Kup rogala i pomóż Dzieciakom Chojrakom walczącym z rakiem

Ruszyła pierwsza edycja akcji RogaLOVE, której celem jest niesienie pomocy w zakresie poprawy warunków leczenia dzieci chorujących na nowotwór.

Autorami inicjatywy są wyspecjalizowane firmy internetowe: sklep E-Torty.pl, operator płatności PayU, serwis społecznościowy Wykop.pl oraz platforma logistyczna Bliskapaczka.pl. Akcja RogaLOVE to kontynuacja tradycji wypiekania rogali świętomarcińskich, a jednocześnie przedsięwzięcie mające na celu promowanie postaw charytatywnych w okresie obchodów Święta Niepodległości. Szczegółowe informacje na jej temat dostępne są na stronie: http://rogalove.pl/.


11 listopada obchodzony jest nie tylko jako Narodowe Święto Niepodległości, ale także
Dzień ku czci św. Marcina, z którym związana jest tradycja wypiekania przepysznych rogali świętomarcińskich. W okresie od 4 do 17 listopada każdy może zamówić charytatywnego rogala dla siebie, bliskich, znajomych, kolegów z pracy. Do przyłączenia się do akcji zachęcane są także firmy, które mogą obdarować słodkim upominkiem partnerów biznesowych lub pracowników. Sprzedaż rogali-cegiełek odbywa się na stronie https://etorty.pl/rogalove.

Budujemy klinikę dla dzieci i młodzieży chorujących na nowotwór


Cały dochód ze sprzedaży rogali zostanie przeznaczony dla dzieci chorych onkologicznie
poprzez wsparcie dla Dzieciaki Chojraki - Stowarzyszenie Rozwoju Transplantacji Szpiku
i Onkologii Dziecięcej. Stowarzyszenie to od 19 lat wspiera Oddział Transplantacji Szpiku
Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM w Poznaniu. Jest to pierwszy i jeden z największych ośrodków leczenia nowotworów u dzieci i młodzieży w Polsce. Kwota zebrana w trakcie alcji RogaLOVE zostanie przeznaczona na rozbudowę kliniki oraz zakup niezbędnego sprzętu medycznego.


Stowarzyszenie Dzieciaki Chojraki działa na rzecz naszego oddziału onkologii już ponad 19 lat. W latach 2004-2005 wybudowało i wyposażyło przepiękny Oddział Transplantacji
Szpiku. Tym razem postanowiło stworzyć nowe oddziały onkologiczne, tj. Klinikę Dzieciaków Chojraków, która spełniałyby Europejskie Standardy Opieki nad Dziećmi z Chorobą Nowotworową, w tym indywidualne sale chorych z możliwością całodobowego pobytu Rodziców przy dziecku, z zapleczem rehabilitacyjnym, diagnostycznym i ambulatoryjnym. Wszystko po to, by dzieci miały jak najlepsze warunki leczenia przy mamie i tacie – mówi prof. dr hab. med. Jacek Wachowiak, Prezes Stowarzyszenia Wspierania Transplantacji Szpiku i Onkologii Dziecięcej – Dzieciaki Chojraki – Jestem ogromnie wdzięczny za pomoc i zaangażowanie tym, którzy wspierają nas w rozbudowie kliniki i zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich, którym bliskie jest zdrowie i potrzeby dzieci z chorobą nowotworową, o wsparcie poprzez udział w akcji RogaLOVE – podziel się rogalem.


ZOBACZ JAK POWSTAJE ŚWIĘTOMARCIŃSKI ROGAL: https://youtu.be/f_zgH60TuV0


Cała Polska dzieli się rogalami! Co trzeba zrobić?


W akcji może wziąć udział każdy – wystarczy kupić rogale na stronie https://etorty.pl/rogalove i podzielić się nimi z bliskimi. Można też zachęcić znajomych w mediach
społecznościowych do wsparcia zbiórki, publikując zdjęcie z rogalem i oznaczając je
hasztagiem #rogaLOVE.


#Marcinytofajnechłopaki na Facebooku


11 listopada to także imieniny Marcina – patrona poznańskiej parafii, w której narodził się
zwyczaj wypiekania rogali. Zachęcamy wszystkich Marcinów, by szczególnie zaangażowali
się w pomoc i zmotywowali innych do działania – bo przecież #Marcinytofajnechłopaki. Jeśli więc masz na imię Marcin, zrób zdjęcie lub video z rogalem, oznacz je na swoim Facebooku lub Instagramie hasztagami #Marcinytofajnechlopaki oraz #RogalOVE. Ambasadorami akcji zostali już m.in. aktorzy Marcin Bosak i Marcin Perchuć. Partnerami wspierającymi akcję RogaLOVE są: Miasto Poznań, Google Pay, Santander Bank, Beyond, kancelaria ANSWER, Poznań I Love You, agencja Brand Kolektyw. Partnerem logistycznym jest DPD. Stronę internetową akcji i elementy identyfikacji wizualnej zaprojektował partner kreatywny - agencja GoldenSubmarine. W social mediach akcję
wspiera Katarzyna Bujakiewicz - ambasadorka Stowarzyszenia Dzieciaki Chojraki. Oficjalne hasztagi akcji to #rogaLOVE oraz #Marcinytofajnechlopaki.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.