Zapowiedź nowej serii pluszaków SAGOSKATT 2019! Znamy wyniki międzynarodowego konkursu IKEA "Zabawa to poważna sprawa"

Od pięciu lat dzieci z całego świata biorą udział w akcji IKEA oferującej im szansę na stworzenie pluszaka marzeń w ramach kampanii społecznej "Zabawa to poważna sprawa". Laureatami dwukrotnie byli mali Polacy! W tym roku do konkursu zgłoszono aż 87 tysięcy niesamowitych rysunków. Sześć zwycięskich prac dzieci pochodzących z Niemiec, Cypru, Hiszpanii, Grecji, Hongkongu oraz Jordanii posłuży jako inspiracja do stworzenia limitowanej kolekcji zabawek SAGOSKATT 2019. Na jesieni tego roku pojawi się w ona sklepach IKEA na całym świecie

"Zabawa to poważna sprawa" to międzynarodowa kampania społeczna IKEA, której celem jest wspieranie prawa wszystkich dzieci do zabawy, nauki i rozwoju. Jej nieodłącznym elementem jest kolekcja maskotek SAGOSKATT, tworzona we współpracy z dziećmi z całego świata, także z Polski. Co rok jury, kierując się oryginalnością pomysłu i unikalną kreatywnością małych twórców, wybiera kilku zwycięzców - na podstawie ich rysunków powstają następnie prawdziwe pluszaki. Warto dodać, że laureatami wyjątkowego konkursu dwukrotnie byli mali Polacy: rok temu 8-letnia Natalia urzekła komisję swoim projektem uśmiechniętej foki ukrywającej w kieszeni małą rybkę, a dwa lata temu serca jury skradł pająk stworzony przez 9-letniego Huberta.

Jak co roku jury czekało ciężkie zadanie - wybór tych najlepszych rysunków spośród tak dużej ilości niesamowitych, uroczych i kreatywnych prac to nie lada wyzwanie! Dokonując selekcji, koncentrujemy się zazwyczaj na unikatowości projektu, korzyściach, jakie przyniesie dzieciom maskotka oraz możliwościach jej produkcji. Jak zawsze byliśmy zachwyceni niesamowitą kreatywnością, która drzemie w dzieciach! - mówi Bodil Fritjofsson, Product Developer Children's w IKEA.

Wybrane rysunki staną się teraz częścią tegorocznej kolekcji zabawek SAGOSKATT - w 2019 roku w sklepach IKEA zachwycą nas zatem przyjazny robot, uśmiechnięty zielony stwór, żyrafa z kolorowym ogonem, niebieski potwór, tęcza w... skarpetkach i mysz niosąca niespodzianki. Więcej informacji o kampanii "Zabawa to poważna sprawa" na stronie zabawymoc.pl.