Bezpłatne badania dla przyszłych mam w Gdańsku. Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo zaprasza na kolejne spotkanie

Najbliższe spotkanie w ramach akcji "Szczęśliwe dziecko, szczęśliwa mama" odbędzie się w Gdańsku. Przyszli rodzice będą mogli skonsultować się ze specjalistami, wziąć udział w warsztatach i konkursach, czekają także punkty badań - bezpłatnie będzie można wykonać USG i USG 4D.

Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo zaprasza na kolejną edycję akcji "Szczęśliwe dziecko, szczęśliwa mama". Za nami spotkania m.in. w Warszawie, Łodzi, Rumi i Kaliszu. Przed nami spotkanie w Gdańsku. Odbędzie się ono w GCH Manhattan, ul. Grunwaldzka 82, w najbliższy piątek i sobotę:

 • 22 listopada w godz.: 15.00-20.00,
 • 23 listopada w godz.: 10.00-20.00 (w tym dniu konsultacje medyczne prowadzone będą w godz.: 10.00-15.00).

"Szczęśliwe dziecko, szczęśliwa mama" - trwa kolejna edycja akcji

Ciąża to niezwykły czas. Czekamy na narodziny dziecka, w naszej głowie pojawia się o wiele pytań - szczególnie wtedy, gdy rodzicami zostajemy po raz pierwszy. Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo chce pokazać, jak czerpać z czasu ciąży jak najwięcej radości. Chce edukować mamy, aby mogły podejmować rozważne decyzje, które będą im dawały poczucie bezpieczeństwa. Podczas corocznych spotkań poszerza wiedzę kobiet o ciąży i macierzyństwie. Propaguje zdrowy styl życia, zachęca do regularnych badań.

Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanieFundacja Szczęśliwe Macierzyństwo zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie fot. materiały prasowe

Jakie są najważniejsze badania w ciąży i kiedy je wykonujemy? Zobaczcie:

Zobacz wideo

"Szczęśliwe dziecko, szczęśliwa mama 2019" - przystanek Gdańsk

Spotkanie w Gdańsku to kolejna odsłona akcji społecznej, która będzie doskonałym miejscem, w którym przyszłe mamy, rodzice będą mogli porozmawiać z zaproszonymi ekspertami o swoich wyobrażeniach i obawach związanych z macierzyństwem i rodzicielstwem.

W przygotowanych punktach konsultacyjnych eksperci będą udzielać porad m.in. w zakresie:

 • przygotowania do porodu,
 • zalet karmienia piersią,
 • pielęgnacji niemowląt i małych dzieci,
 • właściwej diety kobiety w ciąży i mamy karmiącej,
 • tworzenia unikalnej więzi pomiędzy rodzicem a niemowlęciem,
 • wpływu noszenia, przytulania dziecka w chustach na jego rozwój emocjonalny,
 • pozyskiwania i przechowywania komórek macierzystych krwi pępowinowej, które w razie potrzeby będą służyć zdrowiu dziecka lub w przypadku zgodności genetycznej - innym członkom rodziny,
 • powracania do formy po porodzie.

W trakcie prowadzonej akcji będzie możliwość wykonania badania pomiaru ciśnienia krwi. Wszystkim zainteresowanym mamom w ciąży zostanie wykonana profesjonalna sesja zdjęciowa.

Przewidziane są również:

 • instruktaż bezpiecznej kąpieli,
 • prezentacja sposobów układania dziecka w chuście,
 • liczne konkursy z nagrodami.

Ważnym elementem spotkania będzie także możliwość wykonania bezpłatne badania USG, w tym USG 4D, które w wyjątkowy sposób umożliwia "podglądanie" dziecka. Wcześniejsze zapisy na badania nie są prowadzone, decyduje kolejność zgłoszeń. Wykonywanie badań rozpoczyna się o godz. 15.00 w dniu 22 listopada, o godz.: 10.00 w dniu 23 listopada. W przypadku dużego zainteresowania badaniami osoby oczekujące, z chwilą rozpoczęcia akcji społecznej, będą mogły wpisać się na listę. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji o akcji "Szczęśliwe dziecko, szczęśliwa mama" znajdziecie na stronie www.szczesliwemacierzynstwo.pl.