LEGO Hidden Side tworzy most między światem rzeczywistym i krainą wirtualnej rozrywki

LEGO Hidden Side to niezwykłe połączenie zestawu konstrukcyjnego z zabawką techniczną oraz grą, która wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną. Dzieci mogą zbudować wielowarstwowy model, a następnie przy pomocy bezpłatnej interaktywnej aplikacji AR urządzić polowanie na duchy. Seria zawiera różne zestawy, które w połączeniu z regularnymi aktualizacjami tworzą od dawna wyczekiwany most między światem rzeczywistym i krainą wirtualnej rozrywki!

Zestawy LEGO Hidden Side powstały jako odpowiedź na pytanie jak rodzice powinni ustosunkować się do obecności technologii cyfrowych i ich wpływu na dzieci? Według ekspertów ds. edukacji, bojkot nowoczesnych technologii nie jest rozwiązaniem. Kolejne pokolenia będą żyć w coraz bardziej cyfrowym świecie, więc umiejętność oswajania technologii będzie mieć kluczowe znaczenie dla ich przyszłości Dzieci nie powinny być też pozostawione same sobie w wirtualnej dżungli. Wspólne chwile spędzone z rodzicami na zabawie i dzielenie się wiedzą bardziej doświadczonego towarzysza są bardzo zalecane. LEGO Hidden Side łączy tradycyjny twórczy proces budowania z klocków z doświadczeniem rzeczywistości rozszerzonej. Dzięki nowym zestawom przeznaczonym dla wielu graczy, we wspólnej zabawie mogą uczestniczyć wszyscy członkowie rodziny budując wzajemne relacje, a także dzieląc się swoimi pomysłami i wiedzą.

Nauka i zabawa

Dzieci uczą się przez całą dobę. Każda minuta ich życia ma walor edukacyjny. Nie ma oddzielnego czasu na naukę i zabawę – dzieci czerpią wiedzę w każdej sytuacji, dlatego wszystkie rodzaje gier powinny spełniać dużą rolę w procesie ich rozwoju. Oprócz rozrywki, podczas zabawy dzieci otrzymują także cenną wiedzę i kompetencje wzbogacające rozwój, takie jak kreatywność, umiejętność podejmowania decyzji, rozwiązywanie problemów, komunikacja i świadomość pracy zespołowej. LEGO Hidden Side łączy w sobie wszystkie elementy uwielbianych gier interaktywnych z zabawą tradycyjnymi klockami.

Dodatkowo, aplikację LEGO Hidden Side wzbogacono o nowy tryb gry wieloosobowej, co zapewnia dynamiczne współzawodnictwo, do którego dzieci będą chętnie wracać. Najnowsza wersja aplikacji dostępna dla systemu iOS lub Android, pozwala cieszyć się zabawą w rzeczywistości rozszerzonej razem ze znajomymi. Gry wieloosobowe to świetny sposób na wspólną zabawę, ale dzięki aplikacji Hidden Side dzieci mogą także bezpiecznie grać na urządzeniu mobilnym online, gdy nie ma pod ręką zestawu LEGO.

Zabawa zaczyna się od zbudowania jednego z zestawów LEGO Hidden Side. Następnie należy pobrać bezpłatną aplikację z Google Play lub App Store, przyłożyć smartphone do zbudowanego zestawu i obserwować magię LEGO Hidden Side. Na ekranie telefonu pojawi się budowla LEGO, która odgrywa teraz kluczową rolę. Aby pomyślnie kontynuować grę, należy obrócić specjalny klocek lub poruszyć jedną z mini figurek LEGO w zbudowanym zestawie. Aplikacja oferuje tryb wieloosobowy, który pozwala dzieciom bawić się razem z przyjaciółmi lub rodzicami w jednej grze.

Dzięki zestawom LEGO Hidden Side dzieci czerpią radość z tradycyjnej zabawy klockami LEGO, która wprawia w ruch ręce i wyobraźnię. Jednocześnie eksperymentują z fascynującymi możliwościami, które niesie ze sobą nowoczesna technologia. Dzieci mogą budować, przebudowywać i przerażająco dobrze się bawić zarówno z aplikacją do rzeczywistości rozszerzonej, jak i bez niej.

LEGO Hidden Side są dostępne w rekomendowanej cenie od 89,99-549,99 za zestaw w sklepach stacjonarnych, sklepach internetowych oraz w sklepie na stronie www.LEGO.pl.