 proc. z nich jako jedna z najważniejszych umiejętności, których dzieci mogą się nauczyć, aby w przyszłości odnieść sukces.

Julia Goldin, dyrektor ds. marketingu Grupy LEGO, powiedziała:

LEGO System in Play od dawna jest doskonałą platformą do świetnej zabawy, uwalniającej niekończącą się kreatywność dzieci i inspirującą do ciągłego cyklu budowania, burzenia i przebudowywania. Jesteśmy zachwyceni pozytywnym wpływem, jaki zabawa LEGO wywarła w tym roku na kreatywność dzieci i samopoczucie ich rodzin. Mamy nadzieję, że świat jest tak samo zainspirowany ich twórczością, jak my.

Libor Udržal, specjalista LEGO, który był zaangażowany w tworzenie instalacji, powiedział:

Ten projekt naprawdę podkreślił magię zabawy z LEGO. Inspirujące było odtworzenie dziecięcych kreacji i poznanie różnorodnych procesów myślowych i czynników wpływających na każdy zrekonstruowany przez nas projekt. Zajmuję się tworzeniem modeli od 20 lat, a jednak dzieci nauczyły mnie nowych metod budowania, ich kreatywność nie ma końca.

Instalację można zobaczy w LEGO House w Billund w Danii do 6 listopada.

Lego - globLego - glob Allan Ringgaard

Lego - robozwiadowiecLego - robozwiadowiec Allan Ringgaard

Lego - magiczny soworożecLego - magiczny soworożec Allan Ringgaard

Lego - szpital na drzewieLego - szpital na drzewie Allan Ringgaard

Więcej o:
Copyright © Agora SA