WYJĄTKOWA SZKOŁA RODZENIA RUSZA NA ŻOLIBORZU

W żoliborskiej przychodni przychodni FamilyClinic wystartowały zapisy do innowacyjnej szkoły rodzenia Izabeli Dembińskiej, wybitnej położnej i psycholog, autorki bestsellera "Rodzić można łatwiej".

Na czym polega wyjątkowość tej szkoły? Nasza szkoła jako jedyna, nowatorsko łączy wszystkie aspekty oraz wiedzę, którą powinien mieć każdy rodzic oczekujący dziecka. U nas na pomoc w każdym niemal zakresie liczyć może zarówno przyszła mama jak i tata– wyjaśnia Izabela Dembińska. Oprócz standardowych zajęć z położną, przyszli rodzice wezmą więc udział w spotkaniach prowadzonych przez:

· fizjoterapeutę uroginekologicznego

· fizjoterapeutę niemowląt

· doradcę laktacyjnego

Problemy prawne natury okołoporodowej będzie można rozwiać z prawniczką Marzeną Pilarz – Herzyk, autorką bloga „Mama Prawniczka”.

Po co prawnik w szkole rodzenia? Razem z radością wynikającą z oczekiwania na dziecko, pojawia się długa lista spraw związanych z prawem w okresie ciąży, porodu, a później z prawem rodzicielskim. Niestety, brak wiedzy o tych prawach sprawia, że często znajdujemy się w trudnych sytuacjach – tłumaczy Marzena Pilarz-Herzyk.

Ponadto przyszli rodzice wezmą udział w kursie I pomocy noworodkowej prowadzonym przez ratownika medycznego oraz w zajęciach praktycznych z wykorzystaniem produktów marki La Millou.

Program szkoły obejmować będzie cykl 5 spotkań, każde po 3h (według zapotrzebowania). Kameralne zajęcia (4 pary w grupie) prowadzone będą w formie wykładowo-warsztatowej, zapewniając możliwość zaangażowania, dyskusji, ćwiczeń i bezpośredniego kontaktu z prowadzącą. Podczas zajęć pod czujnym okiem położnej, przyszłe mamy i tatusiowie dowiedzą się jak świadomie wykorzystać ciało podczas porodu, zrozumieć istotę porodu oraz jak wykorzystać techniki odpowiedniego oddychania, aby poród był łatwiejszy.

Zapisy do Szkoły Rodzenia Izabeli Dembińskiej przyjmowane są na https://familyclinic.pl/ oraz telefonicznie (22) 233 00 16.

Izabela Dembińska - Założycielka Medical Pregnancy Training, Medical Postnatal Training oraz „Ćwicz z położną”. Położna, instruktor rekreacji ruchowej, instruktor pilates, propagatorka świadomej pracy z ciałem w okresie ciąży, wykładowca szkoły rodzenia, uczestniczka licznych konferencji położniczych, pasjonatka mentalnych form pracy z ciałem. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku położnictwo oraz pięcioletnich studiów psychologii. Wiedzę praktyczną zdobywała już w trakcie studiów w jednym z najnowocześniejszych szpitali – Specjalistycznym Szpitalu Św. Zofii w Warszawie. Obecnie zawodowo związana jestem ze Specjalistycznym Szpitalem „Inflancka” oraz Szpitalem Praskim w Warszawie.