Co można robić w ferie w mieście?

Co roku stajemy przed tym pytaniem i co roku zastanawiamy się, jak zapewnić swojemu dziecku wartościową zabawę w czasie wolnym. Kolejny kurs językowy? Szachy? Zajęcia sportowe? Wraz z rozwojem technologii zmienia się sposób, w jaki dzieci spędzają wolny czas. Jak sprawić, by był on wartościowy?

Planeta Robotów wychodzi z propozycją półkolonii. Uczy, jak zastosować technologię do rozwoju logicznego myślenia, poszukiwania kreatywnych rozwiązań, a także poprawy zdolności manualnych (i nie chodzi tu o ćwiczenie kciuków podczas pisania wiadomości).

Półkolonie to interaktywne zajęcia z Lego robotyki dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. To idealna opcja zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców na każdym poziomie zaawansowania. Oferta Planety Robotów nie zamyka się jedynie do prowadzenia zimowych półkolonii. Od pięciu lat pasjonaci robotyki organizują szkolne warsztaty, urodziny, kolonie oraz wydarzenia naukowe. Każdy z instruktorów odbył szkolenie, które umożliwia pracę z dziećmi, a opracowany przez nich plan sprawia, że nauka robotyki staje się niezapomnianą przygodą. Miejsca, w których odbywają się półkolonie są starannie selekcjonowane, a catering to wyłącznie sprawdzone firmy. W szkołach znajdują się przestronne sale przystosowane do zajęć z dziećmi.

Nasze lokalizacje:

Warszawa:

  • Śródmieście, ul. Piękna 24/26, Prywatna Żeńska Szkoła im. Cecylii Plater-Zyberkówny
  • Ursynów, ul. Poleczki 7,  AURUS Niepubliczna Szkoła Podstawowa
  • Praga, ul. Zwycięzców 44, Szkoła Podstawowa nr 168 im. W. Gomulickiego
  • Wola, ul. Chłodna 36/46, CXXV Liceum Ogólnokształcące

Kraków:

  • Klub Kultury Paleta, ul. Wrocławska 91
  • Szkoła podstawowa nr 39, ul. Stanisława Jachowicza 5

Wrocław:

  • Centrum/Krzyki, ul. Drukarska 52, International Primary School
  • Fabryczna, ul. Legnicka 65, Pracownia Projektów Międzykulturowych "ZAJEZDNIA”

Gdańsk:

  • Oliwa, ul. Cystersów 13, Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Fregata"

Łódź:

  • Łódka Dalton School, ul.Rzgowska 17a

Półkolonie na Planecie Robotów to pięć dni wypełnionych robotyką od rana do wieczora, na którą składa się budowanie robotów Lego Mindstorms EV3 i ich programowanie w środowisku LabView G. To prosty, intuicyjny sposób kodowania, który opanuje każde dziecko. Po zaprogramowaniu robot ominie przeszkody, wygra wyścig, zawody sumo i wiele, wiele więcej. Możliwości programu zajęć jak dziecięca wyobraźnia, są wręcz nieograniczone. Zajęcia dostosowane są dla początkujących, jak i zaawansowanych.

Na półkoloniach robotyka dzielona jest na dwa bloki, pomiędzy którymi jest czas na zabawę, wyjście na dwór oraz dodatkową atrakcję zależna od lokalizacji: w Warszawie zwiedzamy wystawę w Centrum Pieniądza NBP (wszystkie lokalizacje), wybierzemy się na pokaz w planetarium Centrum Nauki Kopernik (Praga, Śródmieście), do parku zabaw Inca Play (Wola) oraz parku zabaw Digilo (Ursynów), w Krakowie sala zabaw Akuku, kręgielnia, park trampolin GoJump oraz Muzeum Inżynierii Miejskiej, we Wrocławiu wyjście do kręgielni oraz Laser Tag, w Gdańsku Wydział Zabaw mieszczący się w Europejskim Centrum Solidarności oraz Muzeum Etnograficzne, w Łodzi Planetarium. 

Z roku na rok program jest udoskonalany. Planeta Robotów utrzymuje bieżący kontakt z klientem, ale słucha przede wszystkim tych, dla których odbywają się półkolonie. To zadowolenie dzieci jest miarą sukcesu i efektywności zajęć. Jeśli Wasza pociecha była już uczestnikiem na Planecie Robotów i obawiacie się, że na półkoloniach zimowych w 2018 roku będzie się nudzić- bez obaw! Program warsztatów jest inny w każdym sezonie. Ci, którzy uczestniczyli w półkoloniach zeszłej zimy lub w wakacje, poznają całkiem nowe zagadnienia i konstrukcje. A ci, którzy dopiero zaczynają przygodę z fascynującym światem robotów, zostaną krok po kroku wprowadzeni w tę dziedzinę. Każde zajęcia prowadzone są przez minimum dwóch instruktorów, aby pod czujnym okiem, każdy uczestnik miał szansę samodzielnie zbudować robota. Ponadto w tym roku w Warszawie oprócz Śródmieścia i Pragi, robotyka odbywa się dodatkowo na Ursynowie oraz na Woli.

Planeta Robotów to dbałość o to, aby uczestnicy zajęć nie nudzili się ani przez chwilę, a przy tym mieli szansę eksplorować świat. Dzieci mają w sobie nieograniczone pokłady energii, dlatego też atrakcje oraz zajęcia poza głównym blokiem robotyki pozwolą im na poznanie siebie nawzajem w przyjemnej atmosferze zabawy. Animatorzy troszczą się o to, aby podczas każdej z nich, wszyscy uczestnicy byli bezpieczni. Planeta Robotów posiada zgodę Ministerstwa Edukacji Narodowej na prowadzenie półkolonii, a kadra instruktorów odbyła szkolenie z zakresu pracy z dziećmi. Na Planecie Robotów Wasze pociechy będą w dobrych rękach.