Nowe płyny do higieny intymnej dla dzieci, nastolatek i dorosłych kobiet od marki 4organic

Infekcje i podrażnienia okolic intymnych to niestety lekceważony i wrażliwy temat. Nie lubimy o tym rozmawiać, a co więcej często mylimy infekcję z uczuleniem na składniki zawarte w środkach do higieny intymnej. Dlatego statystyki problemu są niedoszacowane. Na alergie intymne cierpi więcej kobiet niż mężczyzn. Najsilniejszymi substancjami uczulającymi są zapachy. Nasze dorosłe waginy czy młodziutkie muszelki nie lubią perfum, składniki zapachowe im nie służą, mogą powodować podrażnienia, alergie, infekcje. W związku z tym warto wybierać do higieny tych delikatnych miejsc kosmetyki pozbawione substancji zapachowych, barwników, silnych detergentów i innych podrażniających składników.

Płyny do higieny intymnej marki 4organic - bezzapachowe, naturalne i certyfikowane - od sierpnia 2019 roku można znaleźć także w wersji dla dzieci, nastolatek, kobiet 40+ i 50+. To pierwsze polskie, kosmetyki, które zostały zapakowane w buteleczki, które w 100 proc. pochodzą z recyklingu. Nowe płyny są dostępne w drogeriach Rossmann i na stronie www.4organic.pl.

Od twórczyni marki 4organic - Magdaleny Szymanowskiej

Magdalena Szymanowska - twórczyni polskiej marki 4organic tłumaczy: Zależało mi, aby stworzyć płyny do higieny intymnej, które są naturalne i nieuczulające jednocześnie, pozbawione szkodliwych substancji i zbędnych wypełniaczy, sprawdzone i certyfikowane przez wiarygodną, międzynarodową organizację i dostępne w dobrej cenie.

Dlaczego Allergy Certified?

AllergyCertified to międzynarodowa organizacja, która gwarantuje, że certyfikowane przez nią produkty minimalizują ryzyko alergii, są bezpieczne dla zdrowia, przyjazne dla osób o wrażliwej skórze, nie zawierają substancji zmieniających gospodarkę hormonalną. Organizacja powstała, aby ułatwić nam podejmowanie świadomych i dobrych dla naszego zdrowia decyzji. Zrozumienie listy składników, która widnieje na opakowaniu kosmetyku - to niezwykle trudne zadanie. Nazwy substancji są niezrozumiałe dla ogromnej większości konsumentek i konsumentów. Widząc certyfikat AllergyCertified możemy mieć pewność, że produkt został wnikliwie sprawdzony, a każdy składnik kosmetyku dokładnie zbadany pod kątem bezpieczeństwa dla zdrowia i unikania alergii.

Płyny do higieny intymnej dla dzieci

Kosmetyki do mycia przeznaczone dla dzieci powyżej trzech lat - bardzo często zawierają składniki zapachowe, barwniki, detergenty i silne konserwanty, które mogą podrażniać miejsca intymne. Natomiast produkty do higieny intymnej przeznaczone dla kobiet nie są odpowiednie dla dzieci ze względu na inne pH. Bezpieczny, bezzapachowy i delikatny kosmetyk do higieny intymnej dla dziecka - może być stosowany do mycia całego ciała naszych pociech.

Płyny do higieny 4organic Kids dla dziewczynek i dla chłopców są bezzapachowe, nie zawierają barwników. Certyfikat AllergyCertified gwarantuje, że produkty są hipoalergiczne, bezpieczne dla zdrowia, pozbawione substancji zmieniających gospodarkę hormonalną. Kosmetyki przeznaczone są do pielęgnacji i higieny okolic intymnych dzieci powyżej trzeciego roku życia. Stworzyliśmy je aż w ponad 99 proc. z substancji pochodzenia naturalnego. Zawarty w nich aloes łagodzi i nawilża. Produkty można stosować także do mycia całego ciała dzieci. Płyny są wegańskie, certyfikowane przez PETA Cruelty Free and Vegan i Fundację Viva. Opakowania nowych produktów 4organic Kids stworzyliśmy z materiału pochodzącego z recyklingu, dzięki temu plastikowe butelki zyskują drugie życie, dbamy o środowisko i naszą planetę.

Dlaczego nastolatki potrzebują produktów do higieny intymnej?

Młode dziewczyny uczą się swojego ciała i rodzącej się kobiecości, pojawia się miesiączka, a czasami także problemy intymne takie jak: upławy, infekcje, podrażnienia. Z doświadczeń ginekologów wynika, że nastolatki stosują przypadkowe kosmetyki do higieny intymnej, na przykład zapachowe i barwione żele do mycia ciała o niedostosowanym do tych delikatnych miejsc pH. Dzieje się tak m.in. ze względu na brak doświadczenia i znajomości swojego zmieniającego się ciała.

Płyn do higieny intymnej 4organic z probiotykiem dla nastolatek jest bezzapachowy, nie zawiera barwników. Certyfikat AllergyCertified gwarantuje, że produkt jest hipoalergiczny, bezpieczny dla zdrowia, pozbawiony substancji zmieniających gospodarkę hormonalną. Kosmetyk przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji i higieny okolic intymnych nastolatek. Płyn zawiera 98,5 proc. substancji pochodzenia naturalnego. Kwas mlekowy, który dodaliśmy do kosmetyku - pozwala utrzymać fizjologiczne pH miejsc intymnych nastolatek. Natomiast bakterie probiotyczne utrzymują prawidłową florę fizjologiczną, zmniejszają ryzyko rozwoju infekcji o podłożu grzybiczym i bakteryjnym. Zawarty w produkcie - aloes łagodzi i nawilża. Kosmetyk jest wegański, certyfikowany przez PETA Cruelty Free and Vegan i Fundację Viva.

Pielęgnacja i dbałość w każdym wieku

Chcemy, żeby kobiety cieszyły się życiem, intymnością i seksem w każdym wieku. Nasza wagina zmienia się tak jak my, potrzebuje odpowiedniej dbałości w każdym wieku. Jej pH i potrzeby pielęgnacyjne ulegają zmianom.

Płyn do higieny intymnej 4organic 40+ jest bezzapachowy, bez barwników. Certyfikat AllergyCertified gwarantuje, że produkt jest hipoalergiczny, bezpieczny dla zdrowia, pozbawiony substancji zmieniających gospodarkę hormonalną. Kosmetyk jest delikatny, przeznaczony do codziennej higieny i pielęgnacji okolic intymnych kobiet powyżej 40 roku życia. Stworzyliśmy go w 98,5 proc. z substancji pochodzenia naturalnego. Aloes zawarty w produkcie ma właściwości nawilżające i łagodzące. Natomiast kwas mlekowy pomaga utrzymać fizjologiczne pH i odpowiedni poziom nawilżenia. Kosmetyk jest wegański, certyfikowany przez PETA Cruelty Free and Vegan i Fundację Viva.

Płyny do higieny intymnej 4organic 50+ jest bezzapachowy, pozbawiony barwników. Certyfikat AllergyCertified gwarantuje, że produkt jest hipoalergiczny, bezpieczny dla zdrowia, pozbawiony

substancji zmieniających gospodarkę hormonalną. Kosmetyk jest delikatny, przeznaczony do codziennej higieny i pielęgnacji okolic intymnych kobiet powyżej 50 roku życia. Aloes zawarty w płynie ma właściwości nawilżające i łagodzące. Kosmetyk stworzyliśmy w 99 proc. z substancji pochodzenia naturalnego. Odpowiedni dla wieku 50+ poziom kwasu mlekowego ma właściwości nawilżające. Płyn jest wegański, certyfikowany przez PETA Cruelty Free and Vegan i Fundację Viva.

1 proc. ze sprzedaży płynów marki 4organic jest przeznaczony na działalność Fundacji Kwiat Kobiecości.

Nowe płyny do higieny intymnej zostały zapakowane w pojemniki z pompką, pojemność 200ml, cena ok. 16 zł