Lego Technic dodaje gazu z zestawem Dogde Charger Doma z serii filmów Szybcy i Wściekli

Wielbicieli muscle cars oraz filmów Szybcy i Wściekli czeka prawdziwy dreszcz emocji. Dzisiaj Grupa LEGO wraz z Universal Brand Development przedstawiła pierwszy zestaw LEGO inspirowany globalnym hitem kinowym - niesamowite LEGO Technic Dom's Dodge Charger. 1077-częściowa replika legendarnego Dodge'a Chargera R/T z 1970 roku, prowadzonego przez nieustraszonego ulicznego wyścigowca Dominica Torreto, zapewni konstruktorom ekscytujące wyzwania w oczekiwaniu na najnowszą część sagi Szybkich i Wściekłych. Światowa premiera dziewiątej części zaplanowana jest na kwiecień 2021 roku.

Zabawa nie kończy jednak po opadnięciu flagi wyścigowej. Po zbudowaniu auta fani mogą wypróbować niesamowite kaskaderskie ewolucje Doma i odtworzyć odważne pościgi. A kiedy ulice opustoszeją, można dumnie prezentować samochód stojący na dwóch tylnich kołach.

 Wierna replika ulubionego samochodu Doma jest wyposażona w te same detale, które posiada auto filmowe. Tak jak w pełnowymiarowej wersji, maska LEGO® Technic™ Dodge’a Chargera Doma otwiera się, odsłaniając legendarny silnik V8. Fani poczują się jakby byli w garażu, w którym Dom dopieszcza swój najnowszy projekt. Będzie można zainstalować ruchome tłoki, zawieszenie z podwójnymi wahaczami, kierownicę, która pozwoli pochwalić się możliwościami samochodu i umieścić butle nitro w bagażniku. Na wypadek, gdyby zrobiło się za gorąco, w kokpicie będzie również gaśnica.

 Zainspirowany pełnymi wartkiej akcji scenami z sagi Szybkich i Wściekłych, model LEGO® Technic™ Dodge Charger Doma odtworzony jest w skali 1:13. Zaprojektowany został dla konstruktorów w wieku powyżej 10 lat. Zestaw jest dostępny w przedsprzedaży od 30 marca na stronie LEGO.com, a na całym świecie w sprzedaży będzie od 27 kwietnia 2020.

LegoLego Materiał promocyjny

 Samuel Tacchi, projektant modelu, powiedział: Dynamiczna akcja serii Szybkich i Wściekłych zawładnęła sercami i umysłami maniaków motoryzacji na całym świecie. Chcemy inspirować ludzi w każdym wieku do eksplorowania pokładów swojej kreatywności poprzez budowanie tego, co jest związane z ich pasją. Wiemy też, że fani zestawów LEGO® Technic™ i hitowej serii filmów uwielbiają fajne samochody i zabawę z odrobiną adrenaliny. Pracowaliśmy z zespołem Universal połączeni wspólną pasją. Udało nam się przenieść filmowego Dodge’a Charger’a Doma w najdrobniejszych szczegółach prosto do prawdziwego świata i inspirować tym fanów Szybkich i Wściekłych oraz miłośników LEGO® Technic™ na całym świecie.

 O serii Szybcy i Wściekli:

 Dzięki przebojowej serii dziewięciu filmów, które sukcesywnie rozbudzają emocje wśród stale rosnącej publiczności i zarobiły prawie 6 miliardów dolarów w światowej kasie, Universal Pictures stało się najbardziej dochodowym i najdłużej działającym studiem. Na platformach społecznościowych miłośnicy filmu i obsady stali się największą grupą spośród społeczności fanowskich. W ślad za The Fate of the Furious, który zadebiutował w kinach jako największa światowa premiera, hitom filmowym zaczęła towarzyszyć dodatkowa oferta - od zabawek i gier wideo, po całkowicie nową serię filmów animowanych. Dziewiąty rozdział sagi Szybcy i Wściekli trafi do kin na całym świecie w kwietniu 2021 roku.

LegoLego Materiał promocyjny

 O firmie Universal Brand Development:

 Universal Brand Development na całym świecie rozwija ofertę innowacyjnych produktów fizycznych i cyfrowych, a także treści i doświadczeń opartych na własności intelektualnej, tj. koncesji, postaci i historii. Oprócz zarządzania koncesją marki, podstawową działalnością Universal Brand Development są produkty konsumenckie, gry oraz platformy cyfrowe oparte na obszernym portfolio własności intelektualnej firmy, stworzonych przez Universal Pictures, Illumination, DreamWorks Animation oraz NBCUniversal. Universal Brand Development jest częścią NBCUniversal, spółki zależnej Comcast Corporation. www.universalbranddevelopment.com.

LegoLego Materiał promocyjny

 O Grupie LEGO:

Grupa LEGO jest prywatną spółką rodzinną z siedzibą w Billund (Dania) i głównymi oddziałami w Enfield (USA), Londynie (Wielka Brytania), Szanghaju (Chiny) i Singapurze. W 1932 orku firmę założył Ole Kirk Kristiansen. Bazuje ona na ikonicznym klocku LEGO® i jest jednym z wiodących producentów zabawek na świecie.

Zgodnie ze swoim mottem: "Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre”, spółka angażuje się w rozwój dzieci, a jej misją jest inspirowanie przyszłych budowniczych do rozwijania swoich umiejętności poprzez twórczą zabawę i naukę. Produkty LEGO sprzedawane są na całym świecie. Z ofertą można zapoznać się na www.LEGO.pl

Więcej o: