1. I trymestr ciąży

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
 2. II trymestr ciąży

  1. 15
  2. 16
  3. 17
  4. 18
  5. 19
  6. 20
  7. 21
  8. 22
  9. 23
  10. 24
  11. 25
  12. 26
  13. 27
 3. III trymestr ciąży

  1. 28
  2. 29
  3. 30
  4. 31
  5. 32
  6. 33
  7. 34
  8. 35
  9. 36
  10. 37
  11. 38
  12. 39
  13. 40
 4. I rok życia

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
  15. 15
  16. 16
  17. 17
  18. 18
  19. 19
  20. 20
  21. 21
  22. 22
  23. 23
  24. 24
  25. 25
  26. 26
  27. 27
  28. 28
  29. 29
  30. 30
  31. 31
  32. 32
  33. 33
  34. 34
  35. 35
  36. 36
  37. 37
  38. 38
  39. 39
  40. 40
  41. 41
  42. 42
  43. 43
  44. 44
  45. 45
  46. 46
  47. 47
  48. 48
  49. 49
  50. 50
  51. 51
  52. 52

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka

BESTSELLERY EMPIKU 2018 - ROK DAWIDA I KATARZYNY

Album "Małomiasteczkowy" Bestsellerem Empiku 2018 w kategorii Muzyka polska, a cały małomiasteczkowy projekt - z trasą koncertową i oryginalną trasą promocyjną - Wydarzeniem Roku 2018. Muzyka nie zadowoliła się kategoriami płytowymi i wydarzeniem roku, zgarniając też, frazami felietonów Katarzyny Nosowskiej, nagrodę w kategorii Literatura polska. Książka "A ja żem jej powiedziała." jest jednocześnie tytułem, który był najchętniej wybierany w Empiku spośród wszystkich książek, płyt i filmów - to Bestseller wśród Bestsellerów. Wręczeniu statuetek towarzyszyły występy polskich i zagranicznych gwiazd w wyjątkowej scenerii "miasta pasji".

Globalna małomiasteczkowość

Dawid Podsiadło pozwolił fanom za sobą zatęsknić, a kiedy w końcu wrócił, to w charakterystycznym dla siebie, niestandardowym stylu: począwszy od billboardów z łamigłówkami, przez kreatywne działania w social mediach, akcję telefoniczną w ramach której fani mieli szansę na rozmowę z idolem, po „Małomiasteczkowy Kiosk” w dniu premiery albumu. Internauci docenili „Małomiasteczkowość” w realu i wirtualu, przyznając jej w głosowaniu tytuł Wydarzenia Roku 2018. Nagrodę wręczyli Dorota Kobiela, Piotr Gulaczyk (reżyserka i odtwórca głównej roli w filmie „Twój Vincent” – ubiegłorocznym laureacie w tej kategorii) i Prezes Empiku Ewa Szmidt-Belcarz.

Dawid Podsiadło powtórzył swój sukces sprzed 5 lat, kiedy otrzymał dwie statuetki: jego debiut stał się Wydarzeniem Roku 2013, a album „Comfort and Happiness” Bestsellerem Empiku w kategorii Muzyka polska. W tym roku triumfuje „Małomiasteczkowy”. Wydarzenie Roku, Bestseller Empiku, platyna niemal na starcie, trasa wyprzedana do ostatniego biletu ponad miesiąc przed pierwszym koncertem – oto miara małomiasteczkowości, która siebie akceptuje i ceni, jest kreatywna, dostępna globalnie i świetnie bawi się tym, co robi.

W kategorii Muzyka zagraniczna spore zaskoczenie: pewniakami do tytułu Bestsellera Empiku wydawały się ścieżki dźwiękowe filmów, które podbiły w ubiegłym roku serca kinomanów, czyli „A Star Is Born” i „Bohemian Rhapsody”. O miejsce pierwsze ubiegali się również tacy giganci jak Sting z Shaggym i Justin Timberlake. Tymczasem statuetkę zdobył Andrea Bocelli oraz – warto dodać – cała plejada gwiazd występujących gościnnie na jego płycie „Si”. „Tak” powiedzieli włoskiemu tenorowi Ed Sheeran, Josh Groban, Aida Garifullina i Dua Lipa, a w nagraniu utworu „Fall On Me” wziął także udział jego syn Matteo. Nagrodę w tej kategorii wręczyła legenda muzyki Urszula Dudziak.

Mistrzowie słowa

TOP 5 kategorii literackich, zarówno wśród książek polskich, jak i zagranicznych, zdominowały w 2018 roku thrillery. Jednak żaden z nich nie zdobył najwyższego miejsca na podium. Co więcej, w kategorii Literatura polska wygrała książka osoby związanej przede wszystkim nie z literaturą, a z muzyką, choć od dawna mistrzowsko operującej słowem w krótkich formach, jakimi są teksty piosenek. Katarzyna Nosowska, bo o niej mowa, także w przypadku książki wybrała przekaz skoncentrowany i mocny. Krótkie felietony zebrała w tomik „A ja żem jej powiedziała…”: zero lania wody, galop po tematach, dużo ciekawych obserwacji, bez pudru i wazeliny. Katarzyna Nosowska, której książka okazała się TOP1 wśród Bestsellerów Empiku, odebrała statuetkę z rąk dwukrotnego laureata w tej kategorii – Zygmunta Miłoszewskiego.

W kategorii Literatura zagraniczna zwyciężyła powieść Heather Morris inspirowana biografią Lale Sokołowa, tytułowego „Tatuażysty z Auschwitz”. Historia wstrząsająca, lecz niosąca nadzieję, której czytelnicy najwyraźniej potrzebują. Doceniona przez polskich czytelników autorka osobiście odebrała nagrodę z rąk tłumaczki Justyny Czechowskiej.

Pewna dawka cynizmu, przekory, a nawet bezczelności też jest w cenie, o czym świadczy wygrana „Nieautoryzowanej autobiografii” Kuby Wojewódzkiego w kategorii literatura faktu. Co ciekawe, wśród pretendentów do statuetki znalazły się w tej kategorii również reportaże bliskie thrillerom tematyką i temperaturą, a także znakomita książka popularnonaukowa Stephena Hawkinga. Wygraną ogłosił ceniony dziennikarz Jacek Żakowski.

Mała wielka rekordzistka

Nikomu dotąd nie udała się ta sztuka. Grochola, Dan Brown, Coelho, Miłoszewski i Zafon zdobyli statuetkę w kategorii książkowej dwa lata z rzędu, Grocholi udało się to dwukrotnie, ale wygrywać co roku przez cztery lata? I to przed osiemnastką? Nela Mała Reporterka to bez wątpienia fenomen wydawniczy i to nie tylko w swojej kategorii: Literatura dla dzieci. Tym razem młoda podróżniczka wylądowała na wyspie rajskich ptaków, skąd zdała swoim rówieśnikom relację i wygrała w wyścigu po statuetkę Bestsellera Empiku m.in. z najnowszymi tomami „Dziennika Cwaniaczka” i „Magicznego drzewa”. Wygraną Neli ogłosił ceniony autor książek dla dzieci Michał Rusinek. Młoda Reporterka nagrodę odebrała „zdalnie” przesyłając podziękowania z kolejnej podróży.

W kategorii Literatura dla młodzieży zwyciężyła Małgorzata Musierowicz z 22. tomem kultowej serii „Jeżycjada”, która jest o 22 lata starsza od nagród Empiku! Inaugurująca sagę „Szósta klepka” ukazała się w 1977 r. i od tego czasu losy mieszkańców poznańskiej dzielnicy Jeżyce są najlepszym lekiem na chandrę i chwile zwątpienia w instynkt samozachowawczy naszego gatunku. Co prawda „Ciotka Zgryzotka” urządza sobie nowe gniazdko z dala od słynnej kamienicy przy Roosevelta 5, a nawet kawałek od Poznania, ale to wciąż znana wszystkim Ida Sierpniowa oraz jej rodzina, przyjaciele i znajomi. Nagrodę w kategorii Literatura dla młodzieży wręczył JDabrowski, youtuber i autor popularnej wśród nastolatków książki „Takie tam”.

Ujęcia filmowe i muzyczne frazy

W kategorii Film zagraniczny wygrywały w ostatnich latach superprodukcje związane najczęściej z fantastyką. W tym roku również ich nie zabrakło, ostatecznie jednak „Avengersi”, a nawet „Ostatni Jedi” nie poradzili sobie z piosenkami ABBY. W 2008 roku serca Polaków podbił musical „Mamma Mia!”, a dziesięć lat później jego kontynuacja – „Mamma Mia! Here we go again”. Nagrodę w tej kategorii wręczył Tomasz Bagiński, który przybył na galę prosto z planu serialu „Wiedźmin”. W kategorii Film dla dzieci statuetkę również zdobył film muzyczny – barwna, roztańczona i rozśpiewana opowieść „Coco”, uniwersalna, choć mocno osadzona w kulturze i tradycji meksykańskiej. Statuetkę z rąk ubiegłorocznego laureata Igora Kwiatkowskiego odebrali twórcy polskiego dubbingu: Joanna Węgrzynowska (reżyser) i Michał Rosiński (Miguel).

Za nami wieczór z Bestsellerami Empiku, a przed nami rozdanie Oscarów i szansa na trzy statuetki dla polskiego filmu! Oto zdobywca nagrody Bestsellera Empiku 2018 dla Filmu polskiego – „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego, wisienka na bestsellerowym torcie. Fenomenalne ujęcia, które są równie istotne dla filmowej narracji jak muzyczne frazy, a każdy kadr jest tak precyzyjnie skomponowany w czerni i bieli, że dodanie lub odjęcie jakiegokolwiek drobiazgu zburzyłoby kruche arcydzieło. W sercu tej delikatnej formy – opowieść o kondycji człowieka. Czy można tego nie docenić? Czekamy na oscarową noc, trzymając mocno kciuki!

Artyści „W mieście Twoich pasji”

Gala Bestsellerów Empiku to niezwykłe wydarzenie kulturalne i jednocześnie oryginalne widowisko telewizyjne. Na jednej scenie spotykają się autorzy najchętniej wybieranych książek,  płyt muzycznych i filmów – to jedyna nagroda łącząca wszystkie te dziedziny twórczości. Gala to również występy najlepszych polskich artystów i zagranicznych gwiazd. W tym roku w specjalnie przygotowanej scenerii miasta pasji zagrali: legendarny Slash ft. Myles Kennedy & The Conspirators, Dawid Podsiadło, Monika Brodka, Paweł Domagała, Kamil Bednarek i Igor Herbut oraz Roksana Węgiel. W realizacji telewizyjnej zostały wykorzystane efekty rozszerzonej rzeczywistości (tzw. extended reality).

Bestsellery Empiku 2018 – pełna lista laureatów: 

KSIĄŻKI

Literatura polska: „A ja żem jej powiedziała…” – Katarzyna Nosowska; Wydawnictwo Wielka Litera

Literatura zagraniczna: „Tatuażysta z Auschwitz” – Heather Morris; Wydawnictwo Marginesy

Literatura faktu: „Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana biografia” – Kuba Wojewódzki; Wydawnictwo Wielka Litera

Literatura dla dzieci:  „Nela na wyspie rajskich ptaków” –  Nela Mała Reporterka; Wydawnictwo Burda Książki

Literatura dla młodzieży:  „Ciotka Zgryzotka” – Małgorzata Musierowicz; Wydawnictwo Akapit Press

MUZYKA

Muzyka polska: „Małomiasteczkowy” – Dawid Podsiadło; Sony Music Entertainment

Muzyka zagraniczna: „Si” – Andrea Bocelli; Universal Music Polska

FILM

Film polski: „Zimna wojna” – reż. Paweł Pawlikowski; Kino Świat

Film zagraniczny: „Mamma Mia! Here we go again” – reż. Ol Parker; Filmostrada

Film dla dzieci: „Coco” – reż. Lee Unkrich, Adrian Molina; Galapagos

WYDARZENIE ROKU 2018:

Małomiasteczkowy w realu i wirtualu