LAS od Chmurrra Burrra

Kolekcja LAS celebruje przyrodę. Powstała z inspiracji Puszczą Białowieską. Marysia Dek, autorka ilustracji na ubrankach i książki towarzyszącej kolekcji, mieszka w sercu Puszczy i każdego dnia obserwuje jej mieszkańców. Teraz przenosi swoje ilustracje na ubranka dla dzieci od Chmurrra Burrra. Zainspiruj się nimi i wybierz się z dzieckiem na spacer do lasu! Koniecznie weźcie ze sobą książeczkę: "Kto odwiedził Muchomorka?" i szukacie jej bohaterów na leśnej polanie.

Na skraju lasu mieszka Muchomorek, który uwielbia gości! Odwiedzają go pajączki, kolorowe żuki, przybiega mysz, na pogawędkę zatrzymuje się żaba. Nawet leśny skrzat lubi schronić się pod czerwonym kapeluszem.

W lesie dużo się dzieje… To dom dla roślin, owadów, grzybów, zwierząt, które żyją obok siebie, tworząc nierozerwalną sieć zależności. Jest pełen tajemniczych dźwięków i zakamarków, w których mali odkrywcy zawsze znajdą coś ciekawego. Las daje nam czyste powietrze, uczy cierpliwości i koncentracji, a nawet leczy. Dlatego to właśnie tam zabieramy Was w nową podróż! Chodźcie z nami i weźcie ze sobą dzieci. Pokażmy im las i nauczmy, jak o niego dbać!

To energia płynąca z przyrody i kolory natury zainspirowały naszą leśną kolekcję wiosna-lato 2019 od Chmurrra Burrra. Zachwyciła nas czerwień owoców głogu i poziomek, żywa zieleń liści i ta ciemniejsza - drzew iglastych. Błękit nieba i biel chmur leniwie po nim płynących, kiedy odpoczywamy na leśnej polanie. Żółć mleczy i delikatna barwa sierpniowych traw spalonych słońcem. W kolekcji znajdziemy sukienki, T-shirty, spodenki z przepięknymi ilustracjami naszych polskich roślin i zwierząt. Każdego z bohaterów książeczki: "Kto odwiedził Muchomorka" Marysi Dek możemy spotkać w czasie spaceru.

- Flora i fauna odgrywają niezwykle ważną rolę w mojej twórczości - mówi Marysia Dek. - Świat przyrody jest przestrzenią, w której czuję się najlepiej. Zielenie, roślinność i wszystkie stworzenia bardziej lub mniej rzeczywiste spływają z mojego pędzla i umysłu w sposób naturalny. Przyznaję, że większość wolnego czasu spędzam właśnie na łonie natury. Mieszkam od prawie dwóch lat w Puszczy Białowieskiej i las stał się moim drugim domem. W związku z tym, że moją pasją, powołaniem jest ilustracja, mam niezwykle silną potrzebę dzielenia się z dziećmi tym, co dobre, piękne i mądre - czyli w moim mniemaniu - właśnie miłością do natury. Mam ogromną nadzieję, że czytając moje książki, oglądając moje ilustracje, dzieci po odłożeniu książki marzą o spacerze, o przygodnie w lesie, o spotkaniu z mieszkańcami łąk, pól, lasów.

LAS od Chmurrra BurrraLAS od Chmurrra Burrra materiały prasowe

"Kto odwiedził Muchomorka" jest prościutką opowieścią o przyjaźni, o relacjach, o radosnym oczekiwaniu, a przy okazji przemyca troszkę wiedzy o świecie przyrody - dzieci mogą się dowiedzieć nieco o łańcuchu pokarmowym, o zachowaniach niektórych roślin, zwierząt, owadów. Ta wiedza to haczyk, który ma sprowokować młodych odkrywców do wyjścia na podwórko i wyruszenia na przygodę w świat przyrody.

Obcowanie z naturą staje się w dzisiejszych czasach rarytasem, a powinno być absolutną podstawą istnienia każdego z nas. Las, szum i zapach drzew, zachowania zwierząt, śpiew ptaków - to zjawiska, które porządkują ludzkie głowy i uczą prawdziwych wartości.

Wszystkie ubranka są szyte certyfikowanej bawełny. W tym sezonie marka wprowadziła też linię ubranek z bawełny organicznej posiadającej certyfikat GOTS. Mięciutka, przyjazna dzieciom i środowisku dzianina sprawdzi się idealnie na lato. Ilustracje przeniesiono na materiał metodą sitodruku, przy użyciu delikatnych farb wodnych. W stworzeniu kolekcji pomagali Chmurrra Burrra polscy fachowcy.